© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Büyüleyici gözler için makyaj sırları

Büyüleyici gözler için makyaj sırları

Gözlerin insanların kalp ve ruhlarını yansıtan en önemli ayna olduğunu bilmeyenimiz yoktur sanırım. Öyle ki, insan olmanın duygusal durumlarını en doğal ve en yalın bir biçimde ortaya koymakta olan gözler, güzel görünüm açısından da en özel ilgiyi hak eden bölgelerimizden birisidir. Zira, büyüleyici gözler için makyaj sırları başlığıyla başlatmış olduğumuz bu yazımızda da, gözlerinizin daha güzel ve çekici olmasını sağlayabilmeniz adına sizlere birkaç ufak tüyo da bulunacağız.

Öncelikle insan gözünün her yüze göre farklı farklı özelliklere sahip olduğunu bilmenizi isteriz. Kimilerinin aşırı büyük kimilerininse çekik gözlü oluşu, kozmetik firmalarını değişik türden makyaj malzemeleri üretmeye sevk etmiştir. Bu üretim dahilinde de ortaya çıkmış olan büyüleyici gözler için makyaj sırları, hem ideal hem de pek çok kişiden farklı bir görünüme sahip gözlere kavuşmanız adına sizlere büyük yardımlar sağlamaktadır.

Asıl konumuza geçmeden önce, iyi bir göz makyajı için bulunması gereken malzemelere de dikkat etmemiz gerekmektedir. Bu malzemeler;

• Siyah göz kalemi

• Far fırçası

• Kaş alıtna sürmek için parlatıcı

• Kaşlar için kalem

• Kirpik makası

• Siyah rimel

Göz Makyajında Renk Uyumunun Önemi

Göz makyajında en çok dikkat etmemiz nokta, renklerdir. Çünkü, bazı göz farları aşırı dominant yapısından dolayı kimi gözlerin açığa çıkmasına engel olmaktadır. Bu sebepten dolayı da, göz renginize uyacak olan en ideal makyaj malzemelerini seçmek adına, uzman yetkililere danışmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Örnek verecek olursak; açık renkli bir göze sahipseniz eğer; uçuk mavi ya da koyu kahverengi tonlarla bire bir uyum sağlayabilirsiniz. Koyu renkli gözlerde ise, o renklere eş değer renklerin tercihi sayesinde etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

Tüm bu detayları göz önünde bulundurduğumuzda sağlanan renk uyumu sayesinde oldukça dikkat çekici bir göz görünümüne sahip olacaksınız. Tabi göz makyajı konusunda meselenin sadece renklerin uyumu ile halledileceğini düşünüyorsanız eğer yanılırsınız. Zira, kaşın orantılı bir şekilde boyanmasından tutup da, kirpiklerin dengeli görünümüne kadar, kusursuz bir göz güzelliği elde edebilmeniz adına birbirinden farklı küçük detayları dikkate almanız gerekmektedir. Öte yandan göz renginin yanı sıra, göz kenarlarına da küçük dokunuşlar eşliğinde canlılık hissiyatı kazandırabilirsiniz. Başta fondöten olmak üzere, ileri seviyede ki kozmetik ürünleri sayesinde göz çevrenizdeki kırışıklıkları yok ederek daha dinç bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Sonuç olarak, estetik kıvrımlı kaşlar, seksi görünümlü kirpikler ve en önemlisi de ayna gibi parlayan renklere sahip gözleriniz vesilesiyle, çevrenize oldukça mükemmel bir etki yayabilirsiniz. Bunun için de yukarıda ki, tavsiyelerimizi dikkate alarak kendinizi özel hissettirecek bir göz makyajı yapmanız yeterli olacaktır. Şunu asla unutmamak gerekir ki, göz güzelliği insanın hayatında sahip olabileceği en kutsal şanslardan biridir. Bu sebepten de mevcut şansımızı her daim iyi şekilde kullanmaya çalışmalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir