21 Eylül’de gerçekleşecek olan Balık dolunayı, Merkür-Jüpiter üçgeninden yalnızca bir saat sonra gerçekleşecek. Bu nedenle Eylül dolunayı astrolojisinin manevi anlamı iyimserlik, cömertlik, iyi şans ve iyi haberlerle ilgili olacak.

21 Eylül dolunayı planlar ve iş anlaşmaları yapmak, yasal meseleler ve seyahat bakımından olumludur. Hem Merkür hem de Jüpiter’in dolunay sırasında talihli yıldızlarla hizalanmasıyla birlikte başarı şansı daha da artacaktır.

Eylül Dolunayı Astrolojisi

28°13′ Balık burcunda 21 Eylül’de gerçekleşecek olan dolunay, Neptün ile kavuşurken Mars ile karşıt açı oluşturacak. Bununla birlikte bu açıların etki alanı beş derecenin üzerinde olacağı için dolunay üzerindeki etkileri çok zayıf olacak. Mars-Neptün karşıtlığı olsaydı o halde bu etki önemli olurdu.

Dolunay astrolojisi üzerinde daha etkili olan gezegen Merkür olacak. Çünkü Merkür ile olan gezegensel açılar bir derecelik etki alanının altında olacak. Hatta Merkür-Jüpiter üçgeninin etki alanı yalnızca 0°01 olacak.

Dolunayın Anlamı

dolunayy

Güneş ve Ay karşıtlığı, Ay’ın evresinden sonraki iki haftada evinizi, ailenizi ve yakın ilişkilerinizi daha net bir odağa getirecek. İş ve ev gibi ya da ihtiyacınız olan ve istediğiniz şey gibi karşıt güçler içsel gerilim ve dışsal baskılar yaratır. Bu ise enerjinizi tüketen çatışmalar ile krizlere yol açabilir.

Duygular ile içgüdülerin ay nitelikleri dolunay sırasında zirveye ulaşır. Bu nedenle ilişkilerdeki tüm zorlukların üstesinden gelmek için artan duygusal gücünüz ile sezginizi kullanın. Bilinçaltı farkındalığınız kişisel ilişkilerinize tarafsız ve dengeli bir şekilde bakmanızı sağlar. İlişkilerdeki dinamikleri ve uyumsuzluğa neden olan olumsuz duyguları net bir şekilde görebileceksiniz.

Merkür Açıları

Merkür Açıları

Merkür-Jüpiter üçgeni (0°01′), son derece güçlü bir etkidir. Bu üçgen iyimserlik, cömertlik, iyi şans ve iyi haberler getirir. İyi içgüdüler, gelecek odaklı ve olumlu düşünceler sayesinde bu zaman sosyalleşme, araştırma, çalışma ve plan yapma için mükemmeli bir zamandır.

Açık fikirlilik ve ilerici bir bakış açısı ile genel bilginizi arttırabilir ve ufkunuzu genişletebilirsiniz. Özel ilgi alanlarınız arasında din, hukuk, dil ve felsefe yer alabilir. Dolunay zamanı, özellikle uzun mesafeli yolculuklar olmak üzere tüm seyahatler için iyi bir zaman olacak.

Dolunay zamanı yeni arkadaşlar edinmek kolaylaşır ve karşılıklı olarak fayda sağlayan ortaklıklar gelecekte karlı hale gelebilir. Bu dönemde iş anlaşmaları ve yasal meseleler olumlu sonuçlanacağı için görüşmeler yapmak ve sözleşmeler yapmak için ideal bir zaman.

Merkür-Plüton karesi (0°48′) zorlayıcı bir etki olmakla birlikte Merkür-Jüpiter üçgeninden çok daha zayıftır. Bu kare derin düşünme ile diğer insanlarla yoğun etkileşimler getirir. Bu etki, araştırmalar ve soruşturmalar için iyi bir etki olsa da aşırılıktan ya da komplo teorilerinden uzak durmak gerekir. Baskıcı taktikler kullanmanız halinde tartışmalar ve çatışmalar mümkündür.

Jüpiter ve Plüton arasındaki 30 derecelik açı, Merkür-Plüton karesinin yoğunluğunu, Merkür-Jüpiter üçgeni ile başarıya dönüştürmenize yardımcı olacaktır. Gücün ve etkinin artması, manevi ve kişisel gelişim, zenginlik yaratma ve profesyonel anlamda ilerleme mümkün olacak.

Dolunaydaki Yıldızlar

21 Eylül’de gerçekleşecek olan dolunay, Balık sezonunun bitişinde gerçekleşecek. Ancak aslında Balık Takımyıldızı’nın başlarında yer alacak. Bu tutarsızlık, Güneş burçlarını 2000 yıl önce isimlerini aldıkları Takımyıldızlar ile neredeyse bir burç kadar hizadan çıkaran ekinoks presesyonundan kaynaklanmaktadır.

Dolunay

Dolunay, Balık Takımyıldızı’nda gerçekleşecek olsa da en yakın büyük sabit yıldız Beta Paegasi, Scheat sabit yıldızı olacak.

Ay-Scheat kavuşumu (1°26′): Endişe, kayıp ve eleştiri, su nedeniyle gerçekleşen kazalar nedeniyle arkadaş kazanımı.

Scheat yıldızının 29°40′ Balık burcunda olması aşırı talihsizliğe, cinayete, intihara ve boğulmaya neden olur. Scheat’in olumlu bir etki yapması da mümkündür, ancak bu etki ancak bazı insanlar için mümkündür. Bu kişiler böyle bir etkiyi almaya hazırlarsa zihinsel yaratıcılıkları artar.

Pegasus Takımyıldızı hırs, kibir, sezgi, coşku, kapris ve kötü bir muhakeme yeteneği verir. Bu takımyıldız gemiler ve okyanuslarla ilgili olayları ve havadaki değişiklikleri gösterir.

Merkür

Merkür-Spica sabit yıldızı kavuşumu (0°34′): Temiz, düzenli, zeki, uzman, din adamlarından ve otoriteden iyilik, yatırım sayesinde kazanç.

Spica’nın 24°08′ Terazi burcunda olması başarı, ün, zenginlik, tatlı mizaç, sanat ve bilim sevgisi, vicdansızlık, verimsizlik ve masum açısından adaletsizlik verir.

Spica’nın manevi ve dini nitelikleri de bulunmaktadır. Burçlarında bu yıldızın güçlü olduğu insanlar genelde hayatın bu alanlarında yüksek yer edinirler. Bu kişilerin psişik farkındalıkları da ortalamanın üzerindedir.

Onur ve ün, Spica’ya atfedilmektedir. Bu yıldız bilim insanları, yazarlar, ressamlar, heykeltıraşlar ve müzisyenler için iyi şanstır. Spica, “düzeltme” demektir. Bu insanların davranışları asildir.

Jüpiter

jupiter

Jüpiter-Sadalsuud sabit yıldızı kavuşumu (0°09′): Dava, maddi ve sosyal başarılar, evlilikte zorluklar, yurt dışında ya da yabancıyla evlilik.

Sadalsuud’un 23°41′ Kova burcunda olması önemlidir. Bu durum büyük bir zenginliğe ve şerefe işaret eder. Bazı modern astrologlar bu yıldızın bela ve rezalete işaret ettiğini söylemektedir.

Evrensel olarak iyi talihin işareti olarak kabul edilen Sadalsuud’un kötüye kullanılmaması gerekir. Bu yıldızla kare ya da karşıtlık yapan gezegenler varsa riskli eylemlere dikkat etmek gerekir.

Eylül Dolunayı Özeti

21 Eylül dolunayı üzerindeki esas etki Merkür-Jüpiter üçgeni olacak. Bu sayede Balık dolunayı cömertlik ve iyi haberler veren çok şanslı bir ay evresi olacak. İş anlaşmaları, çalışmalar, araştırmalar, seyahatler, plan yapma ve sosyalleşme için mükemmel bir zaman.

Merkür-Jüpiter üçgeni 0°01′ etki alanı ile inanılmaz güçlüdür. Bu olumlu açıyı daha da şanslı kılan etkenler tüm sabit yıldızlar arasında en şanslı yıldız olan Spica ile Merkür’ün kavuşumu olacak. Ve aynı zamanda Jüpiter de bu yıldızda olacak.

Bununla birlikte Merkür-Plüton karesi nedeniyle iyi şansı kötüye kullanmamak gerekir. Scheat yıldızı ile hizalanan dolunay, sudan ve genel talihsizlikten kaynaklanan bazı tehlikeler getirecektir.

21 Eylül dolunayının etkisi 6 Eylül yeniayının etkisiyle birleşecektir. 6 Eylül’deki yeniay olumlu değişimler, heyecan, öz farkındalık ve psişik yetenekler getirmekteydi. Sezgilerinize güvenmeniz, hızla değişen koşulları lehinize çevirmenize yardımcı olacaktır. 21 Eylül dolunayının etkileri, 6 Ekim’deki yeniaya kadar iki hafta devam ediyor olacak.