© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

2019’un En Moda Topuz Modelleri

2019’un En Moda Topuz Modelleri

Topuz saçlar, her ortamda kurtarıcı olarak kullanılabilecek ve modası hiç geçmeyen saç modelleri arasında yerini koruyor. Saçınız uzun ya da kısa olsun, yapılabilecek bir topuz modeli mutlaka bulunabilir. İster işe ister özel davetlere katılırken tercih edeceğiniz bir topuz ile tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Ancak öncelikle saçınızın uzunluğuna ve modeline uygun bir topuz belirlemeniz gerekiyor. Bunun için de iyi çözüm olarak internette yer alan, özellikle ünlülerin tercih ettiği modellere bakmaktır. Hem günlük hayatta hem de özel zamanlarda kullanabileceğiniz en moda topuz modelleri için sizin için seçtiğimiz modellere bakabilirsiniz.

Ense hizasında toplanmış topuz saçlar

Özellikle kalın ve uzun saçlarınız varsa ense hizasında topuz yaparsanız oldukça şık bir görünüme kavuşabilirsiniz. Ayrıca saçlarınızı geriye taramak yerine ortadan ayırıp açıkta kalan boynunuzu büyük geometrik takılarla süsleyebilirsiniz.

Pürüzsüz ve şık topuz

Saçlarda yüksek topuzların da hiçbir zaman modası geçmiyor. İddialı görünmek isterseniz saçlarınızı sıkıca toplayıp yukardan bir topuz yapabilir ve şıklığınızı büyük ve iddialı küpelerle süsleyebilirsiniz.

Fiyonk şekli verilmiş iddalı topuz

Değişik bir topuz mu denemek istiyorsunuz? O zaman bu model tam da size göre. Saçlarınız önden klasik bir topuz gibi görünse de saçınızı arkadan görenler çok şaşıracak. Ense hizasında topladığınız saçları, normal bir topuz yapmak yerine fiyonk şeklinde bağlarsanız hem çok şık hem de sevimli görünen bir topuz elde edebilirsiniz.

Yüksek ve dağınık topuz

Normalde topuzdan çıkan ve kontrol edilemeyen küçük saçlar herkesin kabusudur. Ancak bunları saç modeliniz olarak kullanmak sizin elinizde. Sıkı ve çok düzgün görünen topuzlardan hoşlanmıyorsanız tepeden dağınık topuz yaptığınız saçlarınızın kusursuz görünmesi yerine küçük saçlarınızın topuzdan çıkmasına izin vererek aynı anda hem şık hem de doğal görünebilirsiniz.

Saç bandı ile süslenmiş ense hizasında topuz

Saç bandını saçlarınız açıkken kullanabileceğiniz gibi topuz yaptığınız saçlarınızda da tercih edebilirsiniz. Topuz yaptığınız saçlarınızı saç bandı ile süslemek modele değişik bir hava katacaktır. Hatta bu modeli bir gelin saçı olarak da kullanabilirsiniz. Şık ve zarif bir saç bandıyla birlikte tercih edeceğiniz örgülü topuz sizi hem masum hem de çok şık gösterecektir.

Örgülü ve dağınık topuz

Yine örgülü ancak daha farklı bir topuz görmek ve denemek isterseniz bu modele göz atabilirsiniz. Saçlarınızın üst tarafını kabartıp alt tarafında da örüp kullandığınız topuzunuzla gittiğiniz her yerde gözler sizin üzerinizde olacaktır.

Kahkül ile kullanılan yüksek topuz

Saçlarınızı yüksek topuz yaptığınızda onları kahkülle kullanmak değişik bir hava katacaktır. Yüksekten topuz yaptığınızda boynunuz ortaya çıkarken bir yandan da  küpeleriniz gösterme fırsatı bulacaksınız. Rihanna’nınki gibi dolgun bir topuz istiyorsanız topuz süngeri kullanmayı deneyebilirsiniz.

Dağınık ve küçük örgülerle süslenmiş topuz

Sizi daha genç gösterecek topuzlar arıyorsanız saçınızın arkasından ve önünden bazı tutamlar bırakabilirsiniz. Bu sayede daha enerjik görünebilirsiniz. Ayrıca saçınız topuz da olsa üzernde ince örgüler yaparsanız bu da saçınıza hareket katacaktır.

Tek tarafta toplanmış şık bir topuz

Topuzunuzun sade olmasını istiyorsanız bu modeli deneyebilirsiniz. Ensede topuz yaptığınız saçlarınız biraz daha sağ ya da sol tarafran yaparsanız şık ve zarif görünebilirsiniz. Bol miktarsa saç spreyiyle sabitlediğiniz saçlarınızı kulağınızın arkasında toplayın ve tüm gece dikkatler üzerinizde olsun.

Saçların üstten toplandığı yarım topuz

Yıllardır moda olan bu saç modeli tüm saçınızı toplamak istemiyor ancak saçlarınızın önünüze düşmesini istemiyorsanız tam da size göre. Saç modelini yapabilmek için topuzu yukardan ancak başınızın arka tarafına doğru yapın. Böylece genç ve dinamik bir görünüm elde edeceksiniz.

Yandan ayrılmış ve enseden bağlanmış topuz

Örgülü yapacağınız topuzlarda bu modeldeki gibi farklı örgüler deneyebilirsiniz. Topuzunuz örgülü olabileceği gibi ince bir örgüyle topuzunuzun etrafını sararken saçlarınızı sağ ya da sol taraftan ayırırsanız iddialı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Önden perçemler bırakılmış dağınık topuz

Meghan Markle’ı dağınık topuzlarıyla tanıyoruz. Bu modelde de hem dağınık hem de şık görünebileceğiniz bir saçvar. Enseden topuz yaptığınız saçlarınızla ön taraflarından salaş bir şekilde bırakacağınız tutamlar sayesinde her elbise için saç modeli elde edebilirsiniz.

Fransız örgüsü ile yapılmış topuz

http://www.sclance.com/hair/hairstyles-with-rubber-bands-for-short-hair/hairstyles-with-rubber-bands-for-short-hair_649193.jpg

Her gittiğiniz ortama uyum sağlayabileceğiniz bu saç için öncelikle saçlarınızın önünü Fransız örgüsü yapmanız gerekiyor. Saçlarınızı yandan ayırıp her iki taraftan da Fransız örgüsü yapın. Saçlarınızı uçlarına kadar ördükten sonra her iyi örgüyü ense hizasında topuz haline getirip tel tokalarla tutturduğunuzda hazırsınız.

Örgüyle hareketlendirilen topuz

https://lahair.ru/assets/pic67413ced.jpg

Son zamanlarda moda olan bu modeli denemek isteyebilirsiniz.  Kahkül ve perçemle kullanılmaya uygun olan bu modeli yapmak için saçlarınızın altını yukarı doğru örmeniz gerekiyor. Ardından saçlarınızı yukardan bir atkuyruğu yapın. Atkuyruğu olan saçlarınızı topuz yaparak saçlarınıza son şeklini verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir