29 Aralık 2020 Dolunayı: Değişimi karşılayın - Ayşe Tolga İyi Yaşam

29 Aralık 2020 Dolunayı: Değişimi karşılayın

29 Aralık 2020 Dolunayı: Değişimi karşılayın

29 Aralık 2020 Salı günü Yengeç burcunda gerçekleşecek olan Dolunay, Uranüs gezegeniyle iyi bir şekilde konumlanacak. Bu yüzden 2020 Dolunayının astrolojiyle ilgili olan spiritiüel anlamı, değişimi, özgürlüğü, sezgiyi ve heyecanı karşılamakla ilgili olacak.

2020 Aralık Dolunayı aynı zamanda sağlık, onur, zenginlik ve zevk getiren, spiritüel ve sanatsal bir sabit yıldızın etkisi altında olacak. Bu, koronavirüs aşılarının piyasaya sürülmesinin ardından kısıtlamaların hafifletilmesi anlamında mükemmel bir alamettir.

Dolunayın anlamı

Güneş ile Ay’ın karşıt konumlarda olması, ayın bu evresinin sonraki iki haftasında evinizi, ailenizi ve yakın ilişkilerinizi daha keskin bir odak noktasına getirecek. İş ve ev ya da neye ihtiyacınız olduğu ve neyi istediğiniz gibi karşıt güçler, içsel gerilim ve dışsal baskılar yaratır. Bu ise enerjinizi tüketen çatışmalara ve krizlere yol açabilir.

Duyguların ve içgüdülerin ay ile ilgili özellikleri dolunayda zirveye ulaşır. Bu nedenle ilişkilerle ilgili zorlukların üstesinden gelmek için artan duygusal gücünüz ile sezginizi kullanın. Bilinçaltı farkındalığınız, kişisel ilişkilerinize tarafsız ve dengeli bir bakış açısı sağlar. Uyumsuzluğa neden olan ilişki dinamiklerini ya da olumsuz duyguları net bir şekilde görebileceksiniz.

Aralık 2020 Dolunayı astrolojisi

29 Aralık’ta 08° 53′ Yengeç burcunda gerçekleşecek olan dolunay, heyecan verici olan Uranüs’le uyumlu bir altmış derecelik açı yapacak. Dolunay aynı zamanda 09° 23′ Yengeç’te bulunan güzel bir sabit yıldızla kavuşum gerçekleştirecek.

Dolunay ile Uranüs’ün altmış derecelik açısı, teşvik edici karşılaşmalar ve heyecan verici olaylar getiriyor. Engellerinizin azalması ve daha fazla kişisel özgürlüğünüzün olması, aktif bir şekilde değişim arayabileceğiniz anlamına geliyor. Bu, ev rutininizde ya da kişisel hayatınızda yeni bir şeyler denemek için güzel bir dolunay olacak.

Kuvvetli bir sezgi ve anlık içgörüler, hangi yöne gideceğiniz konusunda hızlı kararlar vermenizde size yol gösterebilir. İçgüdülerinizi takip edin ve önünüze çıkan tüm fırsatlardan en iyi şekilde faydalanın. Tesadüfi bir şekilde gerçekleşen karşılaşmalar, anlık çekimlere ve yeni arkadaşlıklara yol açabilir.

Ruh haliniz değişken olabilir ve bazı davranışlarınız garip olabilir. Bununla birlikte kişiliğinizin eşsiz yönlerini ifade ederken kendinizi rahat hissetmeniz gerekir. Bu aynı zamanda eski alışkanlıklarınızdan kurtulmak ve onları yenileriyle değiştirmek için iyi bir zamandır.

Dolunaydaki yıldızlar

Yengeç burcundaki Aralık 2020 Dolunayındaki yıldızlar aslında İkizler Takımyıldızı içerisinde yer alıyor. Bu uyumsuzluk, Güneş burçlarını, 2000 yıl önce isimlerini aldıkları Takımyıldızlar ile neredeyse bir burç kadar hizadan çıkaran ekinoks presesyonundan kaynaklanmaktadır.

9° 23′ Yengeç burcundaki sabit yıldız Alhena, Gamma Gemini Takımyıldızı’ndadır. Bu yıldız sanatta üstünlük sağlar ancak ayakları etkileyen kazalara sebebiyet verir. Sanatsal beceriler, özellikle de yazılı ve sözlü ifadelerle ve insanlar arasındaki anlaşmazlıklara barışçıl çözüm getirme becerilerinde ortaya çıkar. Alhena, bilime ilgi duyan spiritüel bir yönelim de sunar. 

Ay ile Alhena kavuşumu; iyi sağlık, onur, zenginlik, memnuniyet ve toplum, ev içi faydalarla ilgilidir.

Dolunayın özeti

29 Aralık’ta Uranüs’le altmışlık açı yapan dolunay, olumlu değişimler ile heyecan getiriyor. Sabit yıldız Alhena sağlık, onur ve zenginlik getiren oldukça olumlu bir etkidir. Görünüşe bakılırsa bu dolunay, COVID-19 aşısının piyasaya çıkması ve kısıtlamaların hafifletilmesi için iyi zamanlanmış olarak görünüyor.

O halde Aralık 2020 Dolunayı, konfor alanınızdan ayrılmak, yeni insanlarla tanışmak ve tamamen farklı bir şey denemek için mükemmel olacaktır. Özellikle eskimiş ilişkilere hayat getirmek ve bir eş ya da aile üyesiyle devam etmekte olan ilişki sorunlarını çözme açısından iyi olacak.

29 Aralık dolunayı, 10 Ocak’taki yeni aya kadar iki hafta sürecek. Bu dolunay, 14 Aralık’taki Güneş Tutulmasıyla birlikte çalışıyor. 14 Aralık’taki tutulma, yeni hedefler belirlemeniz ve planlarınıza göre güvenle hareket etmeniz için enerji ve inisiyatif vermektedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir