© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Bu bacak inceltme hareketleri ile 1 ayda seksi bacaklara sahip olun

Bu bacak inceltme hareketleri ile 1 ayda seksi bacaklara sahip olun

Image Bu yazıyı 3 dakika 14 saniyede okuyabilirsiniz.

Türk kadının vücut yapısı genellikle etli, butludur ama esas en büyük sorunumuz maalesef bu değil, esas sorun bacaklar ve popo bölgesidir. Popo bölgesinin büyük çoğunluğu yağdan oluştuğundan bu alanı eritmek ve şekillendirmek ayrı bir çaba gerektirir. Ancak bacaklar öyle değil, vücudumuzun tüm yükünü taşıyan bacakların kas oluşturma becerisi daha yüksektir ve sabırla ve her gün düzenli olarak yapılan egzersizler mutlaka sonuç verecektir.

Her kadın seksi ve güzel bacaklara sahip olmak ister. Hem ilerleyen yaşlarda dinç kalabilmenin sırlarından biri de sağlıklı kas yapısına sahip olmaktır. Özellikle bacaklarda kas inşa edilmesi o bölgeyi inceltir ve genel olarak bacaklardan kilo alma sorununu ortadan kaldırabilir.

Şöyle düşünün; düzenli olarak bizim önereceğimiz bacak inceltme hareketlerini yaptığınızda hem bacaklarınız şekillenecek, hem ufak ufak kas artışı yaşayacak hem de bir daha bacak bölgenizden aşırı oranlarda kilo almayacaksınız. Muhteşem değil mi?

Aşağıda bahsettiğimiz 7 muhteşem bacak inceltme egzersizini düzenli olarak uygulayın ve değişime şahit olun. Emin olun, düzenli olarak emek sarf etmek hem kendinizi daha iyi hissettirecek hem de ortaya çıkan sonuçları görünce daha çoğunu isteyeceksiniz.

1. Pistol Squat

Öncelikle kollarınızı zemine paralel olacak şekilde vücudunuzun önüne ve omuz düzeyinde düz bir şekilde tutun. Yere paralel şekilde sağ bacağınızı yerden kaldırın ve orada tutun. Kalçalarınızı geri itin ve mümkün olduğunca vücudunuzu aşağıya indirin. Bu pozisyonda durabildiğiniz kadar durun ve daha sonra vücudunuzu başlangıç konumuna geri getirin. Bu bacak inceltme hareketi hem bacak kaslarını güçlendirecek hem de poponuzu şekillendirecek, yani bir taşla iki kuş vurmuş olacaksanız.

2. Dumbbel Split Jump

Elinize bir çift dambıl alın, kollarınızı vücudunuza paralel olacak şekilde yanlarda hizalayın. Avuç içleriniz içeri bakacak şekilde tutun. Sırayla adım atar gibi bir hareketle, sol ayağınızı sağınızın önünde yere indirin. Daha sonra her iki ayağı da sırayla yere indirmek için yönleri hızlı bir şekilde değiştirin ve yeterli hızda ve kuvvetle atlayın. Tekrarlayın, her tekrarla bir ileri ve bir geri dönüş hareketi yapmış olacaksınız. Bu hareket bacak inceltme ve mukavemet kazanma hareketidir. Uygulaması kolay olmakla birlikte her yerde yapılabilir.

3. Farmer’s Walk On Toes

Özellikle ev hanımları ya da yoğun iş temposunda çalışan kadınlar için muhteşem kolaylıkta bir bacak inceltme hareketidir. Ayaktayken iki elinize de ağır bir dambıl alıyorsunuz. Bunlar taşıyabileceğiniz ağırlıkta olabilir. Daha sonra 1 dakika boyunca bu ağırlıkla birlikte ayak parmak uçlarında yürüyeceksiniz. Tüm bacak kasları çalışacak. Bacaklarınızın yandığını hissedeceksiniz. Söylediğim gibi belki de dünyanın en kolay bacak inceltme egzersizi olabilir.

4. Reverse Dumbbel Box Lunge With Forward Reach

Kollar yanlarda duracak ve ellerinizde bir çift hafif dambıl tutacaksınız ve bu pozisyondayken 15 santimlik bir kutu veya merdiven üzerinde duracaksınız. Resimde de görüldüğü gibi kalçalarınızı geriye doğru eğip ayaklarınızın içine doğru ilerledikçe sağ bacağınızla geriye doğru adım atın. Başlama pozisyonuna geri dönmek için hareketi tersine çevirin. Bu egzersiz hem mukavemeti hem de kas yoğunluğunu artıracak muhteşem bir bacak inceltme hareketidir.

5. Single-Arm KettleBell Swing

Bir kettlebell’i tek elinizle iyice kavrayarak ve kolunuzun uzunluğu boyunca serbest bırakıp belinizden de destek alarak önünüzde tutun. (İki elle de egzersiz yapabilir ve kettlebell’i iki elinizle de tutabilirsiniz.) Bacaklarınızı kalçalarınızdan ve dizlerinizden bükün ve vücudunuzu yere 45 derecelik bir açı oluşturana kadar indirin. Kolunuzu düz tutun, kalçalarınızı ileri doğru itin, dizlerinizi düzeltin ve ayak dayamaya başlarken kettlebell’i göğüs seviyesine kadar kaldırın. Şimdi kettlebell’i bacaklar arasında tekrar sallarken, tekrar doğrulun. Aslında ağırlığı ileri geri salıncak şekilde sallayacaksınız. Ama bunu yaparken bacaklarınızı resimde görüldüğü gibi hareket ettireceksiniz.

6. Marching Hip Raise With Feet On A Swiss Ball

Dizleriniz bükülmüş halde ayağınızı topa koyacaksınız ve yüzünüz yukarı bakacak şekilde uzanacaksınız. Kalçalarınızı kaldırın, böylece vücudunuz omuzlarınızdan dizlerinize düz bir çizgi oluşturur. Bir dizinizi göğsünüze doğru çekerek, kaldırın ve başlangıç noktasına geri indirin ve diğer dizinizi göğsünüze doğru çekin. İleri ve geri dönüşüm yapmak için devam edin. Bu hareket hem sırt kaslarını çalıştıracak hem de bacaklarını şekillendirecektir.

7. Goblet Squat

Göğsünüzün önünde dikey olarak bir dambıl tutun, her iki eliniz de dambılın kafasında olsun. (Bunu ağır bir su şişesi kullanarak da yapabilirsiniz.) Belinizi destekleyin ve kalçalarınızı geriye iterek dizlerinizi eğerek mümkün olduğunca vücudunuzu yere indirin. Duraklayın, sonra kendinizi başlangıç konumuna geri alın. Hem poponuzu hem de bacaklarınızı şekillendirecek bu bacak inceltme hareketini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir