İçerisinde yüzlerce film ve dizi bulunan Netflix,  film ve dizi severlerin en çok tercih ettikleri platformların başında geliyor. Yabancı yapımların yanı sıra Türk dizilerinin ve filmlerinin de yer aldığı bu platformda en çok izlenen Türk yapımlarının hangileri olduğu en çok merak edilen konulardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

Netflix’te en fazla sevilen yerli dizileri merak ediyorsanız, 2021 yılında en çok izlenen 10 Türk dizisinden oluşan listemize bu yazıda göz atabilirsiniz.

1. Bir Başkadır (IMDb puanı: 8,5)

Bir Başkadır’da yarı zamanlı temizlikçi olan ve tutucu bir aileden gelen Meryem’in hikayesi anlatılıyor. Meryem, ara sıra bayılma nöbetleri geçirir ve bunun için yetiştirilişi kendinden oldukça farklı biri olan bir psikiyatristle (Peri) görüşmeye başlar. Meryem’in aksine Peri eğitimli, zengin ve seküler bir aileden gelmekte ve inançlı kişilere karşı ön yargı barındırmaktadır. Bu dizide zengin ancak depresif kişilerden pembe dizi oyuncularına ve daha pek çok farklı karaktere rastlayacak ve Türk halkı içerisinde yer alan her çeşit insana rastlayabileceksiniz.

2. Fatma (IMDb puanı: 7,4)

Gerilim-dram türünde olan bu dizinin başkahramanı olan Fatma, temizlikçi olarak çalışmaktadır. Kocasının ani kayboluşu üzerine hayatı aniden değişen Fatma, hapishaneden yakın zamanda çıkmıştır ve kocasını aramaya başlamıştır. Kocasının suçlularla bağlantısı olduğunu ve yasa dışı işlere karıştığını öğrenen Fatma, hayatta kalmak için düşmanlarını ortadan kaldırmak zorunda olduğunu anlar. Temizlikçi kılığına bürünerek kendini saklamayı başaran Fatma, hayatta başına gelen diğer şeylerin de intikamını almaya karar verir.

3. 50 Metrekare (IMDb puanı: 7,0)

Gerilim türünde olan 50 Metrekare’de Gölge adındaki bir kiralık katilin hikayesi anlatılıyor. Patronu tarafından ihanete uğradıktan sonra kendisini sahibi ölmüş olan bir terzi dükkanında bulan Gölge, burada dükkan sahibinin oğluyla karıştırılır ve bu nedenle mahallelinin yakınlık gösterdiği biri olur. Ancak mahallelilerden olan Yakup, Gölge’den şüphelenir ve onun geçmişini deşmeye başkar.

4. Aşk 101 (IMDb puanı: 7,5)

Ergenlik dönemi dizilerinden biri olan Aşk 101 de Netflix’te en çok izlenen diziler arasında yer alıyor. Günümüz İstanbul’unda geçen bu dizi Işık isimli karakterin, eski bir eve gelmesi ve burada geçmişini ve gençlik arkadaşlarını hatırlamasıyla başlıyor. 1998 yılında İstanbul’da okumakta olan dört genç, davranışları nedeniyle okuldan atılma riski altındadır. Sınıf arkadaşlarından oldukça farklı olan bu gençleri yalnızca Burcu isimli öğretmenleri anlasa da Burcu’nun bir süre sonra okuldan ayrılacak olması nedeniyle gençler paniklemeye başlar.

5. Atiye (IMDb puanı: 7,1)

Bilimkurgu, gizem ve psikolojik gerilim türündeki bu dizide Atiye, çocukluğundan beri doğurganlık sembolü çizen bir kadındır. Ressam olmasının yanı sıra yarı zamanlı öğretmen olarak çalışan Atiye, kendini bildi bileli çizmekte olduğu sembolü kendi eserleri dışında bir yerde görmemiştir. Atiye bir gün Göbekli Tepe’de bulunan bir eserde kendi çizdiği sembolün olduğunu görür. Sembolü bir an önce yerinde görmeye karar veren Asiye böylece kişisel yolculuğuna ve Göbekli Tepe’nin kendi geçmişiyle olan bağlantılarını öğrenmeye başlar.

6. Hakan Muhafız (IMDb puanı: 6,6)

Aksiyon, fantastik ve bilimkurgu türündeki Hakan Muhafız’da babası Neşet öldürüldükten sonra bu ölümün İstanbul’u korumakla ilgili antik bir sırla ilgili olduğunu keşfeden Hakan’ın hikayesi anlatılıyor. Hakan, ailesinden gelen Muhafızlık mirasını alarak ölümsüzleri öldürmek ve şehrin yok oluşunu engellemek zorundadır. Bunu ise kendilerine Sadıklar diyen bir grubun üyeleri olan Kemal ve onun kızı Zeynep ile başarmaya çalışacaktır.

7. 46 Yok Olan (IMDb puanı: 8,3)

Suç, dram ve aksiyon türünde olan 46 Yok Olan’da genetik profesörü Murat, uzun süredir komada olan kız kardeşini yeni keşfettiği bir ilaçla kurtarmak ister. Ancak bu keşfin hayatını beklenmedik bir şekilde değiştireceğinin farkında değildir. Zamanla çevresindeki pek çok insanı kaybeden Murat, kız kardeşini kurtaracak bu ilaç ile kendisini büyük olayların içerisinde bulur.

8. Kulüp (IMDb puanı: 7,8)

2021 yılında piyasaya çıkan Türk dizileri arasında yer alan Kulüp, 1950’li yıllarda İstanbul’da geçiyor. Dizinin başkarakterlerinden olan Matilda eski bir hükümlüdür  ve 1955’te İstanbul’da çalışmaktadır. Kızı ile iyi bir ilişki kurmaya çalışan Matilda, kızı Raşel’i Fıstık İsmet’ten uzak tutmaya çalışır. Matilda aynı zamanda patronu Orhan, gece kulübü yöneticisi Çelebi ve sanatçı Selim ile mücadele etmeye çalışmaktadır.

9. Fi (IMDb puanı: 7,8)

Netflix bünyesinde yer alan dizilerden biri olan Fi, 2017 yılında çıkmış olmasına rağmen hala en çok izlenen diziler arasında yer alıyor. İlk sezonunda psikiyatrist Can Manay’ın hayatı anlatılıyor. Can Manay, üniversitede psikoloji dersleri vermekte ve aynı zamanda kendi televizyon programında terapi yapmaktadır. Bu arada genç bir dansçı olan Duru’ya aşık olur. Dizide Can Manay’ın Duru’ya ulaşabilmek ve onu elde edebilmek için yaptıklarını izliyoruz.

10. Kördüğüm (IMDb puanı: 6,6)

Kördüğüm dizisinde eski bir araba yarışçısı olan işadamı olan Ali Nejat ve arkadaşı Ayhan, İtalya’ya bir iş seyahati nedeniyle gittiklerinde orada bir çocuk doktoru olan Naz ile tanışırlar. Ali Nejat hayatını düzene koymaya çalışırken oğlu Kaan ile ilgili olarak Naz ile görüşmek ister. Ali Nejat ve Naz’ın görüşmeleri, Naz’ın evlilik hayatına gölge düşürürken işler giderek karmaşık bir hal almaya başlar.