© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Diyette Yapacağınız Kendisi Küçük Ama Etkisi Büyük 8 Değişiklik

Diyette Yapacağınız Kendisi Küçük Ama Etkisi Büyük 8 Değişiklik

Image Bu yazıyı 2 dakika 9 saniyede okuyabilirsiniz.

 

Yaşam tarzı ve de özellikle beslenme konusunda değişiklik herkes için büyük bir sorun demektir. Ama işin ucunda zayıflama varsa, akan sular duruyor ve küçük değişikliklerle büyük mucizelere gidilebiliyor. Günlük rutinin içine yerleştirdiğimizde de bu küçük değişiklikler fark edilecek değişimleri yaşamanızı sağlıyor.

Sizin için listelediğim 8 küçük ama etkisi büyük değişiklik ile siz de hissetmeden zayıflama konusunda başarılara sahip olabilirsiniz.

1 Merdivenlerle dost olun.

İşte ya da okulda kısaca gittiğiniz her binada asansör ve merdiven çelişkisi yaşanır. Cevabınızı merdivenden yana kullanın. Sadece bu kadarlık bir değişiklik bile sizin için büyük bir gelişme getirecektir. Bir de otobüsten bir durak indiğinizi düşünün. Her akşam bunu yapsanız bu da harika sonuçlara ulaşmanızı sağlar. Yakın bir yerde arkadaşlarınızla buluşacaksanız, yürüyün arabayı almayın. Bu yürümek, merdiven çıkmak küçük bir seçim olabilir ama inanın farkı göreceksiniz.

2 Sütü azaltın.


Gün içinde düşünün ne kadar süt içtiğinizi. Sabah tahıllarınıza 1 bardak kadar eklediniz, yatmadan önce 1 bardak içtiniz. Beslenme programınızda önemli er aldı demektir. Bunu her gün yaptığınızı düşünün. Bu süt oranını azalttığınız zaman yaklaşık günde 45 kalori az alırsınız demektir.

3 Yağsız et tüketin.


Sağlıklı beslenmek için et yemekten uzak durun demiyoruz. Yağsız et tüketin diyoruz. Fileto, biftek ya da but en iyi tercihler olabilir. Etlerinizi de seçerken sağlıklı kısımlardan olursa, bir oturuşta 90 kalori civarı tasarruf etmiş olacaksınız

4 Karbonhidratları dikkatli seçin.


Kompleks karbonhidratlar ve lif içeren yiyeceklerde (tam tahıllı ekmek ve makarnalar) bulunan karbonhidratlar vücuda gerekli olan enerjiyi kazandırmak için önemlidir. Ancak patates gibi nişastalı besinler, soda gibi kalorisiz içecekler de belli bir ölçüde tüketilmelidir.

5 Paketli gıdalardan uzak durun.


TV seyrederken, günün yorgunluğu atmaya çalışırken sakın eliniz paketli gıdalara gitmesin. Cipsler, bisküviler ya da yağlı tuzlu kuruyemişler akşam saatlerinde tehlike çanları demektir. Küçük bir kaçamak size pahalıya patlayabilir. Sağlıklı cipsler yapabilirsiniz. Kuruyemişlerde de çiğ olanları tercih etmelisiniz.

6 Öğüne çorba ya da salatayla başlayın.


Ana yemeğe geçmeden önce bir kase çorba ya da lif içeren bir kase salata ile önce açlığınızı durdurun. Daha sonra gelecek ana yemek mutlaka başlangıçlardan daha kalorili olacaktır. Çorba ve salata ile ana yemeğe daha dikkatli yaklaşabilirsiniz. Sadece çorbanız kremalı olmasın, salata sosunuz balzamik sos ya da sadece limon olabilir.

7 Çiğ meyve ve sebze tüketin.


Kalorili atıştırmalılar yerine çiğ sebze ya da meyvelerden bir tabak hazırlayabilirsiniz. Bu şekilde az kalori alacaksınız ve de sindirim sisteminiz rahat edecek.

8 İçeceklerin kalorilerine dikkat edin.


Favori sodanız, gazlı bir içecek tercihiniz ya da meyve suyu ile tazelenmek fikri sizi etkileyebilir. Ama eğer kilo vermek istiyorsanız, kalori eksiltmenin en kolay yöntemi bu tip içecekleri hayatınızdan çıkartmak olacaktır. Likit kalori konusu gerçekten çok önemli. İçecekler sizi doyurmaz ve asla tok tutmaz. Lütfen içtiklerinizi bir kenara not edin ve sadece bunlarla bile ne kadar kalori aldığınızı fark edin. Eğer çok içmek isterseniz, sade soda için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir