13 Mart Cumartesi günü gerçekleşecek olan Balık yeniayı, Venüs ve Neptün’ün hizalanmasına çok yakın bir şekilde gerçekleşecek. Bu nedenle yeniay astrolojisinin spiritüel anlamı idealist aşk, sevgi ve empati ile ilgili olacak.

Mart ayının yeniayı, hayalinizdeki aşkı bulmak ya da mevcut ilişkinize romantizm katmanız için iyi bir zaman olacak. Bununla birlikte yeniayla aynı derecede olacak olan zorlayıcı bir sabit yıldız nedeniyle aldatma ve hayal kırıklığı riski de bulunmaktadır. Bu yüzden romantik meraklarınızı fazla idealleştirmemeniz önemlidir.

Mart 2021 yeniayı astrolojisi

13 Mart’ta 23°03’ Balık burcunda gerçekleşecek olan yeniay hem zaman hem de uzayda Venüs ile Neptün kavuşumuna yakın bir şekilde gerçekleşecek. Bunlar yalnızca birkaç derece aralıklarla aynı gün içerisinde gerçekleşecek.

Yeniayın anlamı

Güneş ile kavuşan Ay (0°00′), bir döngünün sonunu ve 28 günlük yeni bir döngünün başlangıcını temsil eder. Canlandırıcı bir enerji patlaması ile başlangıç verecektir. Ancak aynı zamanda mantıksız bir şekilde duygusal olmayacak şekilde, yani çok soğuk olmadan ya da hesaplama yapmadan bir duygusal denge getirir.

Bu nedenle yeniay yeni başlangıçlar yapmak, yeni bir sayfa açmak ya da yeni bir projeye başlamak için mükemmel bir zamandır. İlerlemek için yeni ve yaratıcı yollar ararken eski alışkanlıkları, davranışları ve inançları da sorgulayabilirsiniz.

Yeniay açıları

Yeniay ile Venüs kavuşumu (3°13′) aşk ilişkilerine, yaratıcılığa ve maddi duruma odaklı bir şekilde sevgi, barış, uyum ve güzellik getirir. Bu hoş, şefkatli, çekici ve sosyal etki arkadaşlıklar ve romantizm için iyi bir şeydir.

O yüzden bu yeniay cinsellik yoluyla, eğlenceyle ve sosyalleşmeyle zevk almak için iyi bir zaman olsa da aynı zamanda huzur içinde rahatlamak ve çocuklarla eğlenmek için de iyi bir zamandır. Ayrıca alışveriş ve dekorasyon için iyi bir moda anlayışına sahip olmak ve pazarlık yapmak için de yeniay uygun olacaktır.

Bununla birlikte Venüs bazen sizi özellikle diğer zorlayıcı açılar ya da sabit yıldızlarla tembel ve düşkün hale getirebilir. Bu nedenle 13 Mart yeniayının Neptün ve sabit bir yıldızla kavuşmasıyla ilişkilerde ya da finansal konularda zorluklar meydana gelebilir. 

Güneş ile Neptün kavuşumu (2°20′) duyarlılığınızı, sezginizi ve empatinizi arttırır. Başkalarının düşüncelerinden ve duygularından daha fazla etkilenmeniz hem pozitif hem de negatif deneyimler yaşamanıza neden olabilir. Nasıl deneyimler yaşayacağınız insanlara ve içinde bulunduğunuz koşullara bağlıdır.

Negatif insanlar ya da ortamlar enerjinizi tüketebilir ve depresif, korkmuş ya da hasta hissetmenize neden olabilir. Çok ilgili ve şefkatli olduğunuz için satıcıların, dolandırıcıların ve psişik vampirlerin gözünde zayıf olarak görülebilirsiniz.

Sınırlar belirlemek, sevdiklerinizle birlikte olma hissinin tadını çıkarmanıza olanak tanıyacaktır. Çevresel ya da sosyal amaçlara dahil olmaktan fayda sağlayabilirsiniz. Spiritüel dünyaya olan ilginiz tekrar artacaktır, bununla birlikte sahte peygamberler ve komplo teorilerinden kolayca etkilenebilirsiniz.

Venüs ile Neptün kavuşumu (0°53′) yeni bir aşk ilişkisi ya da var olan ilişkiye daha fazla sevgi ve manevi bağ kurma potansiyeli getirmektedir. Bu, hayal gücünüzü ve yaratıcılığınızı arttıran romantik, mükemmel ve idealist bir hizalanmadır. Yani bu yeniay müzikal ve sanatsal projelerle birlikte rahatlamak ve eğlenmek için iyi bir zaman olacaktır.

Yeniayda bunlarla birlikte kayıp, aldatma, hayal kırıklığı ya da skandal riski de bulunmaktadır. Özellikle de potansiyel partneri idealize ederseniz ya da zorlayıcı bir ilişkide acı gerçekleri görmezden gelirseniz bu riskler mevcuttur. Hayal kurmak ve tembellik de işte ya da evde ciddi sorumluluklarınız varsa bunlarda sorunlara yol açabilir.

Yeniaydaki yıldızlar

Yeniay Balık burcunda olduğu gibi Balık Takımyıldızında da gerçekleşecektir. Bununla birlikte Kanatlı At yani Pegasus Takımyıldızındaki parlak bir yıldıza da boylam olarak çok yakın olacaktır.

Kanatlı Atın Eyerinde 23°46′ Balık burcunda bulunan sabit yıldız Markab, Mars ve Merkür’ün doğasına sahiptir. Onur, zenginlik, servet vermekle birlikte ateş, kesik, darbe, bıçaklanma ve ateşten kaynaklanan tehlikeye ve şiddetli ölüme neden olabilir.

Markeb’in hepsinden önemlisi spiritüel ve zihinsel doğayı etkilediği, matematik, zihinsel uyanıklık, zihinsel güçler ve genel olarak propaganda faaliyetlerini ileri taşıma yeteneği için iyi bir beceri verdiği söylenir.

  • Güneş ile Markeb: Enerjik, şanssız, devamlılığı olmayan askeri ödüller, hayal kırıklığına uğratmış hırslar, kazalar, hastalıklar.
  • Ay ile Markeb: Düşmanlardan ve ev ile ilgili meselelerden kaynaklanan yaralanmalar, sağlığın iyi olmasıyla birlikte çok fazla kaza gerçekleşmesi.

Pegasus Takımyıldızı hırs, kibir, sezgi, coşku, kapris ve kötü bir yargılama verir. 

Özet Olarak

13 Mart yeniayı, Venüs ile Neptün’ün kavuşumuyla aynı güne denk gelecek ve aralarında yalnızca üç derece olacak. Yani bu yeniay rüya gibi, sevgi dolu ve şehvetli bir yeniay olacak. İdeal sevgilinizi bulmak ya da partnerinizle daha romantik olmak için ideal bir yeniay.

Bununla birlikte yeniay zorlayıcı bir sabit yıldız olan Markab ile kavuşacak. Bu nedenle idealist aşka eğilim duymak kalbinizin kırılmasına ve hayal kırıklığına karşı savunmasız olmanıza neden olabilir. Bazı insanlar nezaketinizi zayıflık olarak algılayabilir ve sizden yararlanmaya çalışabilir.

13 Mart’taki yeniayın etkileri 11 Nisan’daki yeniaya kadar dört hafta sürecektir. Yeni başlangıçlar için en iyi zaman ise Ay’ın büyümekte olduğu 13 Mart – 28 Mart arası tarihlerde gerçekleşecektir.