© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Birbirinden güzel günlük saç modelleri

Birbirinden güzel günlük saç modelleri

Saç bir insanı güzel gösteren en önemli şeylerin başında geliyor. Bu nedenle de güzel bir saç kesimi ile birlikte güzel saç modelleri kullanmak gerekiyor. Özellikle yaz aylarında saçlarla uğraşmak yorucu bir hal alabilse de her kadının deneyebileceği uygulanması kolay, ancak kolay bozulmayacak saç modelleri mevcut. Bu modeller arasından saçınızın uzunluğuna ve kesimine göre modeller seçmeniz gün boyu güzel görünmenizi sağlayacaktır.

Günlük hayatta işe, okula ya da gezmeye giderken kolay yapılabilecek saç modelleri özellikle de zamanınızın az olduğu durumlarda hayat kurtarıcı olabilir. Saçlarınızla uğraşacak çok vaktiniz yoksa günlük saç modellerinden beğendiğinizi deneyebilirsiniz. Üstelik bu modelleri uygulamak için saatlerce zaman harcamanız gerekmeyecek. Bazı modeller sadece beş dakikanızı alırken son derece şık ve göz alıcı görünmenizi sağlayacaktır. Kolayca günlük hayatta uygulayabileceğiniz modellere gelin göz atalım.

Saç bandı ve topuzun uyumu

Kahküllü ya da perçemli saçlarınız varsa sıcak yaz günlerinde onlarla uğraşmayı oldukça yorucu buluyor olabilirsiniz. Ancak basit bir topuz ve saç bandı ile yazın zorluk yaratan saçlarınızın üstesinden gelebilirsiniz. Öncelikle saçınızın hacim kazanması için köpük kullanın. Ardından saçlarınızı bir fırça yardımıyla geriye doğru tarayın. Geriye doğru taradığınız saçlarınıza, saç çizginize yakın olacak şekilde saç bandınızı yerleştirin ve kahkülleriniz alnınıza değmeyecek biçimde bandı geriye ittirin. Bandın gerisinde kalan saçlarınızı da basit bir topuzla birleştirin. Saçlarınızın dağılmaması ve saç bandının geriye kaymaması için tel tokalar kullanabilirsiniz.

Atkuyruğu şeklinde toplanmış ilgi çekici saçlar

Aynı saç modellerini denemekten sıkıldıysanız her zaman kurtarıcı olarak görülen atkuyruklarını deneyebilirsiniz. Ancak atkuyruğunda da bilinenin biraz daha dışına çıkarak şık ve güzel bir saç modeli elde edebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken saçlarınızı yukardan atkuyruğu yapmak. Ancak daha sonra tokanızın görünmemesi için saçınızın bir parçasını lastik tokanın üzerine gelecek şekilde dolarsanız şık bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Saç düzleştirici ile elde edilen dağınık dalgalar

Bu yaz da yine dağınık dalgalar moda ve ünlü isimler tarafından da sıkça tercih ediliyor. Sıcak günlerde saç maşası ile uğraşmayı zor buluyor olabilirsiniz. Öyleyse saçlarınızda daha kolay bir yolla dağınık dalgalar elde edebilirsiniz. Bunun için saçınızın kalınlığına göre bütün saçınızı 4-5 parçaya ayırıp tokayla tutturun. Sonrasında her bir parçayı kıvırıp bu kıvrımların üzerinden düzleştiriciyle geçin. Saçlarınızı açıp dağıttığınızda istediğiniz dalgalara kavuşmuş olacaksınız. Saçlarınızın bozulmaması için ise istediğiniz bir saç spreyini kullanarak saçlarınızı sabitleyin.

Saç maşası ile elde edilen düzgün dalgalar

Saçlarınızda dağınık dalgalar yerine daha düzgün dalgalar yaratmak isteyebilirsiniz. Bu saç modeli ile orta uzunluktaki saçlarınızda harikalar yaratabilirsiniz. Mükemmel dalgalar elde etmek istiyorsanız saç maşası kullanmanız gerekecektir. Dalgalı ancak bu kadar keskin bitişli olmayan saçları düzleştirici ile de elde etmeniz mümkün. Ancak ısı ile saçınıza zarar vermek istemiyorsanız bigudilerle sararak da bu modeli elde edebilirsiniz.

Modası hiç geçmeyen atkuyruğu saçlar

Saçlarınızı atkuyruğu yapmak istiyorsanız deneyebileceğiniz pek çok model var. Modası hiçbir zaman geçmeyen atkuyruğu yaptığınız saçlarınızın uçlarını kalın maşayla fazla özenmeden kıvırırarak sportif bir görünüme kavuşabilirsiniz. Saçlarınızda perçemler varsa onları da bir fırça yardımıyla düzeltip geri kalan saçlarınızı atkuyruğunun içinde toplamalısınız. Saçlarınızın daha hacimli durmasını istiyorsanız buna yönelik ürünler kullanarak bu basit modeli ilgi çekici hale getirebilirsiniz.

Hem gündüz hem gece kullanılabilen saçlar

Gün boyu şeklini koruyacak bir saç modeli arayışına girdiyseniz bu model tam da size göre. Üstelik bu saçla bütün gün işte geçirip bozulmadan akşam istediğiniz yere gidebilirsiniz. Saç modelini elde etmek için saçınızın üst kısmını biraz kabartmanız gerekiyor. Ardından saçlarınızı bir fırça yardımıyla geriye doğru çok bastırmadan tarayın ve saç spreyi kullanın. Ardından bütün saçlarınızı en altta buluşturun ve tokayla toplayın. Saçınızın üst kısmının hacimli durmasını istiyorsanız istediğiniz şekli verip tel tokalarla tutturabilirsiniz. Ardından saçınız tamamlandığında bir sprey ile sabitleyin.

Şık ve zarif bir görünüm için balerin topuzu

Balerin topuzu, her kadında mutlaka zarif ve şık bir görünüm yaratmıştır. Saçlarınızı balerin topuzu yapmak istiyorsanız öncelikle yukardan bir atkuyruğu ile toplamalısınız. Ardından aykuyruğunun üzerine topuz süngerini geçirin. Sonrasında saç uçlarınızı saç süngerinin etrafına dolayıp saçlarınızı süngerin altına sıkıştırın. Topuzunuzun daha sağlam olmasını istiyorsanız tel tokalarla destekleyip saç sabitleyici sprey ile topuzunuzu sabitlemeyi unutmayın.

Kısa saçlar için balerin topuzu

Balerin topuzunu sadece saçlarınız uzunsa değil kısa olsa da yapabilirsiniz. Kısa saçlarınıza topuz yapmak istiyorsanız yeni yıkanmış saçlar bunun için uygun olmayabilir. Çünkü saçlarınız yeni yıkandığında, özellikle de kısaysa onları tutturmanız zor olacaktır. Modeli elde etmek için öncelikle saçlarınızı yüksek bir atkuyruğu yapın ve topuz olacak şekilde kıvırın. Ardından çıkan saçları tel tokalarla tutturun. Saçlarınızı topuz kısmı küçük olsa da tel tokalarla sabitlediğiniz saçlarınız sempatik bir görüntü yaratacaktır.

Tel tokalarla hareketlendirilmiş pixie kesim

Pixie kesim saçlar, kısa saç modelleri arasında popülerliğini her zaman koruyor. Pixie saçlarınıza değişik bir şekil vermek isterseniz saçlarınızı tek bir yana iyice ayırın. Bir tarafını hacim verici spreylerle kabarttığınız saçınızın diğer tarafını geriye doğru tarayın ve başınızın arka tarafına doğru tel tokalarla tutturun.

Kısa saçlar için sevimli ve pratik örgüler

Saçlarınız uzun değilse her ne kadar uzun örgüler yapamasanız da, kısa saçlarınızda kısa ve şirin örgüler elde edebilirsiniz. Sağ ya da sol tarafa ayırdığınız saçlarınızın tek tarafında yan yana birden fazla örgü yaparak şık bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Tek tarafı örülmüş ve kulak arkası olan saçlarınızla sıradışı bir görünüm yaratıp dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir