Her sezon karşımıza yeni saç modelleri çıktığından dolayı koskoca bir yıl için yeni saç stilleri, kesimleri ve renkleri belirlemek kolay olmuyor.

Geçtiğimiz yıl sosyal medya nedeniyle saç modasında e-girl saç modellerini gördük. Bu saç modellerinin yanı sıra pandemi nedeniyle kuaförlere kısıtlama getirildiği için kısa bob kesimler ve fazla bakım istemeyen renkler tercih edildi.

Peki, 2021 yılının kalanında saçlarımızı ne gibi yenilikler bekliyor?

Bu yazıda 2021 boyunca moda olacak saç renkleri ve kesimlerine dair her şeyi bulabilirsiniz.

Çok boyutlu tonlar

Saç rengi söz konusu olduğunda bu yıl saçlarda çok boyutlu tonları göreceğimizi söyleyebiliriz. Saçlarda bir rengin 2-3 tonunu kusursuz bir şekilde karıştırarak saça canlılık verebilirsiniz. Bu görüntüye ulaştığınızda saçınız boyalı olmasına rağmen doğal görünecektir.

Cesur ve küt kesimler

Keskin ve küt kesimlerin modasının geçtiğini düşünüyorsanız, tekrar düşünün. Güçlü ve küt kesimler 2021’i ele geçirmek üzere geri dönüyor. Özellikle pixie ile kısa bob kesimlerin geri döneceği kesin. Üstelik yüz şekliniz ile saç tipiniz nasıl olursa olsun, küt kesimleri kullanabilirsiniz.

Tatil saçı

Karamel renk için yıllardır balyaj ve bronde kullanılıyor olsa da bu yıl “tatil saçı” elde etmek isteyeceksiniz. Bu modelde tek bir renk tonu kullanmak yerine daha parlak ve gösterişli tonlar kullanılması gerekiyor. Normalde tatile çıkıp dünyayı dolaşırken rengi açılan saçlar, highlight teknikleri ile doğal açık tonlar taklit edilerek elde edilebilir.

Katlı kesim

Hepsi bir uzunlukta olan saçlar moda olsa da bu yıl daha katlı kesilmiş saçlar da tekrar moda olacak. Katlı kesimler geri dönüyor olsa da bu katların belli belirsiz olması ve saçı canlı göstermesi gerektiğini unutmayın.

Büyük aksesuarlar

Saç aksesuarlarının modasının geçtiğini düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Saç aksesuarları konusunda seçenekler gittikçe daha güzel hale geldiği için 2021 yılında büyük ve güzel aksesuarlar kullanmak moda olacak.

Shag kesim

Shag kesim 2021’de moda olacak saç modellerinden bir tanesi. Shag kesimler çok yönlü oldukları için elde etmek istediğiniz görünüme göre saçlarınızı şekillendirebileceksiniz.

Pixie kesim

Bob kesimden sıkıldıysanız, saçlarınızı daha da kısa kestirmeyi düşünebilirsiniz. İnsanlar genelde çok kısa saçlardan korkuyor olsalar da daha asi bir görünüm çizmek için kısacık pixie kesimler tercih edebilirsiniz.

Sarı saçta plaj dalgaları

Plaj dalgalarının modası asla geçmeyecek. Hatta 2021’de daha da ön plana çıkabilir. Plaj dalgası modeli ve sarı renk kullandığınız zaman çaba göstermeden havalı saçlara sahip olabileceksiniz.

Fazla bakım istemeyen modeller

Fazla uğraş ve bakım istemeyen modelleri bu sene de görmeye devam edeceğiz. Hatta bu modelleri daha kısa kesimler ve doğal renklerle görebiliriz.

Doğal saçlar

Saçları doğal halinde bırakma modası devam edecek gibi görünüyor. Saçlarınız ister kıvırcık ister kalın ister kabarık olsun, 2021’de gerçekte olduğunuz kişiyi gösterme fırsatınız olacak. Artık dalgalı ve kıvırcık saçlı insanların saçlarını düzleştirmek yerine daha da vurguladıklarını görüyoruz. Bu moda 2021 yılında da devam edecek.

Özgünlük

İster maceracı ister risk almayan bir görünüme sahip olmak istiyor olun, 2021’de istediğiniz gibi olabileceksiniz. Bu yıl özgünlüğün daha ön plana çıktığını görüyoruz. 2021’de isterseniz doğal saç renginizi ön plana çıkarabilir isterseniz de birbirinden cesur renkler deneyebilirsiniz.

Saç cilası

Saç cilasını herkesin yapması mümkün olsa da pek çok kişi bu işlemi gözden kaçırabiliyor. Saç cilasını kuaförünüzde yaptırabileceğiniz gibi kendiniz evde uygulayabileceğiniz ürünlerle de bu işlemi devam ettirebilirsiniz.

Saç derisi bakımı

Saç söz konusu olduğunda saç derisini unutmamak gerekir. Muhteşem saçlar için en önemli şey saç derisidir. Saç deriniz sağlıklı olduğu zaman saçlarınız, uzamak için en iyi koşullara sahip olur ve çok daha sağlıklı görünen saçlara sahip olursunuz.