Doğum Tarihi: 20 Şubat – 20 Mart

Gezegeni: Neptün ve Jüpiter

Zodyak Elementi: Su

Rengi: Deniz mavisi

Günü: Perşembe

Değerli Taşı: Ametist, yeşim taşı

Mottosu: İnanıyorum

Enerjisi: Yin

Duygusal, meraklı ve nazik olan Balık kadını gerçek bir hayalperesttir. Kendi sezgileri, duyguları ya da iç dünyası olsun, hayatında görünmeyen şeyler üzerine büyük önem vermektedir. Bu kadın, hayatın kendine özgü düzeninden, kendi toplumsal etkileşimlerine kadar her zaman için daha derin anlamlar arayan ve bulan bir kadındır. Çevresindeki olayları benimseyerek başkalarının göremediği bağlantıları kurar. O, başkalarının duygu ve davranışlarındaki kalıpları gözlemler ve onları motive eden şey konusunda oldukça anlayışlı olabilir.

Balık, Zodyak’ın on ikinci ve son evidir. Neptün tarafından yönetilen Balık kadınları çok sezgisel ve manevidir. Hassas, sevecen ve başkalarının ihtiyaçlarını göz önüne alır.  Balık kadınları, hayal kırıklığına uğradığında, istediği yere gidebileceği bir dünyaya girerek, zorlu hayat gerçeklerinden hızlı bir şekilde kaçabiliyor. Bazıları onun sorunlarından kaçtığını düşünebilir. Bazıları ise sadece sorunlarla başa çıkmanın yaratıcı bir yolunu bulduğuna inanır. Fırtınalı deniz gibi, duyguları da karmaşık ve değiştirilebilirdir.

Balık Burcu Kadını Fiziksel Özellikleri

Balık burcu kadınlarının elleri ve ayakları göze çarpan bölgelerindendir. Bu kadının elleri ve ayakları, vücuduna oranla genelde küçük ya da büyüktür. Hatta bu uzuvları genelde güçlüdür. Ancak görünüm olarak genelde hassas ve zariftir.

Balık kadınları genelde kusursuz bir cilde ve saçlara sahiptir. Balık kadınının cildine dokunmak ipeksi bir his verir. Saçları ince ve dalgalı olan bu kadının saç rengi genelde açık olsa da koyu saçlı Balıklara da rastlamanız mümkün.

Balık kadınının en etkileyici ve büyüleyici yanı, gözleridir. Genelde göz kapakları belirgindir, ancak her kadında böyle olmak zorunda değildir. Balık kadınının gözlerinde tuhaf ve çekici bir ışık vardır. Bu ışığı görenler genelde güzelliğinde kaybolur.

Balık Burcu Kadını Yaratıcıdır

Balık burçları, tüm burçlar arasında yaratıcılığı ile ön plana çıkan burçtur. Balık burcu kadınları yaratıcılıklarını günlük hayatlarında sık sık ifade eder. Güçlü bir hayal güçleri vardır ve çeşitli sanat dallarıyla ilgilendikleri için hayalci olarak nitelendirilirler. Diğer burçlar gibi mantık tarafından yönlendirilmeyen Balık kadını, yeni fikirlere açıktır ve bu sayede diğer insanların gözden kaçırabildikleri olanakları görme imkanına sahiptirler.

Balık Burcu Kadını Empatiktir

Omzunda ağlayacak birine ya da sizi dinleyecek birine ihtiyaç duyarsanız, işte o kişi Balık kadınıdır. Bu kadınlar son derece empatiktir ve diğer insanların duygularını çok iyi şekilde anlamaktadır. Birini ağlarken gördüklerinde hemen yardım etmek isterler ve hatta kendilerini o kişi yerine koyarak ağlayabilirler. tarzında belirgindir.

Balık Burcu Kadını Cömerttir

Balık burcu kadını çok cömerttir ve diğer insanların ihtiyaçlarını kendilerininkinin önüne koyar. Sevdiği insanların mutlu olması onun için önemlidir. Bu nedenle bazen kendi mutluluğu pahasına olsa dahi sevdikleri insanın mutluluğu için her şeyi yapmaya hazırdır.

Balık Burcu Kadını Aşırı Duygusaldır

Elbette Balık burcu kadınının olumsuz bazı yönleri de bulunuyor. Balık kadını diğer insanların duygularıyla çok fazla ilişki kurabildiği için bazen aşırı duygusal olabilir. Bu nedenle bir tartışma sırasında Balık kadınının ağladığını ya da kendini dışarıya kapadığını görebilirsiniz. Balık kadını bir kez kötü ruh haline büründüğü zaman bunun üstesinden gelmesi ve tekrar mutlu hissetmesi zor olur.

Balık Burcu Kadını İnsanlara Kolayca Güvenir

Balık kadınının bir diğer olumsuz özelliği insanlara hemen güvenmesidir. Diğer insanların içindeki en iyiyi gören Balık kadını onlara hemen güvenebilir. Ayrıca hayalci oldukları için gerçekleştirilmesi mümkün olmayan hayallere ya da fikirlere kapılmaları da kolay olabilir.

Balık Burcu Kadını Aşk Hayatı

Bir Balık kadın aşık olduğunda heyecanlıdır, esin kaynağını bulmuştur ve büyülenmiştir. Adeta Venüs görünümüne bürünmüşlerdir. Dikkatini yalnızca arzusuna çevirir ve yüreğini sızlatan duyguların her anından keyif alır. Sevgiyi hissettiğinde küçük bir çocuk gibi davranmaya başlar. Gülüşü ve cazibesi, aşık olduğu zaman doğal bir şekilde ortaya çıkar. Çekingen ve hassas, genelde özgür ruhlu olan balıklar; cinsellik konusunda samimiyet ve güven aramaktadır.

Balık kadınları sihir ve gizemi, harika mavi derin dünyayı beklemektedir. Aşık olmayı ve aşkı çok sever. Sadık bir sevgili olan Balık kadını, aşık olmadığı zaman yalnız hisseder. Cazibe söz konusu olduğunda Balık’ın gizli silahı kaçamaktır. Mutluluk, kadınlık ve yumuşaklığın yanı sıra, Balıkların çevresinde gizemli bir hava vardır. Tam olarak uzak duramayacağınız halde diğerlerini ilgisini çekecek kadar ince bir mesafe korur.

Balıklar aşık olduğunda çok şey verir, ancak her şeyi değil. Hatırlanması gereken en önemli şey şudur: Balıkların zayıf olduğunu varsaymak yanlış olur, ancak Balıkların güçlü olduğunu varsaymak da bir hatadır. İyi doğası ve fedakarlık yapma isteğinden faydalanmaktan kaçının. Bazen yardıma ihtiyacı vardır ve hayatındaki önemli kişi onu yalnız bırakırsa hayatının karışıklık yaşadığı zaman çok yalnız hissedebilir. Bu tavrı, sizin tarafınızdan bir endişe ve sevgi eksikliği olarak kolayca yorumlanabilir.

İlişkileri yaratıcı ve hassas ve çok duygusaldır ve onu korumak ve bir güvenlik hissi uyandıran bir aşık olmak gerekir. İlişkilerinde çok cömert davranır. Balıklar başkalarının ihtiyaçlarına son derece duyarlıdır.

Balık kadınları, ailelerini memnun etmek için çok uğraşır. Her şeyden fedakarlık etmeye hazırdır, böylece hayallerini kurabilir ve gerçekleştirebilir; kendi pahasına olsa bile. Her zaman doğum günlerini ve yıldönümlerini hatırlar, dolayısıyla onun hatırlanması büyük önem taşır, çünkü onun için çok önemlidir.

Balık Burcu Kadını ve Dostluk

Balık kadınları bazen kendi özel dünyalarına dalmış gibi görünebilir, ancak aynı zamanda sahip olduğunuz en sevecen arkadaşlardan biridir. Su tarafından yönetilir, son derece sezgiseldir. Dostluğa çok önem verir.

Bir Balık kadını, sevdiklerini kendinden bile önemli tutan bir bağla arkadaşlıklarını kurar. Doğal olarak bir lider olmasa da Balık kadınları güçlü ancak engellenmiş bir karaktere sahiptir ve çoğunlukla arkadaşları, aileleri ve iş arkadaşları tarafından kritik bir durumla yönlendirilmeleri için çağrılır. Balık kadınları her yaş grubundan, tüm kişiliklerden, dinlerden ve etnik kökenden çok sayıda arkadaşa sahiptir. Benzersiz bir algıya sahip anlayışı, bu kadını sosyal çevrelerinde popüler hale getirir.

Balık Burcu Kadını ve Cinsellik

Hayatının diğer tüm yönleri gibi seks, Balık kadını için duygusal bir meseledir. Yatak odasında fantezi ortamlar yaratmaya eğilimli, eğlenceli ve büyülü ormanlar, mum ışığı çevreleyen alanlar, denizin kokusu; bunların hepsi Balık kadınının hepsi hayal gücünü arttırır.  Cinsel olarak, Balık doğal olarak itaatkâr taraftadır, genellikle kolayca orgazm olma konusunda sorun yaşamaz.

Balık Burcu Kadını ve Kariyer

Normal bir ofis işini unutun, çünkü şirket dünyası Balık kadınları için değil. Yaratıcılığını kullanması gerekiyor ve bunu yapmaya izin verildiğinde kendisini tamamen eldeki görevlere adar.  Balık kadınları danışman, yazar, müzisyen, kütüphaneci, dedektif, sosyal hizmet uzmanı veya tasarımcı olarak düşünebilir.  Balık burçları arasında sanatçılar, müzisyenler, sosyal hizmet uzmanları, medyumlar, fotoğrafçılar, doktorlar, esnaflar ve medya çalışanları yer almaktadır. Balık kadını hayatının farklı evrelerinde birden çok kariyere sahip olabilir. Bu burç doğal olarak yaratıcıdır.

Balık Burcu Kadını ve Moda

Su, kısıtlamaları sevmez ve benzer şekilde, Balık kadını da rahat, akan, zarif silüetleri tercih eder. Bu küçük denizkızı, ipeksi ve yumuşak kıyafetler giyer. Balık kadını ışıltı sever; tıpkı suya yansıyan ışıklar gibi hafif ve zarif parıltılardan hoşlanır. Özel değerli taşı yeşim taşıdır ve Balıklar ayakları yönettiği için özellikle mücevherlerde eller ve ayaklar (yüzük, bilezik, ayak parmağı halkası vb.) için uygundur. Ayrıca ametist ile de iyi sonuç verir. Ana rengi deniz yeşilidir.

Balıklar biraz bir değişken olduğundan stil ve moda konusunda oldukça esnektir. Yapılardan ve basmakalıplardan hoşlanmaz. Ayrıca, kısıtlayıcı giyimden hoşlanmaz. Rahat giysiler tercih eder. Kendisiyle harmanlanıp benzersiz kalması alışılmadık bir kaliteye sahiptir. Balıkların fantezi, drama ve inandırıcılık için yetenekleri vardır ve bazen bu onun özel

Balık Burcu Kadını Hangi Burçla Anlaşır?

Su burçları olan Balık, Akrep ve Yengeç, Balık kadını ile son derece iyi bir şekilde anlaşır. Bu burçların hepsi duygusaldır, sezgiseldir ve gizemlidir. Bu nedenle iyi bir şekilde iletişim kurarlar.

Balık burcu, çok romantik bir burçtur. Aşık olmanın kendisine aşık olan Balık kadını, kendisini partnerine adayacaktır. Ancak cinsellikte heyecan arıyorsa o halde Oğlak erkeğine şans verebilir. Zıtların birbirini çektiğini düşünürsek Balık kadınının hayalci, yaratıcı ve romantik doğası, Oğlak erkeğinin hırslı ve umarsız yanına denk gelecektir. Her ikisi de birbirinden etkilenecek ve aralarındaki zıtlığın yarattığı enerjiyle yatak odasında yeni maceralara yelken açacaklardır.

Balık Burcu Kadını Nasıl Erkeklerden Hoşlanır?

Balık burcu kadını duyarlı ve sanatçı erkeklerden hoşlanır. Kendisi gibi duygusal ve sevdikleriyle ilgilenmekten hoşlanan erkekler Balık kadını için idealdir. Balık kadınının hayalindeki erkek herkese saygıyla ve nezaketle yaklaşan bir erkektir.

Balık Burcu Kadını Tehlikeli midir?

Balık burcu kadını tehlikeli olmasa da bazı olumsuz özelliklere sahiptir. Bunlardan bir tanesi kolayca karamsarlığa kapılabilmesidir. Balık kadını işler istediği gibi gitmezse en kötü senaryoya odaklanır ve başına olumsuz şeyler geleceğini düşünür.

Balık kadınını tehlikeli olmamakla birlikte agresif olabilmektedir. Bu nedenle genelde istemediği durumlardan ve yüzleşmelerden kaçmak ister. Kötü bir şey olduğunda ise bunu kendi üstlenmeyip sorumluluğu başkalarına atabilir.

Balık Burcu Kadını Nasıl Etkilenir?

Balık burcu kadınını etkilemek istiyorsanız, bu kadının ilgisini çekecek şeyler yapmaya gönüllü olmalısınız. Öncelikle sabırlı olmalı ve onu anladığınızdan emin olmalısınız. Balık burcu kadını bazen kadınsı olmaktan ve erkeğine ihtiyaç duymaktan hoşlanmakla birlikte bazen ihtiyaç duyulmaktan da hoşlanır. Bu nedenle Balık kadınını etkilemek için ne istediğinden emin olmalısınız.

Balık kadınını elde etmek için ilk adımı siz atmalısınız. Ancak bu, onu ilişkiye zorlamanız gerektiği anlamına gelmiyor. Aksine önce onunla arkadaş olun ve muhabbetiniz ilerledikçe çok fazla zaman kaybetmeden ilk adımı olun.

Balık kadını centilmen erkeklerden hoşlanır. Balık kadını ile birlikteyken ona kapıyı açın, gereken yerlerde elinden tutun ve dışarıda üşürse ceketinizi verin. Kısacası bazı durumlarda şımartın. Balık kadını etrafındaki herkese karşı kibar olduğundan sizden de kibarlık görmek isteyecektir. Bu nedenle onunla birlikteyken davranışlarınıza ekstra özen gösterin.

Balık Burcu Kadını Sadık Mıdır?

Balık kadınları genellikle çok sadıktır. Ancak tüm burçlarda olduğu gibi, durumun böyle olmayabileceği bazı durumlar vardır. Örneğin, duygusal olarak yeterince uzun süre ihmal edilirlerse ilgiyi başka yerlerde arayabilirler.

Ünlü Balık Burcu Kadınları

Liza Minelli, Rihanna, Füsun Önal, Suna Yıldızoğlu, Göksel Arsoy, Beren Saat, Ashley Greene, Burçin Terzioğlu, Burcu Kara, Ceren Hindistan, Defne Joy Foster, Ellen Page, Eva Longoria¸ Gülse Birsel, Işın Karaca, Jennifer Love Hewitt, Kesha, Kristin Davis, Pamela Spence, Nebahat Çehre, Rachel Weisz, Selin Demiratar, Yeliz Kuvancı, Lily Collins.