2021 Plüton retrosu 27 Nisan’da 26° Oğlak burcunda başlayacak ve 6 Ekim’de 24° Oğlak burcunda sona erecek.

Plüton retrosu genelde hayatınızdaki güç ve kontrol sorunları üzerine kafa yorma zamanıdır. 2021 Plüton retrosu da bundan pek farklı olmayacak olsa da sabit bir yıldızla hizalanması, aynı anda hem iyi bir şans hem de pişmanlık ile utanç getireceği anlamına geliyor.

2021 Plüton retrosu hakkında daha fazla ayrıntı için Plüton retrosu hakkında genel bilgilere bakmak gerekir. Doğum haritasında Plüton retrosu hakkında bilgileri bu yazının sonunda bulabilirsiniz.

Plüton retrosu anlamı

27 Nisan’da gerçekleşecek olan Plüton retrosu, her yıl Güneş’in karşısında beş ay süren düzenli bir döngüdür. Tüm dış gezegende olduğu gibi Plüton retrosu da iç gezegenlere göre daha az endişeye neden olmaktadır. Plüton’un geri hareket ettiği zaman, hayatınızdaki güç ve kontrol sorunları hakkında düşünme zamanınızdır.

İnsanlar sizi kontrol ya da manipüle ediyorsa bunlardan kurtulma zamanı geldi. Başkalarını ve olayları çok fazla kontrol ediyorsanız, bunları bırakmanızın zamanı geldi. Plüton retrosu güç gösterisi yapma zamanı değil, ortadan kaldırma zamanıdır. Kaderde olan olaylar ve tekrar eden konular, kontrolle ilgili alışkanlıklarınızdan, takıntılarınızdan, bağımlılıklarınızdan ya da önyargılarınızdan hangilerinin ortadan kaldırılması gerektiğini destekleyecektir.

Bir ilişki içerisinde baskıcıysanız ve kontrolcüyseniz, ipleri elinizde çok sıkı şekilde tutuyorsanız bunları salmak zorunda bırakılabilirsiniz. Yiyecek ya da başka kötü alışkanlıklarla ilgili takıntılarınız varsa o halde işler tersine dönebilir. Yıkıcı davranışınız ne kadar yoğunsa o şeyi bırakma ya da yoksunluk aşaması o kadar fazla olacaktır.

Belki de bir şüphe, sır saklama, ırkçılık, kumar ya da porno gibi bir şey kontrolü ele alıyor ve sizi spiritüel evrimden alıkoyuyordur.  Ruh rehberlerinize güvenin ve atalarınızın genlerini size aktarabilmek için katlandıkları şeyleri düşünün. Sizi kontrol eden şeyleri yok etmek spiritüel gücünüzü arttıracak ve kişisel hakimiyetinize yol açacaktır.

2021 Plüton retrosu

Plüton, 27 Nisan 2021 Salı günü 26°48’ Oğlak burcunda geri hareketine başlayacak. Bu Plüton retrosu bakımından önemli gezegensel açılar bulunmuyor. Ancak 26°08′ Oğlak burcunda Terebellum isimli bir sabit yıldız bulunuyor.

26°08′ Oğlak burcundaki Terebellum sabit yıldızı şans getiriyor, ancak yanı zamanda pişmanlık ve utanç, kurnazlık, paragöz bir doğa ve iticilik veriyor. Venüs ve Satürn’ün doğasında olan Terebellum, aşk ilişkilerinde kötü ahlak, sapkın zevkler, baştan çıkarma ve kötü şans veriyor. Terebellum, sağ dizin 7,5 cm aşağısını yönetmektedir.

Plüton, 6 Ekim 2021’de 24°18′ Oğlak burcunda ileri hareketine başlayacak.

Doğum haritasında Plüton retrosu

Doğum haritasında Plüton retrosu, Merkür ve Venüs gibi iç gezegenlerin retrosundan daha yaygın olarak görülür. İnsanların yaklaşık yüzde 40’ının doğum haritalarında Plüton retrosu vardır, bu nedenle iç gezegenlerin retrosundan daha az korkutucu ve daha az zararlıdır. Bununla birlikte doğum haritasında Plüton retrosu yine de karmik yansımalar ile fark edilebilir etkilere sahiptir.

Doğum haritasında Plüton retrosu varsa serbest bırakma korkusundan dolayı hayatı dönüştürmekte zorluk yaşamak mümkündür. Gezegenlerin geri hareketlerini içselleştirme süreci, yoğun dürtüleriniz ile ihtiyaçlarınızı su yüzüne çıkarmanızı yavaşlatabilir. Kişisel gücünüzü ve etkinizi ifade etme konusunda zorluk yaşayabilirsiniz.

Kontrol edilme ya da kontrolü ele alma korkusu, gücün kötüye kullanılması ya da aşırı derecede kontrol altına alınmayı içeren geçmiş yaşam deneyimlerinden kaynaklanabilir. Kurban mı yoksa gücünü kötüye kullanan taraf mı olduğunuz, Plüton’unuza ya da varsa sabit yıldızla kavuşumlara bağlı olarak gösterilmiştir.

Geçmiş yaşam deneyimlerinize bağlı olarak ölüm, yoksulluk, manipülasyon, işkence, hapis, akıl hastanesine yatırılma, sürgün edilme ya da ihanet korkunuz olabilir. Güç ve kontrol sorunları arasında psişik alemler, cinsiyet ve kalıtımsal şeyler de olabilir.

Bu nedenlerden dolayı içten içe oldukça etkileyici, sır dolu ve kontrol hastası bir insan olmuş olabilirsiniz. Geçmişte yaşananlardan gelen şartlanmalar, özellikle de gençken yaşanan takıntılar, fobiler, yalnız kalma ya da aileye güven duymama gibi şeyler tekrar edebilir. Güçlü dürtülerinizi içselleştirme ve güç ve başarı dilemenizin sonucu olarak güçlü bir psişik güç geliştirebilirsiniz. Güç ve etki elde etmek için gerçek arzunuzu gizlemeniz şüpheye yol açabilir.

Doğum haritanızdaki Plüton retrosu sizi en derin ve en karanlık korkularınızı su yüzüne çıkarmanızı amaçlayan pek çok olaya maruz bırakır. İçsel gücünüz ile kuvvetinizi güvenli bir şekilde ifade etmeyi öğrenene kadar belli deneyimlerden oluşan tekrarlayan bir tema sürmeye devam edecektir.