28 Ocak Dolunayı: Öfke Kontrolü

28 Ocak Dolunayı: Öfke Kontrolü

28 Ocak Dolunayı: Öfke Kontrolü

28 Ocak Perşembe günü Aslan burcunda gerçekleşecek olan Dolunay, Mars ile kare yaparken Jüpiter’in ise karşısında olacak. Bu Dolunay’ın astrolojisinin spiritüel anlamı, öfke yönetimi ve inisiyatifiniz ile hevesinizi güçlendirmek için kendini kontrol etmenizle ilgilidir.

Ocak ayının Dolunayı, Mars gibi agresif bir sabit yıldızla kavuşuyor. Bu yıldız, Mars gibi davranarak kare ve karşıt açıları test ediyor. Ve Jüpiter, Mars’ın zorlayıcı doğasını güçlendiriyor. Bu nedenle kendinize ve başkalarına zarar verebilecek öfke ve dürtüsel davranışlardan kaçınmanız için sabretmek, sorumluluk almak ve otokontrol kullanmak çok önemli olacak.

Dolunayın anlamı

Ay’ın karşısındaki Güneş, bu ay fazının sonraki iki haftasında evinizi, ailenizi ve yakın ilişkilerinizi daha keskin bir odak noktasına getirir. İş ve ev ya da ihtiyacınız olan ve istediğiniz şeyler gibi karşıt güçler, içsel gerilim ve dışsal baskılar yaratır. Bu ise enerjinizi tüketen çatışmalara ve krizlere yol açabilir.

Duyguların ve içgüdülerin ay özellikleri dolunay sırasında zirveye ulaşır. Bu nedenle ilişkilerinizde yaşadığınız zorlukların üstesinden gelmek için artan duygusal gücünüzü ve sezginizi kullanın. Bilinçaltı farkındalığınız, kişisel ilişkilerinize tarafsız ve dengeli bakmanızı sağlar. İlişki dinamiklerini ve uyumsuzluğa neden olan olumsuz duyguları açıkça görebileceksiniz.

Ocak Dolunayı astrolojisi

28 Ocak günü 09°05′ Aslan burcunda gerçekleşecek olan Dolunay, zorlu ve gergin bir dolunay olmasının yanı sıra gevşemenin son derece zor olacağı anlamına gelmektedir. Bu dolunay sırasında Ay, Mars gibi hareket eden ve cesaret, saldırganlık, meydan okuma ve şiddet getiren bir sabit yıldızla kavuşum gerçekleştiriyor.

Dolunay açıları

Dolunay – Mars (1°45’) karesi, hırslı arzularınızı karşılamak için doymak bilmeyen bir ihtiyaç verir. Ancak hareketlilik ve mücadele ruhu sizi çabuk sinirlendirebilir. Dürtüsel olarak harekete geçmek için duyduğunuz bilinçaltı dürtüsü, risk almaktan dolayı tehlike yaratabilir. Yaralanmaktan ya da zarar vermekten kaçınmak için daha fazla özen göstermeniz gerekiyor.

Bununla birlikte öfkeye tutunmak akıllıca olmayacaktır. Öfkeli duygularınızı kontrollü bir şekilde serbest bırakmaya çalışın. Diğer insanlar incinmiş duygularını paylaşırken aşırı savunmacı ya da kaba davranmaktan kaçının. Bunu yapmanız kolay olmayacaktır, bu nedenle özellikle yakın ilişkilerde belli bir duygusal rahatsızlık olması beklenebilir.

Size acı veren ya da korkutan şeyle yüzleşmek cesaret gerektirir. Öfke nöbetleri, kazalar, şiddet, yaralanmalar ya da yanıklar, duygusal sorunlarla başa çıkamamanın işaretleri olabilir.

Dolunay – Jüpiter (0°12′) karşıtlığı mutlu, rahat, sosyal ve cömert hissetmenizi sağlayabilir. Ancak aşırı özgüven, otokontrol eksikliği ve ahlaksızlık da getirebilir. Mars ile olan kare ise daha az istenen etkilerin, baksın olacakları anlamına gelir.

Duygularınızı paylaşmaya daha istekli olmanız ve mahremiyetinizi daha az korumak istemeniz, utanç duymaya ve skandala neden olabilir. Cömertlik ve nezaket, zayıflık olarak görülebilir ve bundan faydalanılabilir. Duygusal rahatsızlık, zayıf benlik imgesi, inançların sorgulanması, kıskançlık ve takıntılı, aşırı ya da bağımlılık yapıcı davranışlar mümkündür.

Mars – Jüpiter (1°33′) karesi, yeni projeler başlatmak ve geniş çaplı başarıya ulaşmak için gerekli riskleri almak için heves, cesaret ve inisiyatif verir. Biraz kaba ya da inceliksiz olsa da oldukça cinsel ve çekici bir enerjidir. Ayrıca sizi aşırı özgüvenli, düşünmeden hareket eder ve umursamaz hale getirebilir.

Cüretkar davranışlarınızın sonuçlarını düşünmeden aceleci davranmaktan kaçının. Mücadelelerinizi dikkatlice seçin ve bunu yaparken önsezi ile strateji kullanın. Çok fazla risk almanız, kazalara ve yaralanmalara neden olabilir ve fazla ileri gitmeniz, utanç verici olabilir. Dikkatli olmak ve gereksiz cesaret göstermek arasında denge kurmak gerekir.

Diğer açılar

Venüs – Plüton (0°09′) kavuşumu, sevgi ve şefkat ihtiyacınızı önemli ölçüde arttırır. Arkadaşlıkları daha derin bir seviyede deneyimlemeye yönelik yoğun bir arzu verir. Manyetik çekicilik, arkadaşları ve aşıkları çekme gücü verir.

Ancak bu güç manipülasyon, suçluluk duygusu ya da diğer yıkıcı taktiklerle birlikte kötüye kullanılabilir.
Ani çekim ve delicesine aşık olma, yoğun cinsel deneyimler ile karmik ilişkilere neden olabilir. Ancak sahiplenme, takıntı ve kıskançlık da mümkündür. Evlilik varsa evlilik dışı bir ilişki ciddi bir yankı uyandırabilir. Suçlular ve ağır uyuşturucular kullanan insanlar gibi olumsuz ve tehlikeli tiplere aşık olma eğilimi de görülebilir.

Satürn – Uranüs (1°55′) karesi, 17 Şubat’ta zirveye ulaşan uzun vadeli bir etkidir ve istemediğiniz değişiklikleri getirebilir. İstediğiniz türden değişiklikleri yapmanızı da zorlaştırabilir. Kişisel özgürlükleriniz ile haklarınız kısıtlanabilir. Bu ise gerilim ile ani ve beklenen değişiklikler için çok sinir bozucu bir zaman olabilir.

Bununla birlikte açık fikirli, sabırlı ve esnek olmanız durumunda zorluklar, hayatınızdaki olumsuz, kısıtlayıcı ve sınırlayıcı şeylerden kendinizi kurtarmanız için fırsatlara dönüşebilir. Bu nedenle yapılacak en iyi şey istediğiniz değişikliği zorlamak değil, değişen koşullara uyum sağlamak olacaktır. İyi düşünülmüş, metodik, sabırlı ve adım adım olan bir yaklaşım en iyisi olacaktır.

Dolunaydaki asteroitler

Dolunay ile kavuşan Hygeia (0°01′) asteroidi, Ocak 2021 astrolojisinin ana temalarının sağlık, hijyen ve hastalık olmasına neden oluyor. Koronavirüs pandemisi, hastalık ve ölümlerin artmasının yanı sıra hipokondriye, korkulara, korkulara ve komplo teorilerine, aşılamaya ve virüsün kendisine neden olacak gibi görünüyor.

Dolunay aynı zamanda Mars ile kare yapacağı ve Jüpiter’in karşısında olacağı için dikkat eksikliği, sosyalleşmenin ve risk almanın artması riskini arttırabilir ve önümüzdeki haftalarda enfeksiyonlarda bir artışa yol açabilir.

Mars’ın, Kara Ay Lilith (0°13′) ile kavuşması cinsel dürtüyü ve risk alma dürtüsünü arttırır. Çekingenliği azaltır ve cinsel tabuları keşfetme isteği verir.

Dolunaydaki diğer açılar dikkate alındığında seçici olmama ve dikkat eksikliği, Covid-19 ve cinsel yolla bulaşan hastalıkların riskinde artışa ve ayrıca aşk üçgenleriyle ilgili sorunlara neden olabilir.

Dolunaydaki yıldızlar

Aslan burcundaki Dolunay, aslında Yengeç Takımyıldızı içerisinde gerçekleşecek. Bu tutarsızlık, Güneş burçlarının 2000 yıl önce isimlerini aldıkları Takımyıldızlar ile neredeyse bir burç kadar hizadan çıkaran ekinoks presesyonundan kaynaklanmaktadır.

06°00′ ila 10°33 Aslan burcundaki 23. Çin Ay menzili, ayrılmış ruhları, kayıp kişilerin ruhlarını, mezarlıkları, insanların öldürüldüğü yerleri ve gömülü hazineleri yönetir. Yeni projelere, evliliğe ya da yeni olan herhangi bir şeye başlamak için elverişsiz bir zamandır. Ancak mülkün sermayelendirilmesi, anma törenleri ve mezar ziyaretleri için iyi bir zamandır.

09°01′ Aslan burcundaki sabit yıldız Asellus Australis, Mars ve Güneş’in doğasına sahiptir. Cesaret ve saldırganlık verir ve kahraman ve meydan okuyan liderlerin, şiddetli ölüm tehlikelerinin, göz yaralanmalarının, ciddi kazaların ve yanıkların ortaya çıkmasına neden olabilir. Yine de yardımsever ve besleyici bir doğayla birlikte iyilik, sabır, özen ve sorumluluk verir.

Bu insanlar saldırgan bir yapıya sahiptir ve aşağılanmayı kolay kolay kaldıramazlar. Bununla birlikte kendi dikkatsizlikleri nedeniyle ya da cüretkar davranarak hayatlarını tehlikeye atabilir ve acımasız, şiddet içeren yöntemler kullanmaktan çekinmezler. Ancak kişi, Mars’ın enerjisini iyiye yönlendirebilirse olağanüstü bir başarı elde etmek mümkün olabilir. Çinliler Asellus Australis yıldızına “ataların ruhu” adını vermişlerdir.

Asellus Australis, kendi istediği zaman çok istekli olabilir ve işbirliği yapmayabilir. Huysuzluk gösterebildiği gibi mükemmel bir inatçılık ve sabırsızlık sergileyebilir.

Ay – Asellus Australis kavuşumu: Sağlıksızlık, görme bozukluğu, işitme ya da konuşma bozukluğu, ticari ilişkilerde olumsuzluk, arkadaşların kaybı ve düşmanlarla sorunlar. Enflamatuar ateş, baş ağrısı ve körlük.

Ölülerin alemleriyle ilgili tuhaf deneyimler. Aynı şey, spiritüel seanslar için de söylenebilir.
Şairi, ressamı, sıra dışı olarak yetenekli müzisyeni, besteciyi, medyumu ve astroloğu sıklıkla ortaya çıkaran daha derin bir sezgidir. Aynı zamanda güvenilir bir psişizm için gerekli bir nitelik olan sabır vardır.

Ocak Dolunayı Özeti

28 Ocak’taki Dolunay – Mars karesi ile Dolunay – Jüpiter karşıtlığı, Jüpiter’in tutku, heves getirmesine, ancak öfke, umursamazlık ve aşırı özgüvene doğru bir eğilim olmasına neden olacak. Mücadele ruhu ile cesaret, sabit yıldız Asellus Australis tarafından pekiştirilse de saldırganlık, umursamazlık ve şiddet de desteklenecek.

Duyguları incitmeye, utanca, yaralanmalara yol açan dürtüsel eylemler gerçekleştirme tehlikesi bulunuyor. Dolunay astrolojisindeki diğer etkiler arasında güçlü cinsel dürtüler ve tedbirsizlikle karışmış yoğun bir arkadaşlık ihtiyacı yer almaktadır. Bu durum, Covid-19 enfeksiyonunun yanı sıra cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve aşk üçgenlerinin neden olduğu riskleri arttırmaktadır.

Bununla birlikte Mars’ın ilkel enerjisinden otokontrol, sabır, sorumluluk ve normalden daha güçlü bir sezgiyle yararlanma potansiyeli bulunuyor. Büyük başarılar ile zaferler mümkün. Yeni ve derin bir aşk ilişkisi başlayabilir ya da partnerinizle daha derin bir sevginin tadını çıkarabilirsiniz.

Yolunuzdaki engelleri belirlemek ve sizin için kötü olan ya da artık ihtiyacınız olmayan şeylerden kurtulmak için özellikle iyi olan bir ay fazı olacak.

28 Ocak’taki Dolunay’ın etkileri 11 Şubat’taki Yeniay’a kadar iki hafta sürecek. Dolunayın etkisi, 13 Ocak’taki Yeniay’ın etkisi ile birleşmiş durumda. Plüton’la olan kavuşum ise bir kriz karşısında ruhun büyümesini ve evrimini tetikledi. Bu duruma uyum sağlamak zaman ve çaba gerektirecek; çünkü Ay – Plüton kavuşumu, köklü bir sorundan kaynaklanan gerginlik ve hayal kırıklığını ortaya çıkarmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir