Bu yıl Merkür retroları daha kaotik olacak

Bu yıl Merkür retroları daha kaotik olacak

Bu yıl Merkür retroları daha kaotik olacak

Her yıl gerçekleşen astrolojik geçişlerin en kötü şöhretli ve baş ağrıtanlarından birisi ürkünç Merkür retrosu dönemleridir. Bu geçişler sırasında Merkür, gökyüzünde birkaç haftalığına geriye doğru hareket ediyor gibi görünür. Merkür iletişim, düşünme, zamanlama ve teknolojinin gezegeni olduğu için Merkür’ün geri hareketleri, hayatımızdaki tüm bu alanları karıştırır. 2021’de takvimlerimizi işaretlememiz için üç tane Merkür retrosu bulunuyor, ancak bunlar 2021 yılında daha farklı bir hava getiriyorlar. Çünkü 2021’deki tüm Merkür Retroları, hava burçlarında gerçekleşiyor.

Astrolojide hava burçları İkizler, Terazi ve Kova’dır ve bu burçlar, entelektüel iletişimciler olarak kabul edilir. Hava burçlarının enerjileri oldukça kavramsal ve zihinseldir; düşünme onları harekete geçirir ve başkalarına bilgi iletmek onların kaderidir. Bu element, olaylara mantıklı yaklaşmamız ve daha sosyal olmamız için bize ilham verir, insanlar ve düşünceler arasındaki bağlantıları güçlendirir. Merkür’ün iletişim, düşünce ve bilgi gezegeni olduğunu göz önünde bulundurursak bunların aynı zamanda Merkür’le ilgili temalar olduğunu da söyleyebiliriz.

Merkür, son birkaç yıldır su elementiyle geri çekiliyor ve bu da bizi retroların karmaşasında daha hassas ve daha kişisel hissettiriyordu; aynı zamanda duygusal konuşmaları teşvik etmeye ve derinlerde yer alan sırları gün ışığına çıkarmaya yardımcı oldu. Şimdilerde Merkür’ün tamamen sosyal alem ve zihin odaklı hava burçlarında geri gitmesi, iletişim ve düşünme konularında daha fazla kafa karışıklığı hissettirecek. Esas konuya gelmek, kulaktan kulağa oynuyormuşsunuz gibi hissettirecek ve Merkür retrosunun belirtileri (beyin sisi, yazım hataları ve yanlış yorumlamalar gibi) her zamankinden daha güçlü olacak.

Ancak unutmayın, kozmik kaosun özünde her zaman geri dönük bir ders saklanmaktadır. 2021’deki Merkür retroları bize düşünme ve birbirimizle etkileşim kurma şeklimizi sıfırlama fırsatı veriyor. Bize, sözlerimizin gücünü daha fazla düşünmeyi ve kişisel ortaklıklar ile benzer topluluk ilişkilerinde daha bilinçli olmayı öğretiyor. 2021’de hava burcunda gerçekleşecek tüm Merkür retrolarının ayrıntılarını aşağıda okuyabilirsiniz.

Merkür Kış 2021 Retrosu: Kova

Merkür, 30 Ocak’tan 20 Şubat’a kadar ilerici ve ilginç Kova burcunda geri gidecek. Kova burcu arkadaşlıklar, işbirlikleri ve fütürist teknolojiler gibi şeyleri yönetmektedir. Takımımız, iş arkadaşlarımız ya da parçası olduğumuz diğer sosyal gruplar arasındaki anlaşmazlıklar ve yanlış anlamalar konusunda daha dikkatli olmamız gerekiyor. Bu aynı zamanda Merkür teknolojik aletleri de etkilediği için teknolojik cihazlarınızın farkında olmanız gereken bir zamandır. Dijital dosyalarınızı yedekleyin, “gönder” tuşuna basmadan önce tüm sanal iletişim biçimlerini üç kez kontrol edin ve uzun bir Zoom toplantısına başlamadan önce laptopunuzun şarj cihazının yakınlarda olduğundan emin olun.

Merkür Yaz 2021 Retrosu: İkizler

Merkür, 29 Mayıs’tan 22 Haziran’a kadar konuşkan ve hızlı düşünen İkizler burcunda geri gidecek. İkizler, iletişimi ve bilgi paylaşımını yönettiğinden dolayı (ve Merkür’ün yönettiği burçlardan biridir) bu alemlerde klasik Merkür retrosu tuhaflıklarını bekleyebiliriz. Cevapsız aramalar, görülmeyen mesajlar ve fikirlerinizi netlikle ifade etmek için karşılaşacağınız genel bir mücadele bekleyin. Bu geçiş sırasında gerçeklerin çarpıtılması ya da yazım hatalarının gözden kaçması çok kolay olacak. Bilgileri paylaşmadan önce kaynaklarınızı iki kez kontrol edin ve derdinizi anlattığınızdan emin olmak için e-postalarınızı tekrar okuyun.

Merkür Sonbahar 2021 Retrosu: Terazi

Merkür, 27 Eylül’den 18 Ekim’e kadar diplomasi ve ortaklık odaklı Terazi burcunda geri gidecek. Terazi denge, sosyalleşme ve ortaklıkları yöneten bir burç olduğu için en yakın ilişkilerimizdeki dramlara ve yanlış anlaşılmalara dikkat etmeliyiz. Partneriniz, patronunuz ya da yakın arkadaşınızla aranızda çözülmemiş sorunlar varsa bunların gözden geçirilmek üzere ortaya çıkmalarını bekleyebilirsiniz. İç çevremizle etkileşimde bulunurken kelimeleri, sosyal taktikleri ve nüansları yanlış yorumlamak kolay gerçekleşebilse de her yönden gelen çatışmaları görmek için kendimize meydan okumalıyız. Duygularınızı, bunlarla ilgili olan diğer insanların bakış açısıyla dengelemek, Merkür retrosu kaosunun ilişkilerinizi sarsması durumunda çözüme ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir