Yağlı saçlar çay ağacı gibi sebumu dengeleyen maddeleri severken, daha kuru saç tipleri ile uğraşmak biraz daha karmaşık olabilir. Saçınızı neyle yıkadığınız da dahil, tam bir saç bakım rutini oluşturmanız gerekir. Bu, özellikle ince saç telleri olanlar için geçerlidir. Ve saçlarınızı ağırlaştırmayan, kırılgan saç tellerinizi nemlendirmeye odaklanan ürünler kullanmanız gerekir. 

Ancak kuru saç tipine sahip olmanız, en iyi saç bakım ürünlerini bulmanın imkansız olduğu anlamına gelmez. Aslında bu, günlük kiri temizlerken saç tellerinizi besleyecek bir argan yağlı şampuan kullanmak kadar basit olabilir. 

Argan yağı, saçlarda harikalar yaratan ve saç tellerini nemlendirmek için mükemmel olan argan ağacından elde edilir. Saçınızı ve saç derinizi nemlendirir ve saçınızı günlük hasarlardan koruyabilir. Saçlara nem ekleyebilir, parlatabilir ve saçlarınızı kuruturken ısının etkilerini yumuşatabilir. 

Tabi ki, argan yağlı bir saç bakım ürünü alırken, içindekiler etiketini okumak önemlidir. Sizin de fark etmiş olabileceğiniz gibi, çoğu saç bakım ürünü çok sayıda içerik bulundurur. Bu nedenle, argan yağlı olsa bile, saçınızı ve saç derinizi tahriş edebilecek malzemeler içermediğinden emin olun. İşte, kuru saçlarınızı nemlendirecek argan yağlı 10 saç bakım ürünü…

  • Hask Argan Yağlı Şampuan

Hask’ın bu onarıcı şampuanı, saçları gerçekten canlandıran oldukça etkili bir üründür. Saç hasarı için nazik bir temizlik yaparak, düzenli kullanım sonunda etkileyici bir canlanma sağlar.  Sonuç mu?  dokunduğunuzda yumuşak ve inanılmaz derecede parlak saçlar! 

Saçların görünümünü canlandırmayı ve onarmayı vaat eden Has kargan yağlı şampuan, saç tellerinde kırılmayı önlemede de etkilidir. Kuru saçlar için önerilir. Süper parlak ve ipeksi yumuşaklıkta saçlar için yatırım yapmaya değer olabilir! Ayrıca, sülfat, paraben ve alkol içermemesi ile de güvenle kullanılabilir. 


  • Kerastase Elixir Ultime Parlaklık Şampuanı

Saçlarınız biraz cansız mı görünüyor? Anında etki için Kerastase’ın bu lüks şampuanı ile ihtiyaç duyduğunuz parlaklık artışını sağlayın!

Saç tellerini anında pürüzsüzleştirmek, parlatmak, yumuşatmak ve güçlendirmek için argan yağı, kamelya yağı, pracaxi yağlarının bir karşımı ile zenginleştirilen bu güçlü formül, Kerastase’ın her ürünü gibi oldukça başarılı. 


 

  • Herbal Essences Fas Argan Yağı 360 ml Saç Bakım Kremi

Herbal Essences’ın bu argan yağlı saç kremi, rakiplerine göre daha uygun fiyatlı ve maksimum 3 haftada büyük bir değişimi garanti eden bir ürün.

Boyalı saçlar için güvenli olan formülü; Fas argan yağı ile zenginleştirilmiştir. Kabarmayı önler, parlaklığı arttırır ve çevresel kirleticilere karşı koruma sağlayan vanilya ve egzotik baharat kokuları ile de kesinlikle etkileyici. 


  • Ogx Ekstra Güçlü Nemlendirici Ve Canlandırıcı Argan Oil Of Morocco 

Paraben ve sülfat içermeyen formülü ile tüm saç tiplerinin güvenle kullanabileceği Organix ekstra güçlü nemlendirici ve canlandırıcı etkili argan yağlı şampuan; argan yağı ve diğer bitkisel bileşenler ile saça nüfuz eder ve nemlendirir.

Saç derisini yeniler ve saç tellerinde yumuşaklık yaratır. Saçları güçlendiren Fas argan yağı ile oldukça başarılı bir ürün. Ayrıca, saç tellerini ısı ve UV hasarına karşı korur. Doğal E vitamini ve antioksidanlar içeren formülüne ek olarak, çevre dostu bir şişeye sahip olması ile de gönlümüzü kazanıyor. 


  • Marrakesh Oil Argan Yağı 

Çok etkili bir nem arttırıcı olan Marrakesh Oil argan yağı, ilk kullanımdan itibaren etkilerini en az 24 saat hissedeceğiniz bir saç bakım ürünü. Rakiplerine göre fiyatı biraz daha yüksek olsa da, oldukça bereketli ve uzun zaman kullanabileceğiniz bir ürün.

Argan yağı ve kenevir yağı ile zenginleştirilmiş formülü, saçlarınız için çok iyidir ve kesinlikle tekrar satın almak isteyeceğiniz bir ürün. 

Ayrıca, kokusu harika. Saçta dağılması çok kolay olmasa da, süper kuru bir kıştan sonra saç tellerini yeniden harekete geçirmek isteyenler için harika. Fas’tan gelen argan yağı ile bu güçlü karışım, saçlarınızın görünümünü önemli ölçüde iyileştirecektir. Elektriklenmeyen, sağlıklı, parlak ve ipeksi bir pürüzsüzlük hissetmek için yatırım yapmaya değer olabilir.


 

  • Organix Argan Oil Of Morocco Saç Bakım Yağı 

Bu, herhangi bir saç bakım koleksiyonunda olması gereken bir ürün! Bir saç yağına yatırım yapmaya karar verdiyseniz, Organix’in argan yağı ile zenginleştirilmiş güçlü formüllü bu saç bakım yağını deneyebilirsiniz.

İnanılmaz kokusuna aşık olacağınız bu argan yağlı saç bakım yağı, saçlara parlak ama yağı olmayan bir görünüm sağlar. Ve, nemlendirme konusunda da oldukça başarılı. Saçlarınız nemliyken kullanın ve daha parlak, daha yumuşak, daha sağlıklı görünen saçların keyfini çıkarın. 

Saç bakım rutininize hayat kurtaran bir ürün dahil etmek için bir şans verebilirsiniz. 

 


 

  • Herbal Essences Saç Bakım Sprey Yağ Argan Yağı & Aloe Onarıcı 

Paraben ve sülfat içermeyen formülü ile güvenilir saç bakım markalarından biri olan Herbal Essences’ın bu argan yağı ve aloe vera içeren onarıcı formüllü saç bakım yağı; pürüzsüz, yumuşak ve sağlıklı bir saç telleri vaat ediyor!

Kapağını açtığınızda, her şeyden önce kokusuna bayılacaksınız. Saçlarınız kuru olsa da, düzenli kullanımda süper yumuşak, pürüzsüz ve ipeksi hissettirir. Saçlarınız sağlıklı hisseder ve her kullanımdan sonra kuaförden çıkmış hissi bırakır. 

Saçlarınızı yıkadıktan sonra bile, tekrar kullanana kadar kokusu birkaç gün boyunca devam eder.


 

  • Chi Argan Plus Moringa Oil Sülfatsız Şampuan

Özellikle boyalı ve yıpranmış saçlarınız varsa, bir sülfatsız şampuana yatırım yapmak akıllıca bir seçim olacaktır. 

Chi’nin bu argan yağı ve moringa yağı içeren bu sülfatsız şampuanı; içerdiği vitamin, mineral, protein ve antioksidanlar ile kuru saçlarınızın nemini arttırır ve daha sağlıklı, daha parlak bir saç görünümü kazandırır. Yaz aylarında güneşin etkileri ve ısı etkilerine korumak için de etkili bir şampuandır. 

E vitamini içeriği ile zengin bir argan yağı içeriğine sahip olan bu şampuan, omega-3 yağ asitleri içermesi ile de güçlü bir formüle sahip. Hayvanlar üzerinde test edilmemiş olması ile de birçok kullanıcı için artı puan kazanıyor. 

Saçlarınızın gücünü korumak için doğal bir takviye arıyorsanız, Chi’nin bu sülfatsız şampuanını deneyebilirsiniz. 


  • Marc Anthony Argan Oil Conditioner

Nemlendirirken besleyen bir saç kremi arıyorsanız, Marc Anthony’nin argan yağlı bu ürününe bir şans verebilirsiniz. Kokusu ve bıraktığı his ile oldukça sevilen bu saç kremi, düzenli kullanımda harikalar yaratabilir.
 

Zengin argan yağlı formülü ile saçları besleyen, kırıkları önleyen ve saç derisini güçlendiren bu ürün, saçınızın ihtiyaç duyduğu nemi geri kazandırmak konusunda iyi işler çıkarır. Kurumuş saç uçlarınız varsa ve daha parlak, daha sağlıklı görünen saçlara sahip olmak istiyorsanız, yüksek nemlendirici etkili Marc Anthonu argan yağlı saç kremine bir şans verebilirsiniz.


  • Pantene Doğal Sentez Argan Yağlı Elixir Saç Bakım Serumu

Argan yağı içeren ve düzenli kullanımda vaat ettiklerini yerine getiren uygun fiyatlı bir saç serumu arıyorsanız, Pantene’in bu argan yağlı Elixir saç bakım serumuna yatırım yapmaya değer olabilir.

Durulama gerektirmeyen bu saç bakım serumu, saçları ısı ve şekillendiricilerin yarattığı hasara karşı korur. Yıpranmış ve zayıf saçlar için özel olarak geliştirilmiştir ve saçları 24 saate karşı korur. Nemlendirme etkisi ile daha parlak, daha sağlıklı ve daha ışıltılı saçlara sahip olmanıza yardımcı olur.