Bu haftadan başlayarak Ekim ayının bir kısmı da dahil olmak üzere Merkür, yerüstündeki ve yeraltındaki dünyalar arasında ileri geri hareket ediyor olacak. Merkür, 27 Eylül’den 18 Ekim’e kadar geri hareket etmek üzer 25° Terazi’de harekete geçiyor.

Merkür, Ekim ayının başına kadar Plüton ve Eris ile işbirliği içerisinde olacak. Bu nedenle önemli meseleleri atlatmak ya da geçiştirmek veya zor konuşmalardan kaçınmak için uygun bir zaman olmayacak. Plüton, uygunsuz gerçekleri ortaya çıkarma ve ifşaları, yolsuzlukları ve sırları gün ışığına çıkarma konusunda acımasızdır.

27 Eylül itibariyle başlayan retro, bu yılın 3. ve son Merkür retrosu olacak. Bu üç retro da alışık olmadığımız bir şekilde üçü de zodyakın entelektüel iletişimcileri olan Kova, İkizler ve Terazi burçlarında gerçekleşti. Merkür’ün iletişim, düşünme ve bilgi gezegeni olduğunu göz önüne alırsak bununu çifte etki yarattığını söyleyebiliriz. Bununla birlikte kozmik kaosun merkezinde bulunan 2021’nin bu son Merkür retrosu, alıştığınız şekilde düşünmenizi ve etkileşime girmenizi sıfırlamak, sözlerinizin gücü konusunda daha dikkatli olmak ve kendinizle 7/24’lük bir döngüde nasıl konuştuğunuza dair daha bilinçli ve daha nazik olmanız için bir fırsattır.

Dediklerinizi gerçekleştirin ve doğrudan, şeffaf, uyumlu ve bütünlük içerisinde olun. Gerçek olmayan veya yanlış olan her şeyin başarısızlığa uğrayacağını unutmayın. İşleri kolay yoldan halletmek ya da bir şeyleri uzaktan yüzeysel bir şekilde yapmak işe yaramayacak.

Kendinize şunları sorun: “Doğruluk konusunda neredeyim? Hissettiklerimi nerede hissedemiyor, bildiklerimi nerede bilemiyor, inandıklarımı nerede dile getiremiyor ve en doğru hissettiren şeyi nerede yağamıyorum?” Sorunun nerede olduğunu belirledikten sonra doğruluğa geri dönün. Gerçeğinizi konuşun. Buna göre hareket edin.

Koç Burcu Haftalık Tahmin

koç burcu
koç burcu

Merkür, karşıt burcunuzda geri giderken bu hafta dikkatli olun. Ekim ayının sonlarına kadar her türlü ticari işlemler, müzakereler ve sözleşmeler konusunda diğer insanlar daha üstün durumda olacaklar. Hem kişisel hem de profesyonel ilişkilerinizde gecikmeler, engeller ve yanlış anlaşılmalarla karşılaşabilirsiniz. Herhangi bir anlaşmadan geri dönen ya da vaat ettiklerini yerine getirmeyenler olursa sakin olun ve sorunu aşma konusunda yaratıcı yollar bulun. Tüm resmi göremeyecek olmanız durumunda suçlama ya da yargılama yapmayın, bunları yapmanız ters tepecektir. Yapabileceklerinizden fazlasını söz verip yerine getirmeyen kişi sizseniz, bu durumda her iki tarafın da kazançlı çıkabileceği çözümler geliştirin.

Göndermeden önce tüm gönderilerinizi, yazılarınızı ve her şeyi iki kez kontrol edin.

Boğa Burcu Haftalık Tahmin

Güneş, Mars ve Merkür’ün altıncı evinizde bir araya gelmesiyle Ekim ayının en az 3. haftasına kadar normalden daha yoğun olacaksınız. Rahat olun ve Merkür’ün 18 Ekim’de retrosunu bitirmesine kadar esnek olmaya çalışın. Gecikmeleri, aksaklıkları ve engelleri hayatın bir parçası olarak görün ve kendinize acımayın. Nerede ya da ne şekilde çalıştığınız hakkında kısa süre içerisinde değişiklik olabilir. Ofiste çalışmaya geri dönebilirsiniz ya da evden çalışmanız istenebilir. Merkür retrosunda çalışma alanınızdaki dağınıklıkları giderin, iletişim platformlarınızı güncelleyin ve yaratıcı olabileceğiniz bir alan yaratın.

Acele etmeyin ve acele ettirilmeyi kabul etmeyin.

İkizler Burcu Haftalık Tahmin

ikizler burcu
ikizler burcu

Cesaretinizi toplayın! Güneş, Mars ve Merkür, beşinci evinizde ve haritanızın en şanslı kısmında bir araya geldi. Merkür sizin yönetici gezegeninizdir, bu nedenle Merkür’ün 27 Eylül ila 18 Ekim arasında geri hareket etmesiyle günlük hayatınıza daha fazla eğlence, daha fazla boş zaman ve daha fazla yaratıcılık ekleme şansınız bulunuyor. Akrep burcunda bulunan Venüs, 29 Eylül’de kariyer bölgenizdeki Neptün ile güzel bir bağlantı kuruyor. Sanatla ilgiliyseniz ya da empatsanız, ilham almanız ve başkalarına ilham vermeniz için güzel bir gün olacak. Yavaşlayın ve anın tadını çıkarın.

Ne kadar ufak olursa olsun, uzun zamandır yapmak istediğiniz bir şeyi yapın.

Yengeç Burcu Haftalık Tahmin

Umarım ki geçen haftaki Balık dolunayında kendinize karşı nazik ve kibar olmanız ve sağlığınızı ön planda tutmanız gerektiğini hatırlamışsınızdır. Akrep burcundaki Venüs, 29 Eylül’de Balık burcundaki Neptün ile harika bir bağlantı kuracak ve sizi, sizinkine benzer fikirli olan kişilerle birlikte olmaya teşvik edecek. Merkür’ün 27 Eylül’de geri gitmesi ve Plüton ile işbirliği yapması sonucu sizin için önemli olan biri hakkındaki şaşırtıcı bilgiler açığa çıkacak. Ev, aile ve topluluğunuzda gecikmeler, engeller ve tutulmayan sözlerle karşılaşabilirsiniz. Bakış açınızı koruyun ve çözüm önermeye odaklanın.

Akışına bırakın.

Aslan Burcu Haftalık Tahmin

aslan burcu
aslan burcu

Aslan olarak sizin için önemli bir şeyler gerçekleşmekte. Güneş haritanızda Merkür üçüncü evinizde 27 Eylül ila 18 Ekim tarihleri arasında geri gidiyor olacak. Üstelik Merkür haritanızın bu bölgesinde Kasım ayına kadar kalacak. Hem Güneş hem de Mars, haritanızın Merkür’le aynı bölümünde olacak ve size yeni bir şeyler öğrenmeniz veya bildiklerinizi öğretmeniz veya çok daha geniş bir kitleye ulaşmanız için üniversiteye geri dönme motivasyonu verebilir. Bunu başarmak için iletişim platformlarınızı amacınıza uygun hale getirmeniz gerekiyor. Diğer insanları hevesinizle boğmamaya dikkat edin ve her gönderinizi, yazınızı ve e-postanızı göndermeden iki kez kontrol edin.

Elinizi uzatın.

Başak Burcu Haftalık Tahmin

Kaynaklarınız Kasım ayına kadar ön planda ve merkezde olacak. Özellikle bu hafta kişisel gezegeniniz Merkür’ün haritanızın ilgili bölümünde geriye gitmek üzere yavaşlamasıyla bu durum önemli olacak. Kaynaklarınız arasında mali durumunuz (özellikle geliriniz), sahip olduklarınız, harcadığınız zamanınız, enerjiniz, yaşam deneyiminiz, becerileriniz ve nitelikleriniz yer almaktadır. Tüm bunları kapsamlı bir şekilde denetlemek için zaman ayırın. Kendinizi nasıl ve ne ile ilgili olarak küçümsediğinize veya becerilerinizi nasıl eksik kullandığınıza dikkat edin. Merkür’ün yanı sıra Güneş ve Mars ile birlikte kar/zarar tablonuzu iyileştirme şansınız var. Bu yüzden önümüzdeki birkaç ay yoğun olacaksınız. Bu nedenle kendinize ayak uydurun ve yalnızca aklınızı değil, aynı zamanda bedeninizi ve duygularınızı dinleyin.

Değerinizin farkına varacaksınız.

Terazi Burcu Haftalık Tahmin

Güneş Terazisi olarak sizin için en önemli astrolojik olay, Kasım ayına kadar uzun bir süre burcunuzda bulunacak olan Merkür’dür. Çünkü Merkür, 27 Eylül’den 18 Ekim’e kadar geriliyor olacak. Bu haftadan Ekim ayının başına kadar Plüton ve Eris ile hizalanacak olan Merkür ile sırlar, sürprizler ve ifşalar gün ışığına çıkıyor. İnsanlar size dikkat ediyor olacak. Bu nedenle mümkün olduğunca dürüst, şeffaf ve uyumlu olun. Acele etmeyin. Gecikmeler, aksaklıklar ya da engeller yüzünden kendinize acımak yerine bunları hayatın bir parçası olarak kabul edin. Merkür’ün hediyesini istediğiniz bir şeyleri yazarak, filme alarak ve podcast yayınlayarak Kasım ayında piyasaya sürmeye hazır hale getirin.

Akrep Burcu Haftalık Tahmin

akrep burcu
akrep burcu

Akrep burcu olarak çıplak gerçeklere yabancı değilsiniz. Bu nedenle Güneş, Mars ve Merkür’ün on ikinci evinizde olması ile sırların, rüyaların ve bilinçdışının bir araya gelmesiyle korku hissetmeniz gerekmez. 27 Eylül ila 18 Ekim arasında geri gidecek olan Merkür, haritanızın bu kısmında yer alacak. Hayatınızın genelde bir sır olarak kalan kısmında biraz kazı ve araştırma yapmaya hazır mısınız? Merkür ile yöneticiniz Plüton’un hizalanmasıyla birlikte yıllar önce geride bıraktığınız ve sizi kısıtlı tutan eski inançlarınız ve önyargılarınızdan kurtulma zamanınız gelmedi mi? Dış dünyadan bir adım çekilin ve biraz huzur ile yalnızlığın tadını çıkarın. En derin benliğinizle ve ruhunuzla yeniden bağlantı kurun.

Kişisel olarak geri çekilin ve derin bir şekilde düşünerek ve okuyarak kendinize yetişin.

Yay Burcu Haftalık Tahmin

Bu hafta Güneş haritanızda Ekim ve Kasım ayları topluluğunuz ya da topluluklarınızla olan ilişkinizle ilgili olacak gibi görünüyor. Topluluklarınız içerisinde aileniz, işyeriniz, arkadaşlarınız, gruplarınız ve ittifaklarınız yer almaktadır. Güneş, Mars ve Merkür, hayatınızın bu kısmını ön plana çıkarıyor ve Merkür, 27 Eylül’den 18 Ekim’e kadar burada geri hareket ediyor. Daha fazla insanla ilişki kuracak ve kendinizi resmi ya da resmi olmayan şekilde bir sözcü konumunda bulabileceksiniz. İletişim bölgenizde bulunan Jüpiter ve Satürn ile olan bu faydalı bağlantılar ile birlikte fikirler havada uçuşacak. Bu fikirleri uçup gitmeden yakalayın. Sanal ya da yüz yüze olarak öğretme, akıl hocalığı ve koçluk gibi insanlarla bir arada olmanızı gerektiren bir rolünüz olabilir. Her gönderinizi, yazınızı ve e-postanızı göndermeden iki kez kontrol edin.

Tüm platformlarınızı yenileyin.

Oğlak Burcu Haftalık Tahmin

Güneş Oğlağı olarak önümüzdeki iki ay odak noktanız, itibarınız ile başarınızın evi olan onuncu eviniz olacak. İster çalışan ister serbest meslek sahibi olun, ister gönüllülük yapın ister hayır işleri yapın, haritanızın zirvesinde bulunan Güneş, Mars ve Merkür sayesinde normalden daha görünür olacaksınız. Ancak herhangi bir konuda büyük bir risk almadan önce Merkür’ün 27 Eylül ila 18 Ekim arasında geri gideceğini unutmayın, gerekiyorsa yavaşlayın ve yolculuğunuzun uzun sürebileceğini hesaba katın. Merkür’ün Plüton ve Eris ile hizalanmasıyla kişisel ve profesyonel anlamda gecikmeler ve engeller bekleyebilirsiniz. Sakin olun ve büyük resme bakın. Her şey sonunda yoluna girecek.

Kendinizi ve diğer insanları biraz rahat bırakın.

Kova Burcu Haftalık Tahmin

kova burcu
kova burcu

Ufkunuzu genişletmekle ilgili olan dokuzuncu eviniz Güneş, Mars ve Merkür’ün bir araya gelmesiyle aydınlanıyor. Bugün ile Kasım ayı arasında zamanınız ile enerjinizi dünya görüşünüzü, bilginizi ve bakış açınızı genişleyen şeylere harcayın. 27 Eylül ila 18 Ekim arasında Merkür’ün geri gitmesiyle bilgileri iki kez kontrol edin, araştırma yapın ve öğrenme ve öğretme ile ilgili yeni alanlara yönelin. Kova’daki Satürn ve Jüpiter arkanızı kollayacak ve ister gerçek anlamda ister zihinsel olarak yeni bölgeleri ziyaret etmek üzere konfor alanınızdan çıkmanız için sizi motive edecek.

Eski bir hayal canlanacak ve alevlenecek.

Balık Burcu Haftalık Tahmin

Güneş Balığı olarak bugünden Kasım ayına kadar haritanızın bilinmeyen ve gizli bölümü olan sekizinci eviniz ön plana çıkacak. Merkür, Kasım ayına kadar haritanızı bu bölgesinde ileri-geri hareket ediyor olacak. Hem Mars hem de Güneş ruhunuzun bu karmaşık kısmına ışık tutuyor. Sekizinci eviniz sırlar, aile mirası, cinsiyet, ölüm, vasiyetler ve ekonominin bulunduğu yerdir ve burada neredeyse her şey sır tutulan şeylerdir. Bu süreçte Merkür ve Plüton’un hizalanmasıyla gizli tutulan bilgilerin açığa çıkmasını bekleyebilirsiniz. Yargılamak ve harekete geçmek için acele etmeyin. 21 Ekim’e kadar Terazi’de bulunacak Güneş tozlu, karanlık ve eski köşelere ışık tutarak sizi destekleyecek. Akrep burcundaki Venüs ile Balık burcunda bulunan gezegeniniz Neptün, 29 Eylül’de güzel bir bağlantı kuracak. Kendiniz için özel ve güzel bir şey yapmayı ihmal etmeyin.

Kişisel kazılar yapacaksınız.