Bu hafta, önemli bir ay içerisinde yaşayacağımız önemli bir hafta. Satürn ve Plüton, tüm hafta boyunca en etkili oldukları an, yavaşlayarak ileri harekete geçmeye başlayacak. Burada iki soruyla karşılaşıyoruz: Ne inşa edilecek ve ne yıkılacak?

6 Ekim Terazi yeniayı, Plüton için güçlü bir ilaçtır. Güneş ve Ay’ın Mars ve Merkür retrosu ile kavuşması, Plüton ile kare yapması, Koç’taki Şiron ile karşıt olması, Kova’daki Satürn ile üçgen yapması ve Uranüs ile 150 derecelik açı yapması gibi açılarla karşılaşacağız. Plüton, 24° Oğlak’ta ileri harekete başlayacak ve bu yıl 3. kez Koç burcundaki Eris ile kare yapacak. Merkür’ün geri gidiyor olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda ilişkiler, kurumlar, toksik alışkanlıklar ve tüketimcilik gibi hayat desteği sunan şeyler için zamanın dolduğunu söyleyebiliriz.

2020 yılındaki Oğlak burcundaki geçişlerden Koç burcundaki Eris’e kadar… Jüpiter, Satürn ve Plüton… Bunların hepsinin yaşadığınız yerde ne şekilde olursa olsun, küresel çaplı kapanmalar konusunda etkileri oldu… Ve bu geçişler kaybedilen bir yıl, kaçırılan fırsatlar, izolasyon, dışlanma ve parlamak için uygun bir ortama sahip olmamak gibi şeylere neden oldu. Ve bu yıl devam eden Plüton ve Eris kareleri (yalnızca yaklaşık 500 yılda bir gerçekleşen) küresel olarak, kolektif olarak ve kişisel olarak yapılan en iyi planların suya düşmesine neden oldu.

10 Ekim’de Satürn, Kader Düğümleri ve Uranüs ile hizalanarak 6° Kova’da ileri harekete geçiyor. Bu durum kendi hocanız, rehberiniz ve koçunuz olarak hareket etme özgürlüğüne sahip olduğunuza dair büyük bir hatırlatmadır.

Kendi en yüksek çıkarlarınızı ilk sıraya koymanız çok önemlidir. Kendinize şunu sormanız gerekiyor: “Ya hayatım bana aitse ne olacak?”

Kendi hayatınızdan dışlandığınızı hissetmek istemiyorsanız, sizi rahatsız eden şeyler için yapabileceğiniz en iyi şeyi yapın. Kendinize acımayın. Mızmızlanmayın.

Koç Burcu Haftalık Tahmin

Mars ve Merkür ile yeniayın Terazi burcunda olmasıyla ilişkilerinizi dikkatli bir şekilde ele almanız gerekiyor. Plüton ise kariyer ve kamudaki itibarınızla ilgili olan onuncu evinizde ilerlemek üzere yavaşlayacak. Gerçeklerin zamanı geldi. Kendiniz için doğru şeyleri yapmak için doğru yerde misiniz? Kalıcı olarak geride bırakmanız gerekenler neler? Tüm arkadaşlıklarınız, ittifaklarınız ve düşmanlıklarınız ön planda olacak. Kim kalacak? Kim gidecek? Merkür retrosu ile yanlış anlaşılmaları düzeltmeye ve zor konuşmalarla yüzleşmeye başlayın. Pazar günü Satürn, gerçek olup olmadığını kontrol etmeniz gereken şeyleri ön plana çıkarıyor.

Kafanızı kuma gömmeyin.

Boğa Burcu Haftalık Tahmin

Boğa burcu olarak Ekim ayı yoğun olacaksınız. Altıncı evinizde Mars ve Merkür’ün yeniayla birlikte olması ile işler hızlanmaya başlayacak. En azından kendi gezegeniniz olan Venüs, size en yakın olan kişilerden destek almanızı sağlayacak. Plüton’un Oğlak burcunda ilerlemeye başlayacağı 6 Ekim’den Satürn’ün kariyer bölgenizde ilerlemeye başlayacağı 10 Ekim’e kadar enerjiniz yüksek olacak. Tüm yapmanız gereken hayatınızı daha basit ve kendi doğal ritminizle daha uyumlu hale getirmek olmalı. Tüm rutinlerinizi, randevularınızı ve işlerinizi düzene sokun. Daha sık “hayır” deme çalışmaları yapın.

Ekim ayının sizden talep edeceği şeyler fazlalaşırken hızınızı arttırın.

İkizler Burcu Haftalık Tahmin

Siz de dahil olmak üzere hemen herkesin gerekli değişiklikler yapması gereken bir ay olacak. 6 Ekim’de yeniay sırasında Mars ile gezegeniniz Merkür’ün bir araya gelmesiyle kendinizi ifade etme ve yaratıcılığınızda yeni bir başlangıç olacak. Aynı dönemde Plüton’un ekonominizle ilgili evinizde ileri gitmesiyle zamanınızı, enerjinizi ve paranızı harcadığınız şeylerin istediğiniz sonuçları verip vermediğini sorgulamaya başlayın. Ayın 10’unda Satürn’ün ileri harekete başlamasıyla birlikte varlıklarınıza, kaynaklarınıza ve becerilerinize bakın ve yaratıcı olmaya geri dönmek için Satürn’ün ivmesini kullanın.

Mojonuzu yeniden keşfedin.

Yengeç Burcu Haftalık Tahmin

6 Ekim gibi haritanızın en alt kısmında bulunan Terazi yeniayı ile hayatınızda bir enerji rüzgarı esecek. Tüm ay boyunca eviniz ön olanda olacak ve hem mars hem de Merkür’ün olayların gerçekleşme hızını arttırması ve Plüton’un ileri hareket etmesiyle birlikte değişim kaçınılmaz olacak. Yaşlı ebeveynlerinize ya da küçük çocuklarınıza bakıyor, ev değiştirmeyi düşünüyor veya soyunuzu araştırıyor olabilirsiniz. Zorla ayakta duran bir şeyler sona erecek gibi görünüyor. Yeniay hem başlangıçların hem de bitişlerin gerçekleştiği zamanlardır. Bu nedenle ayın 10’unda Satürn’ün ileri gitmeye başlamasıyla daha güçlü temeller inşa etmek için neler yapabileceğinizi düşünmeye zaman ayırın.

Eviniz, kalbinizin ve eyleminizin olduğu yerdir.

Aslan Burcu Haftalık Tahmin

Ekim ayı boyunca odak noktanız iletişim olacak. 6 Ekim’de üçüncü evinizdeki yeniay ve Mars ve Merkür ile birlikte Plüton’un ileri harekete geçmesiyle güçlü bir ivme ve motivasyon artışı hissedeceksiniz. Merkür geriliyor olsa da bu yeniayı ve sonrasında gelen günleri, başlayamadığınız bir girişimi yeniden başlatmak için kullanın. Girişiminize tekrar bakın, yeniden tasarlayın ve yeniden sunun. 10 Ekim’de Satürn’ün karşıt burcunuzda ilerlemesiyle sizin için doğru iş ortağınızı bulabilir veya ilişkinizi bir sonraki seviyeye geçirebilirsiniz.

İnsanları yoğunluğunuzla boğmamak için konuşmadan önce düşünün.

Başak Burcu Haftalık Tahmin

Kişisel gezegeniniz Merkür bu yıl 18 Ekim’e kadar üçüncü kez geri hareket ediyor. Merkür, Mars ve 6 Ekim’deki yeniay ile birlikte çalışıyor ve sizi yenilemeler ve iyileştirmeler yapmanız için teşvik ediyor. Değerlerinizi yeniden gözden geçirin ve kendinize şu soruyu sorun: Amacının tamamlayan ne oldu ve bunun üzerine ne inşa etmem gerekiyor? Plüton, yaratıcılığınızı ve ilhamınızı arttırmak üzere ileri harekete geçiyor ve ayın 10’unda Plüton’a Satürn de katılıyor. Kendi değerinizi değerlendirin ve fiyatınızı buna göre biçin. Unutmayın, insanlar sizi kendi değerlemenize göre değerlendirecektir. Çalışıyorsanız, maaş artışı için gerekçenizi gösterin.

Kendi adınıza girişimci olun.

Terazi Burcu Haftalık Tahmin

Terazi burcu olarak Ekim ayının her yerinde siz varsınız. Bu nedenle kendinizi arada kalmış hissediyorsanız, cesaretinizi toplayın. Ayın 6’sında burcunuzda gerçekleşecek yeniayda Merkür’e Mars katılırken enerjiyi hissedin. Kendinizi ön plana çıkarmanızın, görünüşünüzü yenilemenin, alışkanlıklarınızı değiştirmenin ve kendi burcunuzdayken bundan yararlanmanızın zamanı geldi. Plüton’un ileri girmesiyle ev ya da aileyle ilgili bir sorun yeniden su yüzüne çıkabilir. Bu sorunlarla kalıcı olarak başa çıkmak için gerekli olan enerji ve motivasyona sahip olacaksınız. Olumlu gidişat Ekim ayı boyunca devam ediyor olacak.

En yüksek çıkarlarınızı ilk sıraya koyun.

Akrep Burcu Haftalık Tahmin

Ekim ayının ilk 3 haftasını, yani pillerinizi 21’inde yeniden şarj etmeden önceki zamanı dikkate alın. Her yıl bu zamanlar güneş döngüsünün bir parçası olarak enerji seviyeleriniz düşer. Zorlamaya çalışmanız durumunda ters etki yaratabilir. Gezegeniniz Plüton’un 6 Ekim yeniayında ileri hareketine geçmesiyle yoğunluğunuz artacak. Bu yeniayda hayatınızın ruhsal yönüne, rüyalarınıza ve dürtülerinize bakın. Yalnız kalmak, düşünmek ve içinizdeki az duyulan sesi dinlemek için biraz zaman ayırın.

Yeni bilgiler ortaya çıkarsa onları özümseyin ve 18 Ekim’e kadar süzülmelerine izin verin.

Yay Burcu Haftalık Tahmin

Yay burçları için Ekim ayı iyimserlik ile yaşam sevincinin geri döndüğü ve heyecan dolu fırsatlarla dolu bir ay olacak. Yönetici gezegeniniz Jüpiter 18 Ekim’de ileri gitmeye başlayacak olsa da ayın başında iletişim açınızda bulunan Kova’da bulunacak ve iyi etkileri olacak. Zihniniz yenilikçi fikirlerle dolup taşacak. 6 Ekim’de Terazi yeniayında Plüton gelir bölgenize geri dönecek ve parlama şansınız olacak. Mümkün olduğunca fazla insanla etkileşim kurduğunuzdan, fikirlerinizi paylaştığınızdan ve onların katkılarını istediğinizden emin olun. Yazı yazmak uygulama ya da internet sitesi hazırlamak ya da podcast yapmak gibi planlarınıza ivme kazandıracak şeyler yapabilirsiniz.

Her şey yolunda.

Oğlak Burcu Haftalık Tahmin

Ekim ayı sizin için tamamen kariyerinizi ilerletmekle ilgili olacak. Hem Mars hem de Güneş haritanızın zirvesini geçtiği için ve Mars, yalnızca her iki yılda bir buraya döndüğünden dolayı bu gezegensel ivmeden en iyi şekilde yararlanmalısınız. Merkür de haritanızın bu bölümünde 18 Ekim’e kadar geri gidiyor olacak. Sözleşmeler, anlaşmalar ve randevular konusunda mümkün olduğunca esnek olmaya çalışın. İyi haberler bitmedi. 6 Ekim yeniayında burcunuzda bulunan Plüton nihayet ileri gitmeye başlıyor. Bunu, kişisel gücünüzün tamamına tekrar kavuşmak olarak düşünebilirsiniz. 10 Ekim’de ise Satürn’ün haritanızın ekonomi ile ilgili bölgesinde ileri gitmesiyle fazladan gelir elde etme olasılığınız artacak.

Sonunu düşünün.

Kova Burcu Haftalık Tahmin

Ekim ayı Kovalara enerji ve gidişat değişikliği sağlar. Aylarca yavaş bir şekilde ilerledikten sonra hem Satürn hem de Jüpiter burcunuzda ileri gidecek ve projelerinizde ya da planlarınızda ilerlemeniz için yeşil ışık yakacak. 6 Ekim Terazi yeniayında ivmeniz Plüton’un ileri gitmesiyle daha da desteklenecek. Eğitim ile ilgili yeni bir çalışma, seyahat ya da koçluk programına başlamak için mükemmel bir zaman olacak. Yayıncılık ve podcasting gibi konular ön plana çıkacak.

Bildiklerinizi paylaşın, değer katın ve bunların karşılığını alın.

Balık Burcu Haftalık Tahmin

6 Ekim Terazi yeniayının Merkür ve Mars ile kavuşması ile ekonomi, sırlar ve yakınlıkla ilgili olan sekizinci eviniz ön planda olacak. Üstelik Plüton da iyileştirme ya da onarım isteyen şeyler için ileri gitmeye başlayacak. Bir kredinin geri ödemesini ya da bir miras sürecini tamamlayabilirsiniz. Merkür retrosundayken tüm sözleşmelerin, anlaşmaların, ortaklıkların ve özellikle de boşanma belgelerinin artılarını ve eksilerini iyice bildiğinizden emin olun.

Arka planda gerçekleşen şeylere bakın.