3 Ağustos Kova Dolunayı

3 Ağustos Kova Dolunayı

Ağustos ayına, 3 Ağustos saat 18:58 itibari ile 11°45′ Kova burcundaki güçlü Dolunay ile başladık.

Ağustos Dolunay’ı aynı zamanda “Sturgeon Ayı” olarak da biliniyor. Sturgeon, mersin balığı anlamına geliyor. Dolunay’ın bu ismi almasının nedeni ise bu sezon boyunca Kuzey Amerika göllerinde görülen tarih öncesi balıktan kaynaklanıyor. Yerli Amerikan Kabileleri için mersin balığı, beslenme düzenlerinde ve hayatta kalmalarında büyük rol oynuyordu. Bu balık, bolluk ve bereketin bir sembolü olarak kabul ediliyordu. Bu nedenle yerli insanlar, mersin balığını onurlandırmak ve yılın bu zamanını kutlamak için ritüeller ve törenler düzenliyordu.

Her Dolunay zamanı tamamlanmayı ve netliği temsil eder: Ayın bu döneminde çabalarımızın ödüllerini alırız. Bu dönemde önceki haftalarda üzerinde çalıştığımız şeylerin çiçek vermesini ve olgunlaşmasını görürüz. Bu sıralar çalışmalarımızın sonuçlarını başkaları ile paylaşmak, başarımızı ve gelişmemizi kutlamak ve aynı zamanda yapıcı geribildirimler almak için harika bir zaman.

Dolunaylar bize aynı zamanda bizi geride tutan ve artık ihtiyacımız olmayan şeyleri bırakma fırsatını sunar. Bizi, istemediğimiz enerjilerden ve kendi akışında giden şeylerden temizlenmeye davet eder.

Kova: Alışılmadık ve Sıra Dışı

Kova burcundaki Dolunay, gelecek için vizyonumuzu ve umut ettiklerimizi genişletmemiz, alışılmış ve sıra dışı olan ve daha önce yapılmamış olan şeyleri hayal etmemiz için bize ilham veriyor.

Kova yenilikçi ve yaratıcı bir hava burcudur ve sabit nitelikte olup Yang tipi enerjiye sahiptir. Kova muhtemelen tüm sabit nitelikteki burçların en az sabit olanıdır: Hava elementi doğal olarak istikrarsız ve değişken, çok yönlü ve değişmeye yatkındır. Bununla birlikte Kova, elindeki göreve odaklanma ve uzun dönemli bir hedefe kendini adama konusunda doğuştan bir yeteneğe sahiptir.

Kova vizyoner, dahi ve asidir. Devrimin ve beklenmedik olayların gezegeni olan Uranüs tarafından yönetilen Kova’nın, belli bir kalıba sığması imkansızdır. İlerleme ve yeni teknolojiler, birbirine bağlılık ve anlık iletişim ile ilgili olan Kova, bu özellikleri nedeniyle interneti ve sosyal medyayı yönetir.

Balık Çağı’ndan Kova Çağı’na geçerken herkesin çevrimiçi olarak daha çok zaman geçirmesi ve daha fazla insanın yakın gelecekte evden çalışmaya başlayacak olması bir tesadüf değil.

Kova burcundaki Dolunay: Yenilikçi fikirler

Kova burcundaki Dolunay, yaratıcı düşünme kapasitemizi yoğunlaştırıyor ve özgünlüğümüzü destekliyor. Kova’nın bu enerjisine uyum sağlamayı başarabilirseniz ani ve yenilikçi fikirler.

Kova, Yüksek Bilinç ve Akaşik Kayıtlar ile ilgilidir. Akaşik Kayıtlar, gerçekleşmiş olan, şu an gerçekleşen ve gerçekleşecek olanların bulunduğu alemlerdir. Bunları tüm bilgilerin, hatıraların, duyguların, düşüncelerin, konuşmaların ve olayların saklandığı ve ulaşılabileceği bir tür veri tabanı olarak düşünebilirsiniz.

Akaşik Kayıtlar, fiziksel olmayan, daha yüksek boyutta olan ve düzenli pratik ve gerçek adanmışlıkla herkes tarafından erişilebilen bir düzlemde kodlanır.

Akaşik Kayıtlar ve daha yüksek düzlemlerle olan bağlantısı nedeniyle Kova, gelecekteki beklenmedik fikirler ve ön görüler ile ilgili arketiptir. Bu öngörülemeyen iç görüler, hayatımızın belirli bir noktasında tam olarak ne yapmamız gerektiğini bilmemize yardımcı olur ve daima doğru zamanda, mükemmel bir eş zamanlılık ile gelir.

Bu Dolunay’da, Kova burcunun enerjisi özellikle hem Aslan’daki Güneş hem de Kova’daki Ay, Kova’nın yönetici gezegeni olan Boğa’daki Uranüs’e karşı birleştiğinden dolayı güçlüdür. Akaşik Kayıtlar ile bağlantı kurmak bugünlerde her zamankinden daha kolay olabilir.

Kova burcundaki Dolunay: Dostluklar geliştirmek ve topluluklar büyütmek

Kova, geleneksel olarak gruplar ve topluluklar ile ilişkilidir. Bu burç, bizimle benzer düşüncelere sahip insanlar ile görüş alışverişinde bulunmamız, herkesin fayda sağlayabileceği projeler ve anlaşmalar oluşturmamız için ilham veriyor.

Haritasında Kova etkisi güçlü olan insanlar orijinal, açık fikirli ve yaratıcıdır. Bu insanlar, düşünceler dünyasında yaşarlar ve bu insanların genelde gelecek için sıra dışı ve her zaman beklenmedik büyük düşleri ve planları vardır. Arkadaşlıklara değer verirler ve birbirinden çok farklı insanlarla etkileşime girebilirler. Özellikle internet üzerinde büyük bir iletişim ağına sahiptirler.

Kova ve Uranüs, Oğlak ve Satürn ile ilişkili olan hiyerarşileri ve sistemleri yıkıyor. Kova ve Uranüs’ün amacı, herkesin eşit ve aynı haklara, aynı güce, aynı görevlere ve aynı sorumluluklara sahip oldukları topluluklar oluşturmaktır.

Tarihte, fiziksel olarak en çok zorlandığımız bu zamanda hala bir grup olarak bir araya gelebileceğimiz bir alan yaratmak daha da belirgin bir hale geliyor. Hikayelerimizi, duygularımızı, zorluklarımızı paylaşmak ve birbirimizin yolculuklarını dinlemek ve birbirimizi desteklemek ihtiyaç duyduğumuz temel şeyler. İnternet, bunu gerçekleştirmek için harika bir araç olma potansiyeline sahip. Kova’daki Dolunay bunu akıllıca kullanmamız için bizi teşvik ediyor.

Venüs, Kuzey Ay Düğümü’ne kavuşuyor: Destekleniyoruz

Dolunay günü olan bugünde, 5 Ağustos’ta İkizler burcunda olacak Venüs Kuzey Ay Düğümü’nün etkisini şimdiden hissediyoruz.

Bu konum, tüm ilişkilerimize daha fazla uyum ve denge getirecek ve bu olumlu etkiden tüm hafta boyunca yararlanacağız. Venüs’ün Kuzey Düğümü’ne İkizler’de kavuşması, bakış açımızı ve dünya görüşümüzü genişletmemiz için fikirlerimizi ve düşüncelerimizi diğerleri paylaşmamız, çeşitli sosyal etkileşim ve değişimler aramamız için bize ilham veriyor.

Kuzey Düğümü’ndeki Venüs’ün olumlu etkileri sayesinde diğer insanlarla olan ilişkilerimiz, önümüzdeki hafta boyunca önemli bir ilham ve destek kaynağı olacak. Başkalarını açık fikirlilikle ve kendi fikirlerimiz ve görüşlerimize bağlı kalmadan dinlemeye davet ediliyoruz: Yeni olasılıkları ve ilerlemenin yeni yollarını düşünün.

Çatışmalar ve yanlış anlaşılmalar bu hafta itibariyle kolayca çözülebilecek iken iletişim de desteklenecek. Sevdiklerinizle, arkadaşlarınızla ya da iş ortaklarınızla zor konuşmalar yapmanız gerekiyorsa Dolunay’dan sonraki günler bunları gerçekleştirmek için iyi bir zamandır.

Güneş ve Ay, Uranüs’e karşı: Beklenmedik olaylar ve beklenmedik sürprizler

Bugün, Aslan burcundaki Güneş Kova burcundaki Ay’ın tam karşısında duruyor ve her ikisi Dolunay’da, Boğa’daki Uranüs ile dik açı oluşturuyor. Güneş, Ay ve Uranüs arasındaki dik açı, bizi rahatsız ederek, şu anda karşı karşıya kalmış olabileceğimiz engellere ya da sorunlara karşı yenilikçi çözümler bulmamız için gerilim yaratarak bizi zorluyor.

Uranüs, gerçekliğimizi sarsmaya ve bazen başka türlü sahip olamayacağımız yeni perspektifler ve bakış açıları geliştirmemize yardımcı olmak için bizi beklenmedik durumlarla başa çıkmamız için zorlamaya eğilimlidir.

Bu bahşedilenlerden en iyi şekilde yararlanmak için ani değişimler ile sürprizlere hazırlıklı olmalıyız. Nihai amacını ve anlamını hemen anlamadığınız şeyleri bile kollarımız açık karşılamalıyız. Geriye dönüp baktığınızda her şey anlamlı gelecektir.

Dolunay günü, başka ilginç konumlar da bulunuyor: Koç burcundaki Mars, Oğlak burcundaki Jüpiter ile dik açı oluştururken Yengeç burcundaki Merkür ise Oğlak burcundaki Satürn ile karşılıklı duruyor. Bu geçişler, dünyanın talep ettikleri ile içgüdüsel arzularımız arasındaki çatışmayı vurgulamaya devam ediyor. Haziran ayından beri üzerinde çalışıyor olduğumuz şeylerin, günlük hayatımızda daha fazla kişisel bakım ve kişisel zamanı entegre etmeye dair gösterdiğimiz bilinçli çabanın önemini vurguluyor.

Kova burcundaki Dolunay: Kendi kurallarınızı yaratın

Kova burcundaki Dolunay bizi, kendi kurallarımızı oluşturmaya ve diğer insanların ne yaptıklarını ya da bizim hakkımızda ne düşünüyor olduklarını düşünmeden kendi kişisel yolumuzu izlemek için cesaretlendiriyor. Kova, kimsenin onayı ya da izni olmadan kendi görüşlerimize inanmamız için ilham veriyor.

Uranüs tamamıyla özgürlük, koşullanmaktan kurtulma ve hatta isyan ile ilgilidir. Kova’nın yönetici gezegeni, bizi uyum göstermeyi bırakmamız ve normal görünmeye uğraşmamamız için teşvik eder.

Uranüs, bize tam olarak kendimiz gibi olma, eşsizliğimizi kucaklama ve kimsenin iznini istemediğimiz şeyleri somutlaştırmamız için cesaret veriyor. Bunu mümkün kılmak için istikrarlı bir iç merkeze sahip olmamız gerekiyor: Aslan burcundaki Güneş, özgüven ile kim olduğumuza dair güçlü bir algı oluşturmanın ne kadar önemli olduğunu hatırlatıyor.

Gezegenlerin geçişleri bizi gerçek bireyselliğimizi bulmak için çabalamaya davet ediyor. Kova burcundaki Dolunay, kendimizi farklı ifade etme biçimleri denememizi ve bize ilham veren, bizi motive eden, bizi destekleyen ve gerçekten olduğumuz kişiyi geliştirmeye yardımcı olan insanlarla iletişim kurmamızı teşvik ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir