29 Haziran 2022 tarihinde Yengeç burcunun 7 derecesinde bir Yeni Ay meydana gelecek. Bu dönemde her yeni ay zamanında yaşadığımız gibi yeni bir farkındalık alanına gireceğiz ve gündemimizde yeni konular olacak. Bu konuların ne olduğu, bizi ne derece etkilediği elbette ki kişisel haritalarımıza göre farklılık gösterecek ancak biz bugün, sonlara doğru, bu yeni ayın burçlar üzerindeki etkilerini de konuşacağız.

Bu yeni ay ile birlikte gündemimiz tam anlamıyla duygular ve duyguların getirdiği farkındalıklar olacak. Yengeç burcunun yöneticisi olan Ay, Güneş ile kavuşarak Yengeç burcunda bir araya gelecek ve Ay ışığını kaybedecek. Ay’ın ışığını kaybettiği zamanlarda farkındalıklar kazanırız ve bu farkındalık yeni ayın gerçekleştiği günden iki gün sonra anlam bulmaya başlar.

YENGEÇ YENİ AYI HARİTASI

Yengeç yeni ayının haritasına ilk olarak element dağılımı gözünden bakarsak Su elementinin fazla olduğu ve toprak/hava elementinin harita potansiyelinde az olduğunu görüyoruz. Duygular konusunda oldukça hassas olacağız ve farkına varacağımız bir dönem olacak. Fakat duyguların farkındalığı ile harekete geçmek konusunda abartılı tavırlara girebiliriz.

Yeni ayın gerçekleştiği an haritasında ufkun doğusunda yükselen burç da yengeç burcu. Yahu nasıl olur da duygulara ağırlık veremeyiz bu durumda? Jüpiter’in kare açısı ile içine dahil olduğu bu yeni ay döneminde duyguları abartılı bir şekilde yaşamak o kadar mümkün ki. Genel olarak en etkin konuları kendimizi gördüğümüz alanlarda alacağız fakat tabii ki kişisel etkiler bazında da konuşuyor olacağız.

Neptün durağan pozisyonda ve Retro hareketine başlamadan önce  gergin bir enerjide olacak. Bu gerginliği nasıl hissedeceğiz peki? Aslında görünür olan, her daim gözümüzün önünde olan ama görmezden geldiğimiz şeylerden şifa alabilir, cevap bulabiliriz. Neptün bilinmez bir enerjinin içerisindeki şifanın açığa çıkmasıdır. Bu açığa çıkma enerjisini göremeyecek gibi hissetsek bile durağan halinin içselliği bizde derinlemesine dönüşümler kazanabilir.

Ben genel olarak her gerçekleşen olaya içsel yaklaşmaya çalışıyorum. Farkındalık boyutu üzerinden ele almaya çalışıyorum her olanı. Bize ne gibi etkiler yapabiliri anlatırken aynı zamanda bizde neler uyandırabilir onu da konuşmaya çalışıyorum. Fakat bu yeni ay sanki bunları daha da fazla konuşmalıyız gibi bir his var içimde bu haritaya baktığımda. Tüm şifasını üzerimize yağdıracak gibi bir his fakat bunu da herkes göremeyecek gibi bir his…

Çok karmaşık cümleler kuruyorum farkındayım ama daha açık anlatmaya kelimelerim yetmiyor sanki. Bu içselliğin resmen içimizi delip geçeceğinizi hissediyorum. Minik ağlama seansları her birimize iyi gelebilecekken bir yandan da içe dönüşe dair her türlü adım bize kendimizi iyi hissettirecek. O yüzden sessizlik, adaçayı yakarak bulunduğumuz ortamı şifalandırmak, ıhlamur içerek içsel şifayı arttırmak bize bu yeniay döneminde ‘’bence’’ iyi gelecek şeyler…

 

İÇSEL FARKINDALIKLAR ŞÖLENİ

İçinde bulunduğunuz alanlar her birinize öyle bir farkındalıkla gelecek ki adeta olaylar içsek farkındalık şölenine dönüşecek bir yeni ayın içinden geçeceğiz. Siz bu şölenin içinde ise yeni yollar keşfedebilirsiniz. Sadece tek dikkat etmeniz gereken olayları abartılı yaşama konusu olmalı bence. Çünkü kendinizi kaptırıp giderseniz geri dönüşü olmayan yolların size ses ettiğini hissedebilirsiniz.

Ev, yuva, kökler, ailevi konular, birlikte yapılan işler, duygusal açlık gibi konular genel anlamda her birimizin gündeminde olabilir.

Her birimizin kişisel haritalarına göre farklılık gösterecek illaki bu yeni ay bunu unutmamak lazım. Fakat burçlar bazında bizleri neler bekliyor onu konuşmazsak içim rahat etmez. E hadi o zaman. Burç yorumlarına başlayalım.

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ

Gerçekleşen yengeç yeni ayı senin için köklerinle yüzleşerek geçebilir. Geçmişin özelinde fark edeceğim şeyler seni şifalandırırken aynı zamanda taşınma gündemin ile birlikte alan değişikliği yapabilirsin. Kendinde fark edeceğin alanlar ile ilgili abartılardan uzaklaşmak sana iyi gelecek.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA

Gerçekleşen yengeç yeni ayı senin için iletişim alanlarında yaşadığın şifaları gözlemlemekle geçebilir. Özellikle kendinle kurduğun ilişkinin daha da dillenmesi ve anlaşılır hale gelmesi sana kendini rahat ve huzurlu hissettirebilir. Bu zamana kadar halı altına süpürdüğün konuları fark edip abartmaya eğilimine girmemeye dikkat etmelisin.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZİLER

Gerçekleşen yengeç yeni ayı senin için maddi konularda ferahlama ile gelebilir. Fakat bu ferahlamayı görebilmek, algılayabilmek ve anlamlandırabilmek senin elinde… Yaşadığın olaylara bakış açın seni etkileyecek olan alan. Gelecek planların ile ilgili abartılı planlar yapmaktan vazgeç. Şimdi, buradasın. Nefes almayı unutma.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ

Gerçekleşen yengeç yeni ayı burcunda! Sana her türlü farkındalığı getirmek için hazır olan yeni ay, kendinle yüzleşmeni, kendine bir adım atmanı, farkındalık ile ilerlemeni isteyecek senden. Kendine adım atmaktan vazgeçme. Var olduğun alanları gözlemle fakat bunlarla ilgili gaza gelip büyük adımlar atma. Biraz daha zamanı var. Beklemek iyi gelebilir.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN

Gerçekleşen yengeç yeni ayı senin için bu zamana kadar görmezden geldiğin alanların açığa çıkması ile gerçekleşebilir. Ve bu gerçekleşen ortaya çıkma halleri canınızı sıkmaktan ziyade sizde farkındalıklar yaratsın. Bilgi edinme potansiyellerinizi fark edin ve bu farkındalık ile birlikte her şeyi az az öğrenmektense bir konuda uzmanlaşma üzerinde fikirler oluşturun.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK

Gerçekleşen yengeç yeni ayı senin için gelecek planlarının gün yüzüne çıktığı alanlarda gerçekleşecek. Arkadaş ortamlarındaki yeniliklerin ve duygusal farkındalıkların seni iyileştireceği bir dönemdesin. Fakat derin dönüşüm konularına bu sıralar kafayı takmamaya çalış. Düşünmemek sana bu dönemler daha iyi gelecek.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ

Gerçekleşen yengeç yeni ayı senin için toplumda görünür olduğu alanlarda yaşayacağın farkındalıklar gelecek. Toplum önündeki statü değişikliğin birileriyle ortaklık kurma, evlilik, boşanma, ayrılma, barışma gibi konular gündeminde olacakken ikili ilişkilerin üzerinde gerçekleşen her türlü olayı fazlasıyla abartmamakta fayda görebilirsin.

 AKREP VE YÜKSELEN AKREP

Gerçekleşen yengeç yeni ayı senin için duyguların derinine inerek bilgiyi özümseme ile gerçekleşecek. Bu zamana kadar edindiğin her türlü bilgide derinleşerek daha da fazla içselleştiğin bir döneme gireceksin ve bu içine girdiğin dönem sana kendini daha konforlu hissettirecek bu alandan kaçma. Günlük hayatın sıkışık enerjisi ve bazı sağlık problemlerin nüksetmesi tedirginliklerini büyütmemekte fayda var. Bırak akışta tüm sıkıntıların geçsin.

 

YAY VE YÜKSELEN YAY

Gerçekleşen yengeç yeni ayı senin için krizli alanları görme üzerinden geçecek. Sen içinde bulunduğun alanlardan krizleri yaratmadıkça, sadece var olan krizleri görmeye odaklandıkça akışın rahatlayacağı bir yeni ay geçireceksin. Flörtöz tavırların gidişatını şu sıralar durdurmak ve abartılı ilişkiler yaşamaktan kaçının.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK

Gerçekleşen yengeç yeni ayı senin için ikili ilişkilerin içinde oluşan sislerin ortadan kalkması ile gerçekleşecek. Kurduğun her türlü ikili ilişkinin içinde var olan duyguları görebileceğin ve şifalandırabileceğin bir yeni ay dönemindesin. Ailevi krizleri görmekte sıkıntı yok fakat lütfen yaşanan olayları dramatize ederek abartma meyline girme.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA

Gerçekleşen yengeç yeni ayı senin için günlük hayatı fark etmek ile gerçekleşek. Günlük hayatı fark ederken aynı zamanda psikolojik olarak kendini rahatlatacağın için hastalıklarının şifalandığını ve azaldığını hissedeceksin. İletişim problemlerinde sıkıntıları hafifletmek için her söyleneni duymamaya ve her şeye cevap vermemeye özen göster.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK

Gerçekleşen yengeç yeni ayı senin için yaratıcılık alanlarının görünür olmasıyla ortaya çıkacak. kendini yaratıcı ve üretken hissedeceğin zamanların içindesin. Ortaya yeni şeyler koyma zamanı. Fakat bu dönem içinde gereksiz para harcamaktan kendini koru. Gereksiz paralar harcama sonrası  kendinizi mutsuz hissedebilirsiniz. Kendinizi mutsuz etmekten kaçının.