Başaklar neden bu kadar zorlar?

Başaklar neden bu kadar zorlar?

Aşk doğal ve kolay bir şekilde gelmesi gereken bir şey ancak sevmesi zor birisiyle birlikteyseniz ne olur? Birisine değer verdiğinizi göstermek veya onu sevmek için bu kadar çaba göstermemek gerekli ama başakla birlikteyseniz aranızda yakın ve sevgi dolu bir bağ oluşturmakta zorlanabilirsiniz.

Belki bir başak kadını veya erkeğine aşık oldunuz ancak aşkınızın karşılıksız olduğunu düşünüyorsunuzdur. Başak duygularını ifade etmekte ve sizin onun için değerini anlatmakta zorlanıyor olabilir. Bu deneyimlemesi çok acılı ve zorlu bir durum olabilir. Ancak yalnız olmadığınızı hatırlayın.

Kendini bu tip bir durum içerisinde bulan pek çok insan var. Başağı sevmek ve onunla çıkmak zor olabilir ama yine de durumu kolaylaştırabilecek yollar var. Aşkınızın size geri verilmediğini hissetmenin acısı hayattaki en zorlu şeylerden birisidir. Ama bu durum daha iyiye gidebilir ve her zaman böyle hissetmeyebilirsiniz.

Başağı Sevmek Neden Bu Kadar Zor?

Birisini sevdiğinizde, ruhunuz da bir bağ kurar. Karşılıksız aşk bu nedenle acılıdır. Başağa aşık olduğunuzda bu tip bir acı deneyimlemeyi beklememiş olabilirsiniz. Onu seversiniz ancak onun sizi sevip sevmediğini bilmezsiniz ve ne yapacağınız da belli değildir.

Kendinizi bu durumda bulmuş olabilir ve başağı sevmenin neden bu kadar zor olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Birisini sevmek ona kalbinizi açmak ve kendinizi savunmasız hale getirmek demektir. Aşk genelde acılarla el eledir. Birisine aşık olduğunuzda kendinizi o kişi tarafından üzülme ihtimaline de açarsınız.

Başaklar diğer burçlardan farklıdırlar ve sevmesi zor olabilirler çünkü kendilerini savunmasız hale getirmek ve bir başkasına tamamen açmak onlar için zordur. Problem genelde birisinin başağı sevmesi ama onun sevilmeye açık veya hazır olmaması durumunda ortaya çıkar.

Duygularını gizli tutarlar

Başak duygu ve hislerini derinlerde saklamaya meyillidir. Bu da insanların onu sevmesini zorlaştırır. Birisini içlerine alamazlarsa, aralarında gerçek bir duygusal bağlantı oluşma ihtimali kalmaz. Başak genelde sevdiği ve değer verdiği insanlarla açıkça konuşmaz ve düşünce ile duygularını içinde biriktirir.

İletişimsizlik

Başak iletişimi zorlu bulur. İletişim sağlıklı bir ilişki için en önemli şeylerden birisidir ve o olmazsa ilişki zamanla parçalanır. Başak duygularını içinde tutar ve hislerini partnerine aktarma konusunda sıkıntı yaşar. Bu da problem ve tiksintilerin birikimine yol açar.

Çok hassastır

Başak çok hassastır ve bu da aşk hayatını olumsuz etkiler. Başak akıl oyunlarından nefret eder ve bu da ilişkilerde bu tip oyunlarla başa çıkamadıkları anlamına gelir. Birisinin nasıl hissettiğini tahmin edemezler ve duruma dair endişe duyarlar. Ona akıl oyunları yaparsanız muhtemelen ondan uzaklaşırsınız.

Düzene çok takıntılıdırlar

Başakla yaşaması zor olabilir çünkü düzen ve temizlik takıntısı vardır. Mükemmel derecede temiz ve toplu olmayan bir yerde yaşayamazlar ve bu da çevrelerindeki insanlar için zordur. Başak genelde temizlik takıntılı olarak bilinir ve çevrelerinde olan biten her şeyde tam bir kontrol sahibi olmak ister.

Dikkat çekmek ister

Başak genelde partnerinin ilgisini arzu eder. Ama onun çevresindeki insanlar veya aile bireyleri için bunun anlamını bilmek zor olabilir. Her başak farklı şeyler ve farklı şekilde sevilmek ister. Eğer bir şeye vakit ve emek verdiyse, çevresindekilerden daha fazlasını bekler.

Cepte görülmekten korkar

Başak çevresindeki insanlar tarafından cepte görülmek kadar hiç bir şeyden korkmaz. Bir şey yaparsa, bunun fark edilmesi ve övülmesini ister. Birisi için iyi bir şey yaparsa ve geriye teşekkür almazsa, gelecekte bu kişi için pek çaba göstermeyecektir çünkü cepte görüldüğünü düşünecektir.

Özgürlük ister

Başak genelde çok sosyaldir ancak özgürlüğe de ihtiyacı vardır. Genelde çok bağımsız olur ve bu da sevdikleri ve kendisi için zaman harcarken dengeyi bulmakta zorlanmasına sebep olur. Bir başakla çıkıyorsanız partneri tarafından kısıtlanmış hissedemeyeceğini anlamalısınız.

Fazla eleştireldir

Başak genelde en eleştirel burçlardan biri olarak bilinir. Mükemmeliyetçi başak genelde kendine de çok eleştireldir. Hayatta yüksek hedefleri vardır ve amaçlarına ulaşamazsa mutlu değildir. Bu da çevresinde sevdiği insanların onun beklentilerini karşılamadığı algısını doğurarak hayatı zorlaştırabilir.

Yüksek beklentileri vardır

Başağın her konuda yüksek bir beklentisi vardır. Sıkı çalışırlar ve burçlar arasında en yüksek beklentilere sahip olanlardır. Kimse başağın hayattan beklediklerini tam olarak anlayamaz. Genelde hiç bir şey yeterince iyi değildir ve kimse başağı mutlu edemez. Bu da partnerlerinin yetersiz hissetmesine sebep olabilir.

Tutarlı değildir

Başak genelde hayatında ve ilişkilerinde tutarsızdır. Bu da çevrelerindeki insanlar için zordur. Yüksek beklentileri vardır ama bu hedeflere tutarsız oldukları için ulaşmakta genelde başarısız olurlar. Bu da sıkıntı yaratır ve başağın partnerinin ortaya çıkan sıkıntılarla başa çıkmasını zorlaştırır.

Dobra  olabilir

Başak çok dürüst bir burçtur ve bu nedenle fazla dobra olarak insanları kızdırabilir. Bu dürüstlüğü genelde iyi bir şeydir ama çok dürüst olarak partnerinin canını sıkabilir. Duyguları okumakta zorlanması başkalarını kızdırmaktan kaçınmasını da zorlaştırır.

Yargılayıcıdır

Başak çok yargılayıcıdır ve genelde partnerine karşı fazla eleştireldir. Hataları görmezden gelemezler ve böyle konularda uzun süre takıntı yapabilirler, bu da çevrelerindeki insanlar için zordur. Genelde sonuca atlamaya meraklıdırlar ve partnerlerini yapmadıkları şeyler için suçlayabilirler.

Rahatlamakta zorlanırlar

Başak genelde rahatlamayı ve hayatın tadını çıkarmayı zor bulur çünkü beklentileri yüksektir ve yargılayıcıdır. Vaktinin büyük kısmını kendini ve ilişkisini eleştirmekle geçirir ve anda varolmayı unutur. Bu da onun partneri için çok zordur ve ilişkinin sonunu getirebilir.

Başak her şey mükemmel olana kadar rahat edemez ve genelde hayatta hiç bir şey mükemmel olmadığı için nadiren mutlu olurlar.

Sık Sorulan Sorular

Başağı sevmek neden zordur?

Başağı sevmesi zor olabilir çünkü duygularını içinde tutar. Genelde kapalıdır ve başkasına karşı açılmakta zorlanır. Birisini sevince zarar görme potansiyelini ortaya çıkaracak kadar hassas ve açık olmanın bir yolunu bulamaz.

Başak neden duygularını gizler?

Başak zarar görmekten korktuğu için duygularını gizler. Birisini sevince kendimizi ona o kadar açarız ki bundan zarar da görebiliriz. Aşk ve acı genelde el eledir ve yaşam ve ilişkileri hiç acıya bulaşmadan yaşamak genelde imkansızdır. Başka birini sevmenin getirdiği acılar başağın en korktuğu şeylerdendir.

Üzülen başak nasıl davranır?

Başak üzüldüğü zaman genelde duygularını içine atar. Bu nedenle onun ne hissettiğini anlamak zor olabilir. Soğuk ve duygusuz görünebilir. Genelde okuması ve anlaması zor insanlardır ve sevdiklerine açılmakta da zorlanırlar.

Başak kolayca sever mi?

Başak kolayca aşık olabilir ancak bu konuda açılması çok zorlu olabilir. Bir taraf istemiyorsa ve kendine dair açıkça davranmıyorsa ilişkinin başlaması imkansızdır. Başak genelde o kadar uzun süre kendini kapalı tutar ki, başka insanların onu sevmesi zor olur.

Başak cinsel olarak kiminle uyumludur?

Başak genelde en güzel ve çekici burçlardan birisi olarak bilinir ve bu nedenle neredeyse her burç tarafından cinsel olarak uyumlu görülür. Ama daha derin ve duygusal bağlar kurmakta zorlanır çünkü duygularını içinde gizler. Bu nedenle güçlü bir ilişki ortaya çıkamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir