Uzun süre flörtleşme dünyasından uzak kaldıysanız ve tekrar bu dünyaya giriş yapacaksanız endişe etmeyin. Ne kadar uzun zamandır yalnız olursanız olun, bu yeni sularda profesyonel gibi yüzebilir ve aradığınız partneri bulabilirsiniz.

Ancak ilk olarak farkında olmanız gereken bazı gerçekler var. Bu nedenle okumaya devam edin!

Doğru İlişki Uygulamasını Bulun

Akıllı telefonlarınız veya bilgisayarlarınız ile kullanabileceğiniz çok sayıda flörtleşme uygulaması bulunuyor ancak bunların farklı kullanıcılar için farklı sonuçlar verdikleri de bir gerçek. Bu uygulamaların bazıları her ne kadar genç bir kullanıcı tabanına sahip olsalar da, kısa süre içerisinde bu kullanıcı tabanlarını genişletmenin yollarını da buldular.

Eğer tercihlerinizi doğru seçerseniz, kendi yaş aralığınızdaki kullanıcılarla karşılaşabilir ve devamlı sizden 20 yaş küçük olanları bir tarafa kaydırmak zorunda kalmazsınız. Neredeyse tüm mobil uygulamalar bu mantıkla çalıştığından doğru bir profil oluşturmak önemli.

Bir kaç uygulamayı aynı anda deneyerek kendinize en uygun olanını bulabilirsiniz. Bir tanesinde başarısız olursanız diğerlerine göz atmaktan çekinmeyin.

Yeni Şeyler Yapmaya ve Yeni İnsanlarla Tanışmaya Açık Olun

Yeni insanlarla tanışmaya açık olmak ve pozitif olmak çok önemli ve bunun yanında tabii ki ortak ilgi alanlarına sahip potansiyel partnerler arasında araştırma yaptığınız da bir gerçek. Sizin gibi yalnız olanlarla arkadaşlıklar kurun ve ilgi duyduğunuz aktivitelere katılın. Pek çok insan, ortak ilgi alanları sayesinde aşk dünyasında ciddi anlamda yol alabiliyor. Kulüp, dernek ve faaliyetlere katılmayı unutmayın.

Doğru kişiyi bulmak için bir insanda aradığınız şeylerin bir listesini yapın. Böylece kalbinizi ve beyninizi dengeleyebilirsiniz.

Çocuklarınız mı Var? Muhtemelen İdeal Partnerinizin de Olacaktır

Eğer birinizin çocuğu varsa, diğerinin de çocuğunun olması yaşlarından bağımsız olarak faydalı olabilir. İlk önce çocukların önemli olduğuna dair bir anlayış var. Bir tarafın çocuğu olduğunda ve diğerinin olmadığında, kıskançlık ve güç mücadeleleri gibi sorunlar ortaya çıkıyorlar.

Online profilinizde çocuklarınız olduğundan bahsetmekten de çekinmeyin. Eğer aileniz sizin için önemliyse, bundan profilinizde bahsedebilirsiniz. Örneğin şöyle yazabilirsiniz: “23 ve 25 yaşlarındaki bağımsız çocuklarımla gurur duyuyorum.” Ancak sadece grup fotoğrafları koymayın çünkü bu durum hayatınızda bir ilişkiye yer olmadığı mesajını gönderebilir.

Cinsellikten Konuşmanız Önemli

Yeni birisiyle cinsel hayata başlamak biraz utanç verici gibi hissettirebilir ancak yine de bu işlere girişmeden önce bu konuda iletişim kurmanız gerekiyor. Cinsel sağlığınız, arzularınız ve sınırlarınızdan bahsetmeniz gerekiyor. Böylece ikiniz de daha rahat edersiniz. Bu sohbet aynı zamanda ilişkinizi yeni bir düzeye taşımanız konusunda size bir fikir verebilir. Yapılan bir araştırmaya göre düzenli cinsel aktivite, daha yaşlı yetişkinler için daha keyifli bir hayat sunuyor.

Geçmiş İlişkileri İncelemek İyi Bir Fikirdir

Eğer boşandıysanız, bunun bir sebebi vardır. Belki cinsel hayatınız kötüydü, belki farklı yönlere doğru geliştiniz, ne olursa olsun bunun sebepleri sizin için geçerlidir. Aynı hataları iki kere yapmaktan kaçınmak için eski ilişkilerinizdeki hatalara bir göz atmak ve davranış örüntülerinizin farkında olmak önemli. Örneğin ilk eleştiride hemen kendinizi içe kapatıyorsanız veya çok kıskançsanız, bunun farkında olmanız lazım. Kendinize ve eski ilişkilerinize biraz eleştirel bakabilmek kötü alışkanlıklarınızı geride bırakmak ve iyi bir ilişkiye adım atmak için elzem.

İleri Yaşlarda İktidarsızlık Normaldir

Elli ve daha yukarı yaşlardaki erkeklerin ereksiyon için biraz daha zaman ve uyarıma ihtiyacı olabilir. Bu tamamen normal olsa da, ereksiyon problemlerine sahip olmak erkekleri yeni ilişkilerden biraz uzak tutabiliyor veya gereğinden fazla ilaç almalarına sebep olabiliyor. Bu nedenle erkeklerin partnerleri ile açık bir şekilde iletişim kurabilmeleri önemli. Durumu partnerinize açıklayabilir ve ereksiyon için biraz daha zaman geçmesi gerektiğinden bahsedebilirsiniz.