Evrensel dört enerjisiyle temmuz ayı, bize hızlı kararlar almamamız gerektiğini öğretmiş, her konuda büyük bir özveri ve sabırla hareket etmemiz gerektiğini hatırlatmıştı. Doğası gereği, herhangi bir konuda hızlı sonuç almak isteyenlerin sabrını sınamış, yeni başlangıçlar yapmak isteyenlerin hareketlerini sınırlandırmış, birçoğumuz için oldukça zorlayıcı enerjiler barındırmış temmuz ayını geride bırakırken, her alanda adeta kuş gibi hafifleyeceğimiz bir ağustos ayına merhaba diyoruz.

Numerolojik değeri 5 olan bu yeni ayda, 4’ün kısıtlayan enerjisinin aksine özgürce hareket edeceğimiz, değişim, dönüşüm, yenilenme hatta kıyamet temalarını deneyimleyeceğimiz koşullar bekliyor bizleri. Çünkü 5, var olan sistemi yok ederek yeniye geçmeyi anlatır. Geçtiğimiz ayda, kendi dünyamızda var olan düzeni ne kadar korumaya çalıştıysak, bu ay olanı kendi isteğimize göre şekillendirmek için yıkıp yeniden yaratmayı tercih edeceğiz. Bundan dolayı ağustos ayı, yapıcı ve yıkıcı etkileri aynı anda deneyimleyeceğimiz bir ay olacak hepimiz için.

Sembolik yönden incelediğimizde 5 sayısı, pentagram ile ifade edilir. Yunanca “beş çizgili” anlamına gelen Pentagrammon’ dan türeyen kelime, birleşik beş köşeli yıldız olarak betimlenir. Şeklin dört köşesinde dört element, tepe noktasında ise insanın doğası olan ruh yer alır. Bundan dolayı 5, insan ile de tasvir edilir. Kolları ve bacakları dışa açılmış olarak bir daireye yerleştirilmiş insan, bir beşgenin ortasına yaklaşır ve her nokta ikinci en yakın komşusuyla birleştirilirse bir pentagram oluşur. Ayrıca insan elinin beş parmağı, vücudun iki kol, iki bacak ve baş gibi beş ucu bu rakama adanmış bir gizemdir. Pentagramın beş noktasını, insan figürünün bir katmanı olarak düşünürsek, bu enerjinin bizlere bağımsızlık ve özgürlük bahşettiğini görürüz.

 

Numerolojide 1’den 9’a kadar olan sayı şemasının ortasında bulunması, 5 sayısının iki dünya (yer ve gök) arasındaki dengesinin sembolüdür. Ayrıca bu sayı, eterik bedenimizde yer alan enerji merkezlerinin beşincisinin yani boğaz çakramızın bir ifadesidir. Enerji alanımızın dünyevi ve ruhani boyutunda da dengeyi sağlar. Aynı zamanda bizim iletişim gücümüzü yansıtır. İkinci çakramız olan ve yaratıcılığımızı simgeleyen sakral çakra ile birlikte çalışarak ifade gücünü yaratıcılıkla birleştirir. Kısacası 5 enerjisiyle ifade edilen her şey, yaratılmak için sırasını bekler.

Bu sayının etkisiyle artık hızlı düşünüp eyleme geçebiliriz. İşlerimizi kendi yöntemlerimizle tamamlamayı tercih edebiliriz. Değişim arzusuyla farklı kültürler veya farklı insanlarla bir arada olmak isteyebiliriz. Bol bol seyahat edebiliriz. Geleneğe uymayan her şey dikkatimizi çekebilir. Hareket özgürlüğü bizim temel ihtiyacımız haline gelebilir. Burada dikkat etmemiz gereken şey, aşırı hızın ve değişim arzusunun dikkatsizliğe ve unutkanlığa yol açabileceği. Hareket berekettir evet ama bir işi tamamlamadan yenisine başlamamak gerekir. Ağustos ayı boyunca etkili olan beş sayısının negatifine düşmemek için bunlara dikkat etmeli ve ‘an’ da yaşamayı öğrenmeliyiz. Ayrıca 5 sayısı hiperaktifliği vurguladığından uykusuzluğa neden olabilir. Enerjinin bloke edildiği durumlarda omuz, boyun ve kollarda ağrılar meydana gelebilir. Tüm bunlar sayının negatif yönleridir. Enerjiyi dengeleyebilmek için beslenme düzenimize dikkat etmeli ve konuştuğumuz kadar dinlemeye de özen göstermeliyiz.

Sayının kolektife etkilerini incelediğimizde, küresel boyutta sözel iletişimin güçlendiğini gözlemleyebiliriz. Bu iletişim gücü farklı dillerde kendini gösterdiği gibi, iş dünyasında yeniliği vurgulayan sözleşmelerle de ortaya çıkabilir. Tüm dünyada özellikle teknoloji alanında yenilikçi fikirler kabul görebilir, az yürünen yolda fark yaratan insanların sayısında artış gözlenebilir.

Ağustos ayı boyunca etkili olan beş sayısının hem bireysel hem de kolektifteki etkileri bu şekilde. Şimdi gelelim günlerin numerolojik değerlerinin kolektife etkilerine..

1-10-19 ve 28 Ağustos; Numerolojik değeri 6, rengi İndigo/Çivit Mavisi. Seyahat etmek için uygun değildir. Aileyi, çocukları, yuvayı ve sorumlulukları vurguladığından vaktinizi sevdiklerinizle keyifli zamanlar geçirebilmek için evinizde harcayabilirsiniz. 6 günleri için uygun kristaller; Mavi kuvars, Dumanlı kuvars, Florit, Lapislazuli ve Azurit..

2-11-20 ve 29 Ağustos;Numerolojik değeri 7 ve rengi Mor. Bu günlerde yalnız kalmayı tercih edebilirsiniz. İçinize yönelmek, yoga, meditasyon, enerji çalışmaları gibi aktivitelerle ruhunuzun isteklerine kulak vermeniz için ideal günlerdir. 7 günlerinde; Ametrin, Ametist, Selenit, Kristal kuvars ve Havlit kristallerinden yararlanabilirsiniz.

3-12-21 ve 30 Ağustos; Numerolojik değeri 8 ve rengi Pembe/Gold. 8 sayısı bolluğu ve bereketi çağrıştırdığından 8 günlerini bereket günleri olarak adlandırıyoruz. Her durumu büyütme enerjisi barındırdığı için aklınızdan geçen düşüncelere bu günlerde daha çok önem vermeli ve pozitifte kalmaya özen göstermelisiniz. Her 8 gününde bir köşeye para ayırarak bereketinizin artması için de niyetlerde bulunabilirsiniz. Bu tarihlerde Sitrin ve Pirit kristallerinden faydalanabilirsiniz. Bolluk ve bereket günleri ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz sitede yer alan “Bolluk ve Bereket Günleri” adlı yazımı okuyabilir veya @holistiksifa_ adlı instagram hesabımı ziyaret edebilirsiniz.

4-13-22 ve 31 Ağustos; Numerolojik değeri 9 ve rengi Beyaz. Yardımlaşma, dayanışma, destek verme veya destek görme temalarının ön planda olduğu günlerdir. Evrensel şifayı vurguladığı için bu günlerde ihtiyaç sahiplerinden yardımı esirgememelisiniz. Sokaktaki canların da ihtiyaçlarını gidermeniz maneviyatınızı güçlendirecektir. Sadece bir gün değil her gün ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatmak gerekir fakat merhameti temsil eden 9 günlerinde bunu daha yoğun hissedebilirsiniz. Ruhsal boyuta açılan kapı olduğundan, bireysel anlamda şifalanmanız gerektiğini de vurgular. Çünkü evrensel şifanın gerçekleşmesi önce bireyin şifalanması, ruhuna iyi bakması ile mümkün olacaktır. Bu açıdan 7 günleri ile benzerlik gösterir. 7 gününden farkı; yalnızlığa değil toplumsallığa yöneltmesidir.9 günlerinde Ametist, Selenit, Kyanit, Kristal Kuvars ve Necef kristallerinden faydalanabilirsiniz.

5-14-23 Ağustos; Numerolojik değeri 1 ve rengi Kırmızıdır. Temaları yeniden başlama, yaratma ve girişimciliktir. Bu günlerde planladığınız ama faaliyete geçemediğiniz durumlar için adım atma cesareti gösterebilirsiniz. Devamını getirmekte zorlandığınız konulara (diyet, spor vb.) kırmızı günlerinde yeniden başlamanız, istikrarla yol almanızı sağlayacaktır. Kırmızı günleri için faydalanacağınız kristaller; Kırmızı jasper, Akik, Hematit, Mercan ve Dumanlı kuvars..

6-15-24 Ağustos; Numerolojik değeri 2 ve rengi Turuncudur. 2 günlerinde duygusallık, aşk, romantizm gibi konular ön plandadır. Birlikteliklere vurgu yaptığı için 2 günlerini sevdiğiniz insanlarla değerlendirebilirsiniz. Aynı zamanda büyütmeyi ve beslemeyi de ifade ettiğinden gününüzüçocuklarınıza ve evcil hayvanlarınıza ayırmak isteyebilirsiniz. Genel anlamda duygularınızın daha yoğun olduğunu hissedebilirsiniz. Dişil enerjinin baskın olduğu günlerdir. Su elementi ile enerjinizi dengeleyebilirsiniz. 2 günlerinde kullanabileceğiniz kristaller ise; Kaplangözü, Sitrin, Turuncu aventurin ve Turuncu kalsit..

7-16-25 Ağustos; Numerolojik değeri 3 ve rengi Sarıdır. Bu günler yeteneklerinizi en iyi şekilde ortaya koyabilmeniz için oldukça elverişlidir. Kendinizi yazıyla, sözle veya resimle ifade etmeniz için 3 sayısı sizi destekler. Çünkü 3, yaratıcılığın simgesidir.1 günlerinde attığınız adımları, 3 günlerinde yaratıcılığınızın da gücüyle büyütebilirsiniz. Yaşam enerjinizin yüksek olacağı günlerdir. Bu tarihlerde doğal taşların enerjisinden yararlanmak isterseniz; Sitrin, Güneş taşı, Pirit, Kehribar ve Sarı topaz kristallerini tercih edebilirsiniz.

8-17-26 Ağustos; Numerolojik değeri 4 verengi Yeşildir. Bize yavaşlamamız gerektiğini, hedefimize giden yolda sabırla ilerlememiz gerektiğini hatırlatır. 4 günlerinde sabrınızın sınandığını hissedebilirsiniz. Bu günlerde önemli olan sakin kalmak ve enerjinizi sizi dinginleştirecek aktivitelere yöneltmek. 4 ayrıca düzene ve titizliğe vurgu yaptığından yaşam alanınızı düzenleme ve planlı programlı hareket etme konularında sizi destekleyecektir. Yoga ve meditasyon pratikleri ile zihninizi rahatlatabilirsiniz. Doğal taşların enerjisinden yararlanmak isterseniz; Yeşim, Zümrüt, Pembe kuvars, Aventurin, Rodokrozit ve Florit kristallerini kullanabilirsiniz.

9-18-27 Ağustos; Numerolojik değeri 5 ve rengi Mavidir. 5 günlerinin teması iletişimdir. 5 günlerinde zamanınızı sosyalliğe ve gezmeye ayırabilirsiniz. Dışarıya açılmak için en uygun gündür. Seyahat etme imkanınız yoksa açık havada yürüyüş yaparak enerjinizi dengeleyebilirsiniz. 5 günlerinde kullanabileceğiniz doğal taşlar ise; Turkuaz, Krikozol, Amazonit, Akuamarin, Kalsit ve Apatit..

Ağustos ayında günlerin etkileri bu şekilde. Bunlar evrensel etkiler olduğundan sayıların içerdiği mesajlar ve renkleri diğer aylarda değişkenlik göstermez. Aylık takvimlerde günlerin toplamından ulaştığımız sayının sonucuna göre renklerin sıralaması değişkenlik gösterir. Ayrıca her renk, eterik bedenimizde bulunan çakraların temsilidir. Sırasıyla 1 günlerinde kök çakradan başlayıp her gün çakra dengeleme çalışmaları yapabilirsiniz. Takvimde belirtilen renklere uygun kıyafet, takı veya objelerle günlerin enerjisine uyumlanabilirsiniz. Çakra dengeleme çalışmalarınızda kristallerin şifasına da yer açmanız, günlerin enerjisine uyumlanma sürecinizi hızlandıracaktır.

Sevgiyle..