© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

2019’da en çok tercih edilen küt saç modelleri

Saçlarınızda yeni bir model denemek ya da sadece uçlarından aldırmak istiyor bile olsanız kuaförünüzden nasıl bir kesim beklediğinizi belirlemeniz noktası, istediğiniz sonucu elde etmede çok önemli olmaktadır. Öncelikle saçınızda küt mü yoksa katlı bir kesim mi tercih etmek istediğiniz konusunda kararınızı vermeniz gerekiyor. Çünkü kesim tipi sadece saçınızın modelini değil makasla mı yoksa usturayla mı kesilmesi gerektiğini belirliyor. Özellike saç uçlarınızda nasıl bir bitiş istiyorsanız kesime başlamadan önce bunun kararını vermeniz gerekiyor.

Kuaförünüz saçınızı keserken ustura ya da makas kullanıyor olabilir. Kuaförünüz saçınızı katlı kesecekse bu iki aleti de kullanacaktır. Düz, hacimsiz saçlara kat uygulandığında saçlar daha hareketli görünecektir. Katlı kesimi hem uzun hem de kısa modellerde deneyebilirsiniz. Ayrıca saçlarınız dalgalı ya da kıvırcıksa bu tarz bir kesimle, çok aşırıya kaçmadan güzel bir kesime sahip olabilirsiniz.

Küt kesimde ise kuaförünüz sadece makas kullanarak düz bir kesim yapacaktır. Kafanızda istediğiniz belli bir modeli yaratmak için en iyi çözüm bu tarz bir kesim yaptırmaktır. Küt kesimi ünlü eden meşhur kuaför ise Vidal Sassoon’dur. Kendisi küt saçların ölümsüz olmasını sağlamıştır. Sassoon’un meşhur ettiği küt kesimi genelde daha düzgün ve dağınık olmayan görüntü çizmek isteyenler tercih ediyor.

Katlı ya da küt kesim konusunu iyice düşünmelisiniz, çünkü biri diğerinden daha iyidir diye bir kural yok. Saçlarınız çok ince değilse katlı kesim yakışacaktır. Ancak saçkarınız seyrek ve ince telli ise katlı kesimden uzak durmanızda fayda var. Çünkü saçlarınızı katlı kestirdiğinizde, özellikle uzadıkça uçları daha da incelecek ve bu yüzden saçlarınız olduğundan daha ince görünecektir. Ancak küt kestirdiğinizde bütün saçlarınız aynı uzunlukta olacağı için daha hacimli ve kalın görüneceklerdir. Ancak saçlarınızın hepsi tek ayarda olacak diye korkmanıza gerek yok. Saçlarınızı düz kestirmeniz onlara hareket katamayacağınız anlamına gelmiyor. Çünkü pek çok küt modelde saçlara perçem veya kahkül ekleyebilir hatta asimetrik kesimler deneyebilirsiniz. Burda önemli olan saçlarınız farklı uzunluklarda kesilse bile katlı bir görüntü oluşturmamaktır. Üstelik küt saçta deneyebileceğiniz o kadar fazla kesim var ki kendinize uyan bir modeli elbette bulacaksınız.

Asimetrik bob

Asimetrik bob’lar küt şekilde bittiğinde saç uçlarının daha kalın görünmesini sağlıyor. Özellikle güzel bir saç rengiyle birleştirildiğinde herkesin aklını başından alacak bu küt kesim bob ile asimetrik kesim birleştiğinde ortaya eğlenceli bir saç modeli çıkacaktır.

Çene hizasında bob

Bu katsız ve küt kesim ile düşlediğiniz saça sahip olabilirsiniz. Çene hizasında kesilen saçlar ve güzel bir balyaj ile ilgi çekici bir görüntü elde edebilirseniz. Eğer saçınız lob kesimse onu biraz daha kısalttırıp bob yapmaktan ve uçlarını küt bir şekilde kestirmekten çekinmeyin.

Dağınık lob

Saçınızı katsız kestirmeniz hareketli kesimden kaçınacağınız anlamına gelmesin. Hepsi bir uzunlukta olan lob kesimi saçlara da sahip olsanız saç düzleştiricisi ya da maşa ile dağınık dalgalar elde edebilirsiniz. Düzleştirip kullanabileceğiniz bu modeli saçınız katlı görünsün istediğinizde dağınık bir şekilde dalgalandırabilirsiniz.

Küt bob

Çok hafif bir şekilde asimetrik kesilmiş bu saçın, küt kesimin en iyi örneklerden biri olduğu söylenebilir. Yandan ayırdığınız saçlarınızı çok az dalgalandırarak kullandığınızda hem rahat bir kullanım olacaktır hem de bu modelin modası hiç geçmeyecektir.

Güneş öpücüğü balyaj ile düz kesim

Eğer saçınızın sade görünmesini ve koaly olmasını istiyorsanız özellikle de doğuştan düz saçlarınız varsa bu modeli deneyebilirsiniz. Saçınıza biraz hareketlilik gelsin istiyorsanız karamel ve altın renklerinde balyajlar deneyerek saçınızda boyut yaratabilirsiniz.

Kabarık bob

Bu modeli elde etmek için saçınızın katlı kesilmesi gerekmiyor. Eğer kısa bob kesimden hoşlanıyorsanız bu uzunlukta bir bob modeli küt bir kesim ile deneyebilirsiniz. Yüzünüze gidecek bir kahkül ile hareketlendirebileceğiniz bu model ile kısa ve kolay kullanım sağlayan saçlara sahip olabilirsiniz.

Orta uzunlukta bukleler

Hacimli ve kıvırcık saçlarınız varsa ne uzun ne kısa olan bir model ile sağlıklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Saçınız çok uzun olmadığı için katlı bir kesime de ihtiyaç duymayacaktır. Ancak saçınızı daha kısa kullanacaksanız saçınızın nemsiz kalmadığından ve buklelerinizin belirgin olduğundan emin olun.

Ombre bob

Kısa bob kestirdiğiniz saçınıza altın renklerinde bir ombre uyguladığınızda katlara gerek kalmayacaktır. Baz renk olarak kahverengi kullanabilir ve saçınızın uçlarını açık renkle bitirebilirsiniz. Özellikle seyrek ve ince telli saçlarınız varsa küt bir kesim kullandığınızda saçlarınız daha çok görünecektir.

Retro saçlar

Sağ ya da sol tarafa ağırlığı verilmiş saçlar retro bir hava taşıyor. Bu havali görünümü elde etmek için saç uçlarında yuvarlak fırça kullanmanız gerekiyor. Düz kesilmiş bu model düz bir bitiş sağlarken katsız görüntüsüyle şık bir görünüm sunuyor.

Küt lob kesim

Küt bitişli bir lob model ile düz ve ince ve bazen ince görünen saçlarınız daha hacimli ve kalın görünecektir. Saçınızın kalın görünmesini istiyorsanız katlı kesimden kaçınarak kğt bir lob model ile istediğniz saçlara sahip olabilirsiniz.

Kase kesim saçlar

Her ne kadar çocukluğun kabusu bir saç olarak bilinse de artık o günler geride kaldı. Bu güzel ve trendi model ile dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Katlı olmayan bu model ile havalı ve keskin bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Uzun ve karışık saçlar

Kalın saçlı kadınlar saçtaki katları en az düzeyde tutarak saçlarının doğal kalınlığını koruyabilirler. Saç düzleştirici ile elde edebileceğiniz hafif dalgalar ile saçınızın kalınlığını koruyarak bu katsız kesimi tercdih edebilirsiniz. Üstelik bu model size oldukça kolay bir kullanım sunacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir