© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

2017’de Bizi Neler Bekliyor? Ayşen Tok İle Hint Astrolojisi

“Ayşe Tolga İyi Yaşam Doğal Terapiler” bölümünde sevgili Hint astrologu arkadaşım Ayşen Tok ile beraberiz. Vedik astroloji, yani Hint astrolojisi nedir, detaylarıyla öğreneceğiz. Özellikle de 2017’de neler olacak hepimiz çok merak ediyoruz.

Satürn, yaşamımızda önemli olayları başlatan bir gezegendir. Hatta birçok astrolog tarafından Satürn bir eğitmen, öğretmen olarak bilinir. Ancak yaşamımızı alt üst etmekte de Satürn’ün üzerine yoktur. Satürn normal transitlerinde üçüncü, altıncı ve on birinci evrelerden geçerken insan yaşamında rüzgarı insanın arkasından estirir. Bu dönemde insan hızlıca koşar, yaşamdaki başarısı en üst seviyelere çıkar. Tabi ki burada Satürn’ün peşinden gelen bir Jüpiter desteği vardır. Bunların ikisi haritalarda çok paralel ilerlerler.

Satürn’ün negatif transferleri bireysel ve global anlamda ortamı karıştırmaya, kaos yaratmaya birebirdir. Hint astrolojisine göre Satürn, 28 Ocak tarihinde Yay burcuna geçti. Batı astrolojisine göre ise zaten Yay burcunda seyrediyordur. Ancak Hint astrolojisine göre Satürn’ün Yay burcuna geçişi ve beraberinde analitik derecede ilerleyişi Nisan sonu, Mayıs başı retro bir şekilde yeniden Akrep burcuna dönecek olması aslında bizi 2016 yılının Mart ayından Eylül ayına kadar geçen sürece geri götürecek. İşte bu bakımdan bunun hiç de olumlu bir şey olmadığını söyleyebiliriz.

Mayıs başından Eylül ayına kadar Satürn Akrep burcunda olacak ve yine retro bir şekilde dönmüş olacak. Mars ile çok ciddi anlamda karşıt açılar oluşturacak ve bunlar ülke bazında 2014 yılının Eylül ayından 2016 yılının Eylül ayına kadar yaşadığımız bütün olayların bir nevi tekrarı olarak karşımıza çıkacak.

Bu durum bireysel anlamda yükselen burcu ve ay burcu Akrep, Boğa, Kova Aslan ve Koç olanları oldukça zorlayacak.

Ülke haritasına baktığımızda ise kamu çalışanları, işçi bulma kurumları, ülkenin genel anlamda sağlık kurumları, bulaşıcı hastalıklar, terör olayları, asker ve polise yönelik geçmişte yaşanan her türlü kötü anlar bir nevi geriye gelecek gibi görünüyor.

Elbette ilk olarak akla Nisan ayında olacak referandum süreci geliyor. Ülkemizde yeterince tatsız olaylar yaşandı, umarım daha tatsız olaylar yaşanmaz. Artık daha güzel şeyler yaşamak istiyoruz. Ancak görünen o ki, gökyüzü hareketleri ve Vedik astroloji bize bunu gösteriyor. Peki buradan bizim almamız gereken bir der var mı?

2010 yılında yazdığım bir makalede bahsettim. 2013 yılında bu ülke bölünerek başkanlık sistemine bağlı olarak yönetilecek diye bir öngörüde bulunmuştum. Ancak pek çok insan bana tepki gösterdi, ülke nasıl bölünebilir, nasıl olur da başkanlık sistemi gelebilir diye tepkiler aldım. Zira o dönemde hiç kimsenin lügatinde başkanlık sistemi diye bir şey yoktu. Buna keza, 2016 yılının Nisan ve Mayıs aylarında da Kuzey’e bakınız, kuzeyde Şangay Beşlisi’ne gireceğiz” dediğimde Türkiye’de ve Sayın Cumhurbaşkanımızın dilinde de Şangay diye bir kelime bile yoktu. Ancak ülke haritasını incelediğimizde transitler, başımıza gelebilecek olaylar, olasılıklar o kadar net gösteriliyor ki, anlamamak mümkün değil. İşte tam da bu bağlamda söyleyebilirim ki; referandum süreci kaos getirecek, spekülasyon yaratacak, olaylara gebe. Çünkü referandum sürecinde birçok retro gezegenin transiti söz konusu.

Son dönemlerde Türkiye retro gezegenler eşliğinde pek çok seçim atlat. Fakat o seçimlerin içerisine de birçok spekülasyon karıştı. Nisan ayında yaşanacak olan referandum her an iptal edilebilir. Mart, Nisan döneminde yaşanacak olan olaylar bizzat parlamentoyu ilgilendiriyor. Çünkü biz 26 Şubat tarihinde biz Kova burcunda yılın ilk güneş tutulmasını yaşayacağız. Kova burcu ülkeleri gösteren haritalarda parlamentoyu ve kurumsal anlamdaki birçok işletmeyi, meclisi, ülke yönetimini gösterir. İşte Kova burcunda güneş tutulması yaşanması da parlamentoda ve parlamenter sistemde pek çok değişiklik yaşanacağını gösteriyor.  İşte bu nokta ülke genelinde eğitim, öğretim kurumlarını, üniversiteleri ve cemaatlere yönelik aydınlanmamış, üstü örtülmüş, geride kalan ve büyük sırlar barındıran birçok olay yeniden açığa çıkacak. Bu süreç de Mayıs ve Eylül aylarına tekamül etmektedir. Çünkü transit Satürn Akrep burcunda seyrederken biz bu filmi başa saracağız.

İşte burada tekamül açısından bakarsak dersini almak, büyümek gerekiyor. Tabiî ki de tüm bu acılardan sonra düzlüğe çıkacağız. Öncelikle yönümüzü tamamen güneşe döndürüp Türkiye Şangay Beşlisi’nde yer alacak.

Yönümüzü tamamen dış devletlerle olan politikamıza döndürüp komşularımızla olan ilişkilerime döndürüp bir gidişat belirleyeceğiz. Bu bağlamda Türkiye, Avrupa Birliği’ne rest çekecek. Avrupa Birliği’ne değil, Kuzeye, Doğuya, Şangay Beşlisi’ne bakacağız. Rusya ile Çin ile çok ciddi, çok önemli girişimlerde bulunacağız. Türkiye’yi çok güzel günler bekliyor.

One thought on “2017’de Bizi Neler Bekliyor? Ayşen Tok İle Hint Astrolojisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Emel Günaydın dedi ki:

    Açıklamanız kayda değer gerçekten, umarım son sözleriniz gerçek olur,Saygılar