18- 21 EYLÜL 2021

BÜYÜK ABANT OTELİ, BOLU

Dönüşüm değişimden farklı olarak bir kalıbın gelişmesini ve temel DNA özellikleri üzerinden kimlik değişimi olmadan yani özünü terk etmeden değişmeyi anlatır. Dönüşüm bir süreçtir, nasıl bir gonca gülün güneşten, sudan, rüzgardan, topraktan alacağı enerjiyle ve kendi doğal döngüsü içinde gelişerek gül olabilmesi için kendi zamanına ihtiyacı varsa, bizler de böyleyiz. Bir tomurcuğu vaktinden evvel çiçek olmaya  zorlayamaz, bir tırtılı vaktinden evvel kozasından sökemeyiz.  İşte bizler de büyüyebilmek için,  doğal halimizle zorlamadan gelişme alanlarına ihtiyaç duyarız. Akışta olup, gelişimimiz için yeterli alanı açma hali içinde,  zamana izin vererek, zorlamadan olmaya izin verdiğimizde değişim yumuşakça gerçekleşir. Ancak bunların önünde pek çok engel vardır. Gelişimimiz sırasında yaşadığımız duygularımız ve bunların bizim bilinç altımıza yerleşmiş kısımları akışa engel olan parçalarımızdır, bizler sürekli tekrarlanan yaşamsal döngülerin nedenini anlayamayız. Biz bu parçalarımızı ne zaman benimsediğimizi ve bir parçamız yaptığımızın farkında değilizdir, . İşte içinden çıkamadığımız bir çember içinde sürekli yaşadığımız şeyin sebebi bilinçaltımıza kazınmış kök inançlarımız, bunları yaşamlarımızdaki etkileridir.  Dişil enerjimizle tekrar birleşerek, bilinçaltımızda kabul ettiğimiz, benimsediğimiz, parçamız haline getirdiğimiz bizi bizden uzaklaştırmış tüm yanlış anlamalar, yanlış inançlar, kalıplar ve şartlanmalarla durdurduğumuzda, onlar biz onları dönüştürüp tekrar rahat, keyifli ilerlemeyi sağlayan akışa teslim olduğumuzda zaten doğallıkla kaybolurlar. Bu tek başınıza yapabileceğiniz bir şey değil çoğu zaman.. 

İşte burada biz devreye giriyoruz.  

Dişil enerjiye ait genç kız, anne, sevgili, kraliçe, bilge kadın gibi kadim arketiplerin gerçek anlamlarını, sembollerini, enerjetik alanları, kadın ve erkek zihinsel yapılarını, biyolojik olarak kadın ve erkek davranışlarını, rahim ve kadın bedeni şifasını, kadın üzerinde binlerce yıldır var olan her türlü yıkıcı, yozlaştırıcı ve uzaklaştırıcı yaklaşımları öğreneceğimiz kampımızda, tüm  bu yıkıcı enerjileri, inanç ve bilinç alanlarına yeniden bakacağız, buralardaki çarpık inançlarımızı düzenleyeceğiz. Bedenimizdeki kadim dişil bilgeliği uyandırarak içine yaşadığımız bu eril dünyada bize atfedilen rolleri bırakarak gerçek rollerimizi alacağız. Sabah Shakti dans,  yoga ve nefes çalışmaları ile başlayacağımız seminer programımızda, sabah ve öğleden sonra 3 şer saatlik seanslarda Psikolog Zeynep E. Şenkal, Terapist Eylem Çeliker ve Ayşe Tolga’dan zihinsel, bedensel, ruhsal ve duygusal olarak farkındalığı artıracak, dönüşüme teşvik edecek interaktif eğitim modülleri tasarladık. Tamamen bitkisel ağırlıklı bir mutfak ile bedenlerimizi arındıracak,  yoga, nefes, dişil enerji arketipleri, bedensel ve ruhsal  bakım ritüelleri, aromaterapik  beden bakım ritüelleri, rahim şifası, kozmik kalp bilgeliği, davranış terapisi, beden dili ve hitabet, renk psikolojisi, aromaterapi, nefes ve enerji meditasyonları ile kendi özümüzü keşfedeceğiz. dişil enerjiyi aktive edici beden ritüellerini öğrenecek,  meditasyonlarla ayın döngülerine uyumlanacağız.  Her akşam yemek sonrasında hocalarımızla farkındalık sohbetleriyle bilgilerimizi pekiştirecek, yeni şeyler öğrenemeye devam edecek, sorularımızın cevaplarını alacağız. Bu inzivada hem kendi özümüze, hem toprak ana Gaia’nın, Venüs’ün, Anadolu’ nun kalbine ve rahmine doğru keyifli bir yolculuk yapacağız.Yani bedensel, duygusal, zihinsel, enerjisel ve ruhsal olarak tüm katmanlarda bütünsel olarak farkındalığımızı geliştirecek, dönüştürecek ve şifalandıracağımız kadınlara yönelik kampımızda,  ilk yaz mevsiminin en güzel yaşandığı Büyük Abant Oteli’nin harika doğası, göl manzarası ve mis gibi çam kokuları arasıda tabiatın en güzel zamanında buluşmak dileğiyle.

EĞİTMENLER

  Ayşe Tolga  

Aslen Marmara Güzel Sanatlar Üniversitesi Seramik Bölümü mezunu olan Ayşe, paralelinde oyunculuk üzerine de eğitim alarak Tv oyuncusu olarak kariyerine başlamıştır. Tv ve organizasyonlarda sunuculuk, tiyatro, sinema ve dizi oyunculuğunun yanı sıra kendisi kültür sanat ve sağlık üzerine programlar hazırlamış ve sunmuştur. 2000’lerin ortasından itibaren bütünsel şifa sistemleri üzerine çalışmaya başlayan Ayşe, masaj terapileri, cilt ve vücut bakımı, kristal terapi, aurasoma, ses şifası, enerji terapileri üzerine eğitimler alarak bu konuda profesyonel kariyerini boyuta taşımıştır. 2005 senesinde Londra’da bulunan İTHMA Enstitüsünde eğitim alarak Klinik aromaterapist olmuştur. 2007 senesinde ” Aisha Aromaterapi” adında saf aromaterapi yağları, anne ve bebek ürünlerinin satışının yanı sıra ,  aromaterapi, cilt bakımı, bütünsel şifa seansları da veren bütünsel bir şifa merkezi kurmuştur.  2007 senesinden beri aromaterapi, ses ve enerji şifası seanslarıyla  bütünsel şifa terapisti olarak hizmet vermektedir. Ayşe , aysetolga.com’da, youtube kanalında, gazete, dergilerde yazdığı yazılarla bütünsel sağlık konusundaki deneyim ve bilgilerini paylaşmaktadır. Ayşe’nin, İyilik sende, 8 Haftada Değişim ve Titreşimini yükselt, hayatın değişsin isimli 3 kitabı bulunmaktadır. Ayşe, iyi yaşam ve temiz beslenme üzerine kurumlara ve şahıslara bütünsel değişim koçluğu hizmeti vermekte, aromaterapi, iyi yaşam konularında eğitim ve seminerlerine devam etmektedir. Dişil bilgeliğe ait temel kodlar olan arketipleri ve bu arketiplerin çok güçlü enerjetik açılımlarında Ayşe size rehberlik edecek. 

EĞİTİM İÇERİGİ 

Ayşe ile birlikte tüm dişil enerji arketiplerini detaylıca öğreneceğiz. Günümüzde bu bilgiler teorik gibi gelse de aslında binlerce yıllık tanrıça kültünün ardında olan rahim enerjisinin gerçek anlamını,  çağlar boyunca kuşaklara aktarılan ezoterik rahim sembolizmini ve bu sembolleri nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz. Dişil enerjinin doğru şekillerde güvenle ve öz kudretle yönlendirilmesi, dişil ve eril prensipleri, rahim şifa enerjisini aktive etmeyi, ay döngülerini ve dişil enerjiyle bağlantısını anlayacak, Ayşe ile yapacağınız meditasyonlarla bu enerjilere uyumlanacak, bedenlerinizde kalıcı olarak bu enerjileri aktive edeceksiniz. 

 Zeynep Eylem Şenkal 

2000’lerde tanınmış bir model, sunucu, tv, sinema ve tiyatro oyuncusu olan Zeynep Eylem, aynı zamanda Milli voleybolcudur. Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve spor Öğretmenliği bölümü mezunu olan Eylem bu konuya eğilerek, yüksek lisansını da Spor psikolojisi alanında tamamlayarak sonrasında 5 sene İngiltere’de Londra BPP Üniversitesinde  Psikoloji bölümünde  “dönüşüm” ve Yüksek Lisans derecesini tamamlamıştır. Eylem Redbull Formula 1 Takımında tüm  dünyadan sadece  20 kişiden biri olarak Redbull’un Türk yüzü olarak, dünyanın 230 şehrini gezmeyi hak eden tek Türk’tür. Bu süreç boyunca Eylem, gezdiği tüm ülkelerde CNN Turkiye ve CNN İnternational için röportajlar  yapmıştır. Eylemin uzman olduğu alanlar, stres yönetimi, olumlama ve motivasyon, renk Bilimi ve renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkileri, Lemma terapisi, MBSR/MBCT, EMDR, Mindfullness, İlişki yönetimi, beden, ruh ve zihin ve İlişkisi farkındalığı ve yönetimidir.  Eylem Hoca kampımızda etkili beden dili, biyolojik olarak erkek ve kadın farklılıkları ve zihinsel yapıları gibi çok önemli konularla bizlerle. 

EĞİTİM İCERİĞİ 

Kampımızda iki ayrı seansta, insan zihninin gerçeği nasıl algıladığına ve cinsiyet farklılıklarını, kadının ve erkeğin zihinsel ve duygusal yapıları arasındaki farkları, etkili iletişimi ve beden dilini analiz etmeyi ve etkin bir şekilde kullanmayı bizlere anlatacak. Dişil enerjinin temellerini Ayşe ile birlikte zihinsel, duygusal ve bedensel olarak tüm detayları ile kavramamıza yardımcı olacak metotları bizlerle paylaşacak. Böylece dişil enerjiyi her boyutta idrak edecek, anlayacak, kavrayacak ve özümseyerek yaşam pratiğimizin içine yerleştireceğiz. Eylem hocamız, gün boyu dişil enerjinin ve gerçek kadın davranışlarının da temeli olan görgü kuralları, sofra adabı, oturma, kalkmadan, konuşma ve yürümeye dişil enerjiyi bedenlerimizde nasıl etkili hale getireceğimizin sırlarını bizlerle paylaşacak.  

 Eylem Devi Çeliker 

Mimar Sinan Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuarı Bale bölümünü bitirdikten iki yıl sonra aktif dans hayatına ara veren Eylem Devi 2000 yılından bu yana bedensel çalışmalarının yanı sıra spritüel çalışmalar da hayatında önemli bir yer tutmaya başlamış ve yaşam biçimi haline gelmiştir. Bu süreç içerisinde çağdaş bir mistik olan Osho çalışmaları ile derinleşmeyi ve ilerlemeyi seçmiş, neredeyse 20 yıla yaklaşan süre zarfı içerisinde, tüm dünyadan alanlarında uzman olan çeşitli hocalarla çalışmış, Hinditastan, Yunanistan’daki merkezlerinde eğitimlerini  almış ve halen de belli dönemlerde Türkiye, Yunanistan başta olmak üzere dünyanın bir çok yerinde çalışmalar yapmaktadır.  Mistik gül, Kadim Rahim Şifası, Aile Dizilimi, Ata Çalışmaları, Tantra, Göğüs ve Meme Şifası üzerine uzmanlaşmıştır. Devi,  hali hazırda birçok farklı grup çalışması yapmakla birlikte kendini adadığı ve elindeki birçok kıymetli eğitimi harmanladığı Kadın çalışmalarına ayrıca önem vermektedir. Devi Kadın Kampımızda Ayurvedik Derin doku Meme Masajı,  Ataları Onurlandırma, Dişil Kaliteler ve Beden Bilgeliği  ve Kozmik Kalp çalışmaları yaptırmaktadır. 

EĞİTİM İÇERİĞİ 

Kadın olarak bedenimizle olan iletişimimizi tekrar hatırlamak bedenimizin doğal yapısı içerisindeki mucizevi tedavi edici ve dönüştürücü potansiyeli fark etmek fiziksel ve ruhsal sağlığımız için olmazsa olmazların başında geliyor. Bu potansiyeli anlamak ve işler hale getirebilmek ise, enerji bedenimiz ve fiziksel bedenimizin uyum içerisinde çalışmaya başlamasıyla mümkün olur. Fiziksel bedenimizde göğüslerimizin, Enerji bedenimizde ise Kalp çakrasının aynı yerde olması da bu yüzden  tesadüf değildir. Bize doğal olarak verilmiş kıymetli bilgeliğin fiziksel sembolüdür. Eylem Devi hocamızla birlikte olacağınız bu çalışmada, kalp çakramızla olan iletişimimizi derinleştirmek için, kalp bilgeliğine dair özel olarak tasarlanmış ‘’Ayrılıktan Bir’liğe ‘’ ve Ata Kadınları Onurlandırma çalışmalarını yapacağız. Günümüzün eril dünyasında unuttuğumuz dişil kalitelerimizi öğrenip deneyimleyeceğiz. 

Sen de Abant’ın Sonbahara dönen muhteşem doğasında doğa yürüyüşleri, yoga ve nefes çalışmalarımızla  21 Eylül 2021  Ekinoks çalışması ile doğanın da dişil enerjilerine uyumlanmak istersen bekliyoruz. 

Kayıt ve Bilgi

Whatsapp Bilgi Hattı 0541 440 57 47- Mail bilgi@iyiliksende.com