Ağustos, halihazırda gördüğümüz üzere politik krizler ile iklim krizlerinin ve kolektif sorumluluk ile kişisel özgürlüğün karşıt savunucuları arasındaki çatışmaların yoğun şekilde yaşandığı bir aydır.

7 Ağustos’ta Güneş, Boğa burcundaki Uranüs ile kare açı yapmışken 8 Ağustos’ta ise Aslan burcundaki yeniay, sabit burçlarda devam eden Satürn-Uranüs karesinin etkini yeniden tetikliyor. Geçtiğimiz hafta dünyanın çeşitli yerlerinde görülmüş olan yangınlar, Aslan burcundaki güneşin gerçek bir tezahürüydü. 20 Ağustos’ta Güneş’in, Kova burcundaki Jüpiter ile karşı karşıya gelmesiyle iyi ya da kötü anlamda her şey aşırı olarak büyütüleceği veya kontrolden çıkabileceği bir diğer parlama noktası olacak.

Venüs, Uranüs ve Plüton gezegenlerinin oluşturduğu üçgen tüketim, kendini geliştirme ve geç olmadan kolektif aksiyonlar alma hakkında verilen açık ve net bir mesajdır.

Değişime direnmek yerine hayatınızdaki şeyleri düzene sokmayı ve basitleştirmeyi deneyin:

  • Sizin için artık doğru olmayan her şeyi ortadan kaldırın ve serbest bırakın.
  • Yapmayı bıraktığınız, çözdüğünüz ve ortadan kaldırdığınız şeylerin, en az sakladığınız şeyler kadar önemli olduğunu anlayın.
  • Her şeyin yalın ve basit olmasını sağlayın.
  • Düzenlenin, bu sayede dünyada yapabileceğiniz en iyi şeyi yapma konusunda özgür olursunuz.

Koç Burcu Haftalık Tahmin

Eski bir alışkanlık ortadan kayboluyor ve size veya işinize hizmet etmeyen eski kalıpları değiştirmeye davet ediliyorsunuz. Bilmediğiniz şeyleri bilmediğinizi söylemek ve geri bildirim almayı istemek, zayıflığı kabul ettiğinizi göstermek. Çok daha basit bir yaşam tarzı benimsemek adına uygulanabilir planlar yaparak ve yaratıcılığınızı fark ettiğiniz her yerde besleyerek gelirinize, borçlarınıza ve tasarruflarınıza çok daha fazla dikkat edin. Sorumlu olduğunuz eylemleri gerçekleştirmek ve yaşadığınız her günün tadını çıkarmak arasında denge kurmayı hedefleyin.

Daha özgür ve daha düzenli bir yaşam tarzına adım atıyorsunuz.

Boğa Burcu Haftalık Tahmin

Evinizin, yaşamınızın daha fazla merkezi haline gelmesi gerekiyor. Yani hem yaşadığınız yerde topluluğunuz ve ailenizle birlikte daha güçlü temelleri inşa etmeli hem de kendi kendinize yetmek ve daha az savurgan davranmak için ileriye bakmanız gerekiyor. Güneş haritanızda devam etmekte olan Satürn-Uranüs ve Kova/Boğa çatışması, ev ve iş yaşamınızı zihinsel, fiziksel ve duygusal sağlığınızı destekleyecek ve aynı zamanda kendinizi finansal olarak daha fazla desteklemenize yardımcı olacak şekilde yeniden dengelemeniz için sizi dürtüyor. Pazar günü Aslan burcunda gerçekleşen yeniay, yaptığınız her şeyin önemli olduğunu hatırlatmaktadır.

Sürdürülebilir bir gelecek için ne yapılması gerektiğini bilen öncüler arasındasınız.

İkizler Burcu Haftalık Tahmin

Pazar günü gerçekleşen Aslan yeniayı iletişim eviniz olan 3. evinizdeydi. Sosyal medya, mesajlaşma ya da yüz yüze görüşme anlamında diğer insanlarla ne kadar etkileşim kurduğunuza bakmanızın zamanı geldi. Kişisel yakınlıklar elde etmek, fikirlerinizi ya da bilgilerinizi aktarmaktan çok daha fazla etkiye sahip. Tamamen bilinmeyen bir bölgeye doğru ilerlerken tanıdığınız insan sayısını keskin zekanızı kullanarak oluşturacağınız pratik fikirlerle arttırmanız iyi olacaktır. Destekçileriniz, müttefikleriniz ve işbirlikçileriniz arasındaki kişilerde görev değişimi bekleyebilirsiniz.

İnsanlar ne söylediğinizi hatırlamaz, onlara kendilerini nasıl hissettirdiğinizi hatırlar.

Yengeç Burcu Haftalık Tahmin

Satürn-Uranüs çatışması şiddetlenirken mali durumunuz ile kaynaklarınız baskı altında olacak. Bu durum kazandığınız, biriktirdiğiniz, borçlu olduğunuz ve sahip olduğunuz şeyler ile yetenekleriniz ve yaşam deneyiminizi kapsamaktadır. Ayrıca ortak vasfıyla diğer insanlarla birlikte ortak olarak sahip olduğunuz şeyleri de içermektedir. Hızla değişen bir dünyada her şey, en çok değer verdiğiniz şeydeki bir değişimle ilgili. Paraya, tedarik zincirlerine ve yaşamak için güvenli bir yere ulaşmak oldukça önemli bir hale gelecek. Yengeç burcu olduğunuz için bunu sezgisel bir şekilde anlıyorsunuz. Gelir akışınıza pratik yollar eklemek için Aslan yeniayının etkilerinden yararlanabilirsiniz.

Daha fazla kaynak olması, daha fazla seçenek olduğu anlamına gelir.

Aslan Burcu Haftalık Tahmin

Bu yıl sizin yılınız olsa da işler her zamanki gibi olmayacak. Eski alışkanlıklarınızdan doğal faydalarını yitirmiş olan şeyleri bırakmanız gerekiyor. Pazar günü burcunuzda gerçekleşmiş olan dolunayda Aslan Kapısı Sirius tarafından aydınlatıldığında kimin ya da neyin ortadan kaybolduğunu ve gelecek için daha güçlü temeller oluşturmak adına sahip olduğunuz yetenekleri nasıl kullanabileceğinizi düşünün. Tanıdığınız ve önemsediğiniz insanlar, topluluğunuz, aileniz ve arkadaşlarınız sizin için daha da önemli hale gelecek. Aidiyet hem içinizde hem de yaşadığınız toplulukta bulunmaktadır. Ortaya koyduğunuz tüm düşünceler, kelimeler, eylemler ve duygular somut bir fark yaratacaktır.

Lider olma yolunda ilerliyorsunuz.

Başak Burcu Haftalık Tahmin

Ağustos daima enerjinizin düşük seviyede olduğu bir aydır. Çünkü Güneş’in sizi bir yıl daha şarj etmek üzere sizin burcunuza geçmesine bir ay kalmıştır. Bunun farkında olarak doğal döngünüze uygun bir şekilde hareket edin ve kendinize zaman ayırmak için bazı aktiviteleri bırakın. Pazar günü Aslan burcunda gerçekleşmiş olan yeniay on ikinci, altıncı ve dokuzuncu evlerinizde bulunan Satürn ve Uranüs ile çelişmektedir. Bu nedenle her şey daha karışık gelebilir. Bu yüzden size ait olmayan şeyleri kontrol etmeyi ve size sunulan şeylere tepki vermeyi bırakın. Bunun yerine ortaya çıkan yeni ve uygulanabilir şeyleri geliştirmek adına sahip olduğunuz boş zamanı kullanın ve gündeminizi buna göre belirleyin.

Değişim, önceki versiyonunuzun başaramadığı ancak şimdiki versiyonunuzun hayatta kaldığı derin ve bazen de acı verici bir farkındalıktır.

Terazi Burcu Haftalık Tahmin

Bu karmaşık zamanlarda yalnızca hayatta kalmanın değil, hayatı yaşamanın en önemli yolu eski planlarınızın, umutlarınızın ve hayallerinizin pek çoğunun çekiciliklerini yitirdiklerini ve alakasız olduklarını kabul etmekten geçmektedir. İşe fikirleri elemekle ve ortaya yenilerinin çıkmasına izin vermekle başlayın. Değerleriniz ve öncelikleriniz ön plandayken söylediğiniz şeyleri yapmaya hazır mısınız? Doğru ilişkiler ile nezaket sizin için temel şeylerdir. Bunu bilmek, ileriye yönelik eylemlerinizi nasıl değiştirecek?

Eski bir alışkanlık ortadan kayboluyor.

Akrep Burcu Haftalık Tahmin

Akrep burcu olarak iki yönetici gezegeniniz var: Plüton ve Mars. Her iki gezegen sürekli sınavlar, zorluklar ve başlangıçlarla dolu bir hayat yaşamanıza neden olur. Bu da o zamanlardan bir tanesi. Ev, aile ve kariyer ile ilgili inşa ettiğiniz yapılar artık başka bir şeye dönüşmek üzere çözülüyor. Tamamen bilinmeyen bir bölgeye doğru ilerlerken kişisel güvenliğinizi inşa etmek için uygulanabilir fikirler bulmak ve hayatta kalma içgüdünüzü kullanmanın zamanı geldi. Dünya nasıl düzenli olarak karmaşa yaşıyorsa umutlarınız, hayalleriniz ve planlarınız için de bu geçerlidir.

Bir şeylerin değişmesi için önce yerdeki döşemelerin kaldırılması gerekir.

Yay Burcu Haftalık Tahmin

Dünyanız yeniden açılıyor ve yalnızca pandemi önlemlerinin hafifletilmiş olmasıyla değil, uzun süredir derin bir uykuda olduğunuzu fark etmenizle birlikte içinizdeki dünya da açılıyor. Satürn, Uranüs ve Pazar günü gerçekleşen yeniayın bu uyandırma çağrısı umutlarınızı, hayallerinizi ve planlarınızı güncel hale getirmek için büyük bir dürtü hissetmenize neden oluyor. Eski planlarınızın çoğu geçerliliğini kaybetti. Şimdi hayatı gerçekten neyin ve kimin yaşanabilir kıldığına karar vermenizin ve çabanızın, sevginizin ve bağlılığınızın bunları daha da iyi hale getirmeye harcamanızın zamanı geldi.

En büyük kişisel sınırlama yapmak isteyip de yapamadığınız şeylerde değil, yapmayı asla düşünmediğiniz şeylerde bulunmaktadır.

Oğlak Burcu Haftalık Tahmin

Satürn’ün kış çocuğu olduğunuz için Ağustos ayında Sirius’un ve Aslan’ın sıcaklığı, sizi ayakta tutanın sevgi olduğunu anlamak üzere kalbinizi açmanızı sağlıyor. Duyduğunuz sevgi yakınınızdakiler dahil olmak üzere tüm insanlık için sevgi duymanıza neden oluyor. Bu hafta değişim kesinlikle bir seçenek değildir. Bu nedenle içinde yaşadığınız topluluk ya da aileniz için hoş bir şey yaparak işe başlayın. Neyin ve kimin yardımınıza ve desteğinize ihtiyacı var? Nezaket, harcandıkça tükenmeyen bir para birimidir; harcandıkça artar.

İşe kendinizden başlayın ve sonra dışarısıyla ilgilenin.

Kova Burcu Haftalık Tahmin

Güneş Kovası olarak Mart 2023’e kadar burcunuzda Satürn bulunacak ve Satürn, Uranüs’ün yanı sıra karşıt burcunuzda gerçekleşen yeniayın baskısı altında olacak. Etrafınıza bakın. Siz bakmıyorken etrafınızdaki hangi kalıcı şeyler kayboldu? Yeniye meydan okumaktan zevk alıyorsunuz ve kendiniz başlatmadığınız şeylere ayak diriyorsunuz. Bu tuzağa düşmeyi reddedin ve göz açıp kapayıncaya kadar değişen koşullara karşı tamamen açık ve esnek olun.

Kendinizi bir savunma sanatları ustası olarak düşünün.

Balık Burcu Haftalık Tahmin

Aslan yeniayı ile Satürn ve Uranüs arasındaki çatışma, eski destek kaynaklarını ortadan kaldırarak ve temelleri yıkarak daha iyisini inşa etmenize yardımcı oluyor. Bunları duymak güzel olsa da yaşamak streslidir. Sağlığınız, iyilik haliniz, egzersiziniz ve iş rutininizde güncelleme ve değişiklik gerekebileceği için bunlara daha fazla dikkat edin. İyilik hali fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal bedenlerinize uyum getirmek demektir. Bu sayede hepsi uyum içinde olur. Çok hassas ve sezgisel bir burç olduğunuzdan dolayı kaosa uyum getirmediğiniz sürece stres nedeniyle dengeniz bozulabilir.

İşler bazen garipleşebilse de başarıyla ulaşır. Başarı için çok fazla uğraşmanıza gerek yoktur, onlara izin vermeniz yeterlidir.