Hepimiz zaman zaman romantik filmler izleyip aşk hikayelerinin içinde kaybolmayı severiz. Ancak kaliteli aşk filmleri bulmak her zaman kolay olmadığı için bu konuda bir listeye ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz.

Çevrimiçi olarak pek çok dizi ve filmin izlenebildiği Netflix’in dünya çapında milyonlarca üyesi var ve bu üyelerin en çok sevdikleri filmlerin, belli bir kalitede olduklarını söyleyebiliriz. Bu nedenle aşk filmi izlemek istiyorsanız, bu platformda izleyicilerin en çok sevdikleri filmlere bakabilirsiniz.

2021 yılını geride bırakırken bu yıl Netflix’te en çok sevilen 10 aşk filmine listemizde göz atabilirsiniz.

  1. The Last Letter from Your Lover (IMDb puanı: 6,7)

Günümüz Londra’sında geçen bu filmde bir gazetecinin (Felicity Jones), 1960’lardan kalma aşk mektupları keşfetmesini konu alıyor. Bu mektuplar, iki yasak aşkın iki tarafı olan Shailene Woodley ve Callum Turner tarafından canlandırılan karakterlere aittir. Gazeteci, aşk mektuplarının sahiplerinin hala hayatta olduklarını öğrenmesiyle bir araya gelmelerini sağlamayı kendine görev edinir. Bunu yapmak ise kendi aşk hayatını etkileyecektir. Kalpleri ısıtan bu aşk filmi ile aşkın engel tanımadığını göreceksiniz.

  1. Holidate (IMDb puanı: 6,1)

Emma Roberts ve Luke Bracey’nin başrollerini paylaştığı 2020 yapımı Holidate, yılbaşı yaklaşırken kendisini yalnız hissedenler ve biraz gülmek isteyenler için romantik komedi türünde bir film. Filmdeki başkarakterler aşkta şanssız olan iki yetişkindir ve arkadaşları tarafından yalnız olduklarına yönelik sürekli laflar işitir. İkili çareyi tatili birlikte yılbaşı tatilini birlikte geçirmekte bulsa da zamanla aralarındaki şey gerçek bir aşka dönüşecektir. Film her ne kadar çerezlik olsa da başrollerde oynayan ikilinin arasındaki kimyayı çok sevecek ve filmi izlerken büyük bir keyif alacaksınız.

  1. To All The Boys I’ve Loved Before (IMDb puanı: 7,1)

En sevilen aşk filmleri arasında yer alan bu filmde ergenlik çağlarındaki Lara Jean Covey, umutsuz bir romantiktir. Hoşlandığı erkeklere aşk mektupları yazsa da bunları gönderecek cesareti kendinde bir türlü bulamaz. Ancak bir gün bu mektuplar gizemli bir şekilde birden fazla kişiye gider. İşte burada olaylar başlar ve Lara, mektubu alan her bir kişiye durumu açıklamak zorunda kalır.

  1. Set It Up (IMDb puanı: 6,5)

Filmde iki asistanın oldukça zorlu patronları vardır. Bu iki asistan şans eseri karşılaşır ve arkadaşlık kurarlar. İkili, patronlarının dikkatlerinin dağılması ve çalışmaya daha az zaman ayırmaları için mükemmel bir planları vardır: patronlarını birbirine aşık etmek.

  1. All the Bright Places (IMDb puanı: 6,5)

Netflix’te yer alan en iyi aşk filmlerinden biri olan All the Bright Places, geçmişlerinde sorun olan iki ergenlik çağındaki gencin ilişkisini ele alıyor. İki genç birbirinden teselli bulur ve güçlü bir romantik ilişki yaşamaya başlar. Elbette bu ilişkide bazı zorluklar olacaktır. Ancak ikili en ufak anların bile bir şeyler ifade ettiğini keşfedecek ve sorunları birlikte aşmaya çalışacaktır.

  1. Always Be My Maybe (IMDb puanı: 6,8)

Çocukluk arkadaşları olan Sasha ve Marcus, birbirlerini görmeden geçen yılların ardından San Francisco’da karşılaşır. Her ikisi de hayatlarında farklı noktalarda olan ikili, aralarında beklenmedik bir romantik kıvılcım olmasıyla birlikte ilişki yaşamaları halinde neler yaşayabileceklerini düşünmek zorunda kalırlar. Sasha ve Marcus birbirlerinden ayrı hayatlar sürdükleri onca yılın ardından ilişki yürütebilecekler midir?

  1. Someone Great (IMDb puanı: 6,2)

Bu filmde New York’ta yaşayan üç yakın kız arkadaşın hayatlarına tanık olacaksınız. Üç kadın arasından Jenny’ye odaklanan hikaye, Jenny’nin San Francisco’da hayatının işini bulmasını anlatıyor. İşi için dokuz yıllık erkek arkadaşından ve en yakın arkadaşlarından ayrılan Jenny, aldığı kararlarla yirmilerini geçmiş bir yetişkinin alması gereken sorumluluklarla başa çıkmaya çalışır. Aşk, kayıplar, büyüme ve arkadaşlık bağları ile ilgili olan bu romantik komediyi izlerken kendinizden bir şeyler bulacaksınız.

  1. Malcolm & Marie (IMDb puanı: 6,7)

Bir yönetmen (John David Washington) ve kız arkadaşının (Zendaya), yönetmenin film gösteriminden sonra eve geldikten sonra yaşadıklarını anlatan bu filmde ikilinin tüm gece boyunca yaşadıkları yüzleşmeye tanık olacaksınız. Kız arkadaşının, yani Marie’nin hayatını sinemada anlatan Malcolm’un Marie ile olan yüzleşmesini gözlerinizi kırpmadan izleyeceksiniz.

  1. The Holiday (IMDb puanı: 6,9)

Kış temalı romantik bir film izlemek istiyorsanız, Netflix’te en çok sevilen filmler arasında yer alan Nancy Meyers’in romantik komedisini çok seveceksiniz. Başrollerinde Cameron Diaz ve Kate Winslet’in yer aldığı filmde iki kadın, hiç beklemedikleri bir anda aşkı bulur. Bu ise Noel zamanında evlerini değiştirdiklerinde başlarına gelir ve iki kadının, hayatlarında nasıl ilerleyeceklerine karar vermeleri gerekir.

  1. Silver Lining Playbook (IMDb puanı: 7,7)

Netflix’te en çok sevilen aşk hikayelerinde son olarak başrollerinde Bradley Cooper ve Jennifer Lawrence’ın yer aldığı Silver Lining Playbook’a yer verebiliriz. Her ikisi de ruh sağlığı hastalıkları ve travmalarla uğraşan başkarakterler, birbirinden hoşlanmaya başlar. İkilinin ilişkilerini etraflarındaki insanlar anlamasa da bu ilişkide zaman zaman ilginç ve çalkantılı bir aşk hikayesi yer alır.