© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Burun Cerrahisindeki Yenilikler

Burun Cerrahisindeki Yenilikler

Geçtiğimiz ay, ülkemizde Cerrahi teknik ve ekipmanlardaki son yenilikleri anlatan çok önemli bir toplantı organize edildi. Burun Cerrahisindeki Yenilikler başlıklı uluslararası toplantıya evsahipliği yapan, sevgili dostum Dr. Emre İlhan ve RinoTeam bu toplantıda burun cerrrahisi ve teknolojisi konularında söz sahibi hekimlerce pratik noktalarla ilgili yenilik ve bilgi paylaşımını gerçekleştirmeyi amaçladıklarını söylüyor.

Literatürün ve teknolojinin sürekli kendini yenilemesi gerektiği en önemli alanlardan biri olan cerrahi uygulamalarda, ülkemizin dünya standartlarının da üstünde cerrahları bulunduğunu bu nedenle bu tecrübelerin canlı ameliyat aktarımları ile paylaşılarak, katılımcıların söz konusu yeni uygulamalara iyice hakim olmaları hedeflenmiş.

Burun estetiğindeki son yenilikleri konu alan ve Op. Dr. Emre İlhan tarafından düzenlenen TKBBV etkinliği Innovations in Rhinoplasty 1’de , son yılların en heyecan verici tıbbi gelişmelerinden olan burun kemiklerinin ultrasonik ve mikro motor sistemler ile şekillendirilmesi metodu olan Ultrasonik Rinoplasti ve tüm rinoplasti aşamaları ile ilgili en son uygulama ve bilgiler Türkiye’nin en iyi cerrah ve doktorları tarafından, katılımcılara aktarıldı.

Toplantıda ilgimi çeken başka bir unsur, interaktif olması ve iletişim teknolojilerini de kullanmaları idi. Şöyle ki, 100’ü aşkın cerrahın izlediği bir canlı yayında başta sevgili doktorum Emre İlhan olmak üzere, Ultrasonik Rinoplasti operasyonu gerçekleştirilerek Piezo teknolojisinin Rinoplasti ameliyatlarında kullanılması ile ilgili tecrübelerini ve kendi tekniklerini Piezo cerrahi kullanan 4 cerrah 4 ayrı hastada canlı olarak katılımcılarla paylaşması gerçekten önemli bir farklılık idi.

Toplantı sekreteri olarak görev alan Dr. Emre İlhan bakın ne diyor. ‘Bugün RinoTeam olarak ayrı bir gururu yaşıyoruz… Rinoplasti’de İnnovatif Yaklaşımlar 1 toplantısının ikinci gününde Türkiye Azerbaycan ve Almanya’dan katılan 100’ü aşkın cerrahın izlediği bir canlı yayında Ultrasonik Rinoplasti operasyonu gerçekleştirdik ve Piezo teknolojisinin Rinoplasti ameliyatlarında kullanılması ile ilgili tecrübelerimizi paylaştık. Tüm dünyada yeni bir akım olan bu teknoloji ile ilgili her şeyi konuştuk ve sonrasında çok iyi geri bildirimler aldık. İlk kez bir kongrenin organizasyonunda görev aldım ve hakkını vererek bitirmenin gururunu yaşıyorum.’ diyor.

İkincisinin 6-8 Ekim 2017 tarihinde gerçekleştirilmesi planlanan Rinoplasti’de İnnovatif Yaklaşımlar kongresi ve benzerlerinin ülkemize ve hekimlerimize katacağı nice değerlere.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir