11 Şubat Kova Yeniayı: Yılın en önemli enerjik niyetleri

11 Şubat Kova Yeniayı: Yılın en önemli enerjik niyetleri

11 Şubat’ta gerçekleşecek Kova Yeniayı’na baktığımızda bunun, yılın en önemli yeniayı olduğunu görüyoruz. Size bu yeniayı tüm ayrıntılarıyla anlatacağım ve bu yeniayın enerjisinin 2023’e kadar nasıl etki edeceğinden bahsedeceğim. Ancak öncelikle temel şeyleri konuşalım.

Güneş ve Ay, 23°16′ Kova burcunda kavuşuyor. Doğum haritanızda bu kavuşumun nerede ve kaçıncı evinizde gerçekleştiğine bakabilirsiniz. Çünkü bu açı, sizin için yeni başlangıçların gerçekleştiği yeri gösteriyor. Bilincinizde ve farkındalığınızda gitmek istediğiniz yerle ve yeni hayalinizle ilgili olarak ortaya çıkan bir şey var.

Kova, zodyaktaki 11. burçtur ve pek çok enerjinin toplandığı yer burasıdır. Pek çok şey, Kova’da bir araya geliyor. Çok fazla bilgi ve çok fazla detay olduğunu görüyoruz. Peki bununla ne yapacağız, bunların hepsi birlikte nasıl işliyor? 

Kova’yı bir bilgisayar olarak düşünün. Bilgisayarın yapısı çok karmaşıktır; çok sayıda program, çok sayıda bilgi ve çok sayıda kod birlikte çalışır. Doğum haritanıza bakarken şu anda hayatınızda nerede olmak istediğinizi, yaratmak için neyden ilham aldığınızı, vizyonunuzu, hayatınızı nereye taşımak istediğinizi düşünün. Bunu bilmeniz önemlidir. Çünkü bu, doğum haritanızda açtığınız bölgeden gelen ve dikkatinizi Kova’ya getiren enerjidir. Yani haritada açık bir şekilde tam bir hizalanma görüyoruz. Altı gezegen Kova burcunda ve her birinin bu yeniaya ekleyecek bir şeyleri var. Bu gezegenler ayrıca sizden ilerlemenizi istiyor.

2020 yılında gezegenler Oğlak burcunda hizalanmıştı. Tüm yıl boyunca Oğlak hakkında konuşmuştuk. Şimdi ise gezegenler ileri hareket etti. Bu nedenle bizim de bir sonraki enerjiye, yeni potansiyellere, hayatın sonraki bölümlerine doğru ileri gitmemiz gerekiyor. Oğlak enerjisinin bize gösterdiği şey hayatımızda artık işe yaramayan, gerçek olmayan, doğru olmayan, gerçekte olduğumuz kişiyle aynı hizada olmayan şeylerdi. Aynı zamanda geri çekilmeler, zorluklar, yer değiştirmeler, test edilen şeyler vardı. Ve bunlar tek başlarına duramadıklarında parçalandılar ve artık olduğunuz kişiyle rezonans içerisinde kalamadılar.

Şimdi Kova burcundaki enerji sizden bireysel seviyede olduğunuz kişiyi gerçekten tanımanızı istiyor. Bunun için tüm hayatınıza, kişiliğinize ve bu noktada hayatınızda olduğunuz kişiyi neyin yarattığına bakabilirsiniz. Tekrar söylüyorum, Kova’dayken tüm bileşenleri ele almalısınız. Bunların nasıl tek bir bütün oluşturduğuna bakmalısınız. Kova’daki enerji bizden kim olduğumuzu, ne yapıyor olduğumuzu ve bununla dünyada ne yapacağımızı gerçekten bilmemizi istiyor. Çünkü Kova tüm dünyayla, kolektifle, insanlığın evrimiyle ilgilidir. Tüm bunlar sizinle, kendinizi tanımanızla, nasıl farklı olduğunuzla ve bu şekilde güçlü, iyi hissetmenizle ve dünyanın şu anda neye ihtiyacı olduğunu bilmenizle kişisel seviyede başlar. Kişisel enerji alanınız ve dünyaya ne sunduğunuz önemlidir.

Birazdan Kova’daki enerjiyle ilgili konuşacağım. Çünkü bu enerji çok önemli. Aynı zamanda dikkatinizi çekmek istediğim şey 7° Boğa’daki Uranüs ve 18° Boğa’daki Mars’ın hala birtakım gürültülere ve depremlere neden olduğu. Uranüs ve Mars, Ay ve Güneş ile kare yapıyor. Bu ise çok fazla hareket, heyecan, enerji, olası hayal kırıklıkları, istediğimiz yere varma ve istediğimizi hızlı bir şekilde elde etme öfkesi yaratıyor. Ancak buradaki Mars, hayal kırıklığı getirir; çünkü Güneş, Ay ve Merkür ile kare oluşturuyor. Ve Kova’daki diğer gezegenler baskın olduğu için Venüs ve Jüpiter’in de Mars’la kare yaptığını söyleyebiliriz. Kova’daki kolektif enerji güçlüyken Mars, meydana getirdiği şeyi, neler olduğunu bilmek istiyor. Diğer gezegenlerin fikirlerini görmek istiyor. Kova, oldukça entelektüel ve akılcı bir hava burcudur. Mars, gerçek dünyada fiziksel, uygulamalı ve somut şeyler istiyor, çünkü toprak burcu olan Boğa’da bulunuyor.

Üçüncü gözünüzde, gittiğiniz yere ve istediğiniz şeye dair vizyonunuzda görebileceğiniz gerginlikler olabilir. Buna rağmen Mars hala yapmak için gerçek bir şeyler istiyor; vücudunuza dikkat etmenizi, günlük ihtiyaçlarınızı yerine getirmenizi, yapılması gereken şeylere sadık kalmanızı istiyor. Bu ise itme ve çekmenin bir parçası olabilir. Yani Kova’daki gezegenler dolayısıyla meydana gelen ve dikkatimizi gerektiren şeylere rağmen yapmamız gereken şeyleri yapmamız ve ilerletmemiz gerekiyor. Mars ve Merkür karesi nedeniyle kelimelerinize dikkat ettiğinizden emin olun. Yanlış anlaşılmalar, tartışmalar, hayal kırıklıkları yaratan mesajlaşmalar olabilir. Yalnızca bunun farkında olun, çünkü Kova enerjisi vücudunuzda olmasa bile Boğa’daki Mars’ın enerjisi vücutta fazlasıyla bulunur. Bu nedenle enerjinizde uyum içinde olmayan bazı kısımlar olduğunun farkında olun. Bununla birlikte bu enerjiler faaliyette bulunuyor ve ilginizi eşit bir şekilde istiyor.

Özellikle Şubat’ın büyük bir kısmında önemli olan bir diğer şey ise Boğa’daki Uranüs’ün Satürn’le tam kare yapmasıdır. Bu kare tam olarak 17 Şubat’ta gerçekleşecek olsa da Şubat ayının çoğunda enerjinin büyüdüğünü hissedeceğiz. İki gezegen ilk kez temasa geçtiği için etkileri en fazla düzeyde olacak. Bu iki gezegen de ileri hareket ettiği için ikisi de eşit güçlere sahip. Bu nedenle bu karede, Kova’daki Satürn ile daha güçlü enerji olan Boğa’daki Uranüs arasında çok fazla iletişim gerçekleşiyor. Uranüs daha güçlü, çünkü bir dış gezegen ve Satürn’den daha uzak konumda bulunuyor. Aynı zamanda Uranüs’ün halihazırda bulunduğu bölge 7° Boğa ve bu bölgeye tekrar geri dönmeyecek. Ancak Satürn 7°’ye geri dönecek ve artık gerekli olmayan şeyleri sınayacak ve ortadan kaldıracak. Çünkü Satürn, ihtiyaç duyulan, kullanışlı olan ve işe yarayan şeylerle ilgilidir. Bu yüzden arka planda büyük bir iletişim gerçekleşiyor.

Şimdi Kova’daki altı gezegenin enerjisi hakkında daha fazla şey konuşmak istiyorum. Çünkü bu enerjinin çeşitli döngülerde nasıl rol oynadığını göstermek istiyorum. 23° Kova’ya baktığımızda bunun 2021, 2022 ve 2023 boyunca haritanızda önemli olduğunu görüyoruz. Bunun nedenini açıklayacağım. Öncelikle Merkür retrosu zaten 23° Kova’da bulunuyordu. Bu Retro 25 Ocak’ta başladı ve 5 Şubat’ta yine buradaydı ve bu dereceyi 10 Mart’ta tamamlayacak. Yani Merkür halihazırda istediğiniz şeye ve gittiğiniz yere dair bilgileri, düşündüklerinizi, fikirlerinizi, konuşmaları topluyordu. Venüs ise 23° Kova’ya 20 Şubat’ta ulaşacak ve yardım ile destek, rehberlik getirecek ve her şeyi daha iyi, daha kolay, daha güzel yapacak. Yani istediğiniz takdirde kullanabileceğiniz dişil enerji olacak. Kova’daki gezegenler kişisel gezegenlerdir ve hızlı ilerler. Bunlarla ilgili önemli olan şey bulundukları derece olduğu için Kova’daki bu yeniayın, bu yılın en önemli yeniayı olduğunu düşünüyorum.

Jüpiter bu dereceden yıl içerisinde üç defa geçecek. Jüpiter her şeyi daha büyük, daha kolay hale getirir, kapıları açar, fırsatlar getirir ve haritanızdaki bu enerjiyle üç defa çalışır. Yani büyümeye, öğrenmeye, genişlemeye ve gelişmeye devam etmeniz için fırsatlar olacak. Geleceğinizde olabilecek şeylere açık olmayı bilmelisiniz. Çünkü Jüpiter gelmeye ve bu potansiyelleri açmaya devam edecek. Jüpiter, 30 Mart ila 4 Nisan’da 23° Kova’ya geldiğinde sizden geliştirmekte olduğunuz şeyi daha ileriye taşımanızı isteyecek. Jüpiter sonrasında buraya 17 Eylül – 28 Eylül arasında geri hareket ederken tekrar dönecek. Ve sonrasında tekrar Kasım’da ileri hareket ederken gelecek ve 8 Kasım – 19 Kasım arasında 23° Kova’dan geçecek. Bu nedenle Şubat’ta başladığınız şeyler bu yıldan itibaren 2022’ye doğru büyümeye devam edecek ve sonrasında Satürn devreye girecek. Ancak 2021 boyunca 23° Kova’da destekleneceksiniz, her şey akış içinde ve açık olacak. Evren sizin buraya, haritanızdaki bu bölgeye, nereye gittiğinize, ne istediğinize, kendiniz için belki de mümkün olduğunu düşünmediğiniz, hayal olduğunu düşündüğünüz geleceğe bakmanızı istiyor. Evren aslında bunun şimdi olabileceğini söylüyor. Çünkü sizi ileri taşıyan tüm bu Kova enerjisi sizden Jüpiter aynı noktaya üç kez ilerlerken büyük hayaller kurmanızı istiyor. Sonrasında gelecek yıl Satürn gelecek ve 23° Kova’ya üç kez uğrayacak. Satürn, Jüpiter’den çok farklıdır. Satürn, “bu işe yarıyor mu”, “eksik olan ne” sorularını sorar. Satürn geliştirir, “bu işe yaramıyor” der ya da kararlar verir ve “denedin ve bunu yapman güzeldi, şimdi biraz destek gerekiyor, bunu gerçekleştirmen için ihtiyacın olanları sağlayalım” der. 2022 yılı boyunca Satürn enerjisi 13 Nisan – 26 Nisan, 16 Haziran – 30 Haziran tarihlerinde gelecek ve sonrasında 6 Ocak – 15 Ocak 2023’te 23° Kova’da tamamlanacak. Yani 11 Şubat 2021’de başlattığınız enerji Ocak 2023’ün başlarına kadar devam edecek ve odaklanmanız gereken yer burası olacak. Çünkü 2021 boyunca haritanızdaki bu bölgeyle ilgili çok şey öğreneceksiniz. Kim olduğunuzu, yeteneklerinizin neler olduğunu, neleri sevdiğinizi, size mutluluk getiren şeyleri, size ilham veren şeyleri, kendinizi nerede görmeniz gerektiğini, yeteneklerinizi nasıl kullanacağınızı, nasıl güçlü ve net olacağınızı, bireysel ruh seviyenizde olduğunuz kişiden nasıl gurur duyacağınızı daha iyi anlayacaksınız.

Haritanızda 23° Kova çok önemlidir ve bu bölgedeki evininize bakmanız gerekir. Çünkü astrolojide evler hayatınızın bölgesidir ya da hayatınızın çevresidir ve bu enerjinin, sizin büyümenize yardım etmek için nereden geldiğini ve enerjinizin benzersizliğini gösterir. Bu nedenle haritanızın bu bölgesinde, enerjilerin ve Jüpiter’in birlikte 23° Kova’ya ulaşmasıyla gelişim göreceğiz. Sonrasında 2022 ve 2023 başlarında Satürn gelecek ve ne geliştirdiğinize, büyüttüğünüze ve öğrendiğinize bakacak ve size neyin kalacağını, neyin gideceğini ve ne inşa edebileceğinizi gösterecek. Yani burada birbiriyle etkileşime giren çok sayıda enerji var. Bu nadir olarak görülen ve önemli bir durum. Evren sizin buraya bakmanızı istiyor, çünkü gerçekten anlamanız gereken bir şey var. Gerçekleştirdiğiniz tüm döngüleri, hayatınızdaki bağlantıları anlamanızı gerektiren bir şey var. 

Burada aynı zamanda stelyum dediğimiz bir durum daha var; stelyum, aynı burçta üç ya da üçten fazla gezegen olduğunda gerçekleşir. Aynı zamanda bir enerji kuyruğu var; burada Ay ve Güneş en önde bulunurken Satürn ise en arkadan geliyor ve bir şeyleri ortadan kaldırıyor, düzenliyor, geliştiriyor, yapılması gerekenleri yapıyor. Satürn her zaman kalması ve gitmesi gereken şeyleri kontrol eder. Satürn’ün önünde bulunan diğer gezegenler fikirleri, olasılıkları, istediklerinizi, size çağıranları, gittiğiniz yeri açıyor. Satürn bu gezegenlerin hepsinden sonra geliyor ve “tamam, ihtiyacın olan ya da odaklanman gereken her şey gerçekten bunlardı” diyor ve enerjinizin gerçekten doğru biçimde olup olmadığından emin olmanıza yardımcı oluyor.

Kova’nın pek çok fikri, rotası, gelmekte olan pek çok şeyi bulunuyor. Bu çok yaratıcı ve çok hızlı hareket eden bir enerji. Bununla birlikte farkında olmamız gereken bir şey daha var; hayatın yeni alanlarına gitmemizi ve yeni deneyimleri yaşamamızı isteyen hızlı hareket eden bir parçamız, enerji akışımızın bir parçası var. 2020’deki Oğlak enerjileri çok yavaştı ve bazı şeyler gerçekten de ilerlemiyordu ve herhangi bir değişikliğin geldiğini ya da umudun olduğunu hissetmek çok zordu. Bu yıl Kova kuantumu hızlı gerçekleşiyor ve hareket ediyor. Haritanızın Kova bölgesinde hayatınızda çok hızlı bir şekilde gerçekleşecek olan şeyler olacak. Bazı şeyler çok hızlı gerçekleşebilir ve ilerleyebilir; bu bir sıçrama, bu bir kuantum sıçraması. Bu, evrensel enerji akışının destekleyebileceği ve açabileceği bir ilerleme şekli. Desteklenmenin çeşitli yollarına karşı açık olmalıyız. Kova’daki bu enerjilerin 16° İkizler’deki Kuzey Düğümü ile 120 derecelik açı yaptığını unutmayın. Yani gerçekten anlayacağınız, düşüneceğiniz, konuşacağınız fikirler var. Ve ayrıca zihninizin aşırı uyarılmadığından emin olmanız gerekiyor. Çünkü Kova’da çok fazla şey gerçekleşiyor ve bu nedenle sinir sistemi çok aktif olabilir. Neredeyse titreştiğinizi hissedebilirsiniz, çünkü çok fazla şey gerçekleşiyor. Bu yüzden kendinizi topraklamalısınız. Burada tekrar Mars’a dönmemiz gerekiyor. Özellikle Boğa’daki Mars bizi topraklayacak ve sakinleştirecek. Çünkü Boğa’da sakinleştirici bir enerji var. Ancak bundan faydalanmak zor olabilir. Kendinizi topraklamak, durulmak, doğaya gitmek, derin nefesler almak, gerçekten vücudunuzun içinde olmak, vücudunuzu hissetmek, bu enerjinin çoğundan faydalanmak isteyebilirsiniz. Çünkü 23° Kova’da çok fazla şey gerçekleşiyor. Fiziksel bedeninizde kendinizi güçlü hissetmeniz zor olabilir.

Tekrar söylüyorum, 2021’nin en önemli yeniayı bu olacak, çünkü dış gezegenler olan Jüpiter ve Satürn 2023’ün başlarına kadar aynı derecede etkileşime giriyor. Bu yüzden olduğunuz kişi, istediğiniz şey, gittiğiniz yer, geleceğin neler barındırabileceği hakkında çok net olun. Bunları bilmiyorsanız da sorun değil, yalnızca açık olun ve gerçekten sevdiğiniz arzulara, hayallere, umutlara, vizyonlara karşı açık kalın. İlham verici bir şey sizi ileri çağırıyor. Bu mesajları, bir sonraki gideceğiniz yeri dinleyin. Çünkü bence bunları gerçekleştirebileceğiniz bir zaman olacak ve 2020’deki tüm değişikliklerden ve karmaşalardan sonra bile hayatınız hakkında size yeni bir umut verecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir