Herkese merhaba! Bana, sembollerle ilgili çok fazla soru sormuştunuz. Youtube’da sembollerle ilgili videomu yayınladıktan sonra çok sevdiniz ve ona bir devam videosu da çektim. 

Kadim sembollerin anlamlarından bahsettikten sonra, bu kez de sembolleri vücutlarına dövme olarak yaptırmak isteyenler için bir içerik hazırlamaya karar verdim. “Hangi sembolü vücudumuza dövme olarak yaptırabiliriz?” sorusunun cevabını öğrenmek için okumaya devam edebilirsiniz!

Benim Yaptırdığım Dövmeler

Günümüzde, çok yaygın bir şekilde dövme yaptırma modası var. Benim de pek çok dövmem var, uzun zamandır yaptırıyorum. Dövmelerin benim için özel anlamı var. Bazılarında semboller beni buldu, bazılarında ben sembolleri buldum. Bazılarında, hiç planlamadığım halde bambaşka bir şey yaptırdım. Bu nedenle, ilginç bir dövme tecrübem var. 

Rune Alfabesi Dövmem

Dövmelerimin pek çok farklı anlamı var. En çok soru gelenlerden bir tanesi, bileğimdeki dövme. Bileğimdeki dövmede yer alan işaretler, Rune alfabesine ait. Rune alfabesi; Kuzey İrlanda, İskoçya bölgesinde, Norveç’te karşımıza çıkıyor.

Ben, bu dövmeyi tesadüfi yaptırdım. Bir ejderha dövmesi yaptırmak için girdiğim dükkanda, birden bire karşıma bu çıktı. Rune alfabesi, dünyanın en eski alfabelerinden biri. Orta Asya’dan İrlanda’ya kadar geniş bir coğrafyaya yayılmış bir alfabe. 

2005 yılında, tesadüfen gördüğüm harflerin üzerine, alfabeden üç harfi seçip onları dövme yaptırdım. Daha sonra, tesadüfen girdiğim ortamlarda, bunun aslında Türklerin en eski alfabesi Göktürk Alfabesi olduğunu öğrendim.  

Bu harflerden bir tanesi eril bir tanesi dişil. Yani tam anlamıyla; güç, kararlılık, ilerleme… Yani, o zamanlar farkında olmadan, o anda neye ihtiyacım varsa, liderlik becerilerimi geliştirecek, kendi başıma yollara çıkmama cesaret edecek harfleri yaptırmışım. 

Triskele Sembolü Dövmem

Triskelion diye de geçiyor. Yunancada “üç bacaklı” anlamına geliyor. Triskele, Kuzey Avrupa geleneğinde o kadar yoğun kullanılan bir sembol ki, toplum tarafından da fazlasıyla kullanılıp sıradanlaştırılmış, ancak bence fazlasıyla kıymetli bir sembol.

Üçlemeyi sembolize ediyor; ruh-beden-zihin, akıl-sevgi-bilinç, geçmiş-gelecek-şimdi gibi farklı elementleri de işaret edebiliyor. Aynı zamanda, bir kadının bedenindeki üç fazı da sembolize ediyor; genç kız- anne ve bilge, yaşlı kadını sembolize ediyor. 

Bu sembol, benim hayatımda çok fazla karşıma çıktı. 2005 yılından itibaren, çalıştığım ruhsal çalışmalarda triskele sembolü karşıma çıktıktan sonra, bir tesadüf olmadığını, hiç ummadığım yerlerde karşıma çıkınca anladım. 

Pek çok yerde gördükten sonra, bedenime de dövme olarak koydum. Benim için, aslında her şeyden önce, eski kadim atalarım kullanım amacı; ileriye götüren, başarıya götüren, güçlendiren sembollerinden olduğu için bunu kullandım. 

Bu sembolün tarihi eski Roma askerlerine kadar uzanıyor. Roma askerlerini ilerletmek, taarruz sırasında askerleri güçlendirici, motive edici etkilerinden dolayı kullanılmış.  

Yaşam Çiçeği Sembolü Dövme Yaptırılabilir Mi? 

Bu sembolün Torus enerjisini aktive eden, olduğu yere enerji veren, şifa veren, bolluk ve bereket getiren bir sembol olduğundan bahsetmiştim. Bunun üzerine pek çok kişi bana yaşam çiçeği formunu dövme olarak yaptırmak konusunda sorular iletti. Genel olarak cevabım, ne yazık ki hayır! 

Her yeri arttıran, bollaştıran, çoğaltan bir sembol. Dolayısıyla, bedeninizde istemediğiniz şeylerin de çoğalmasını istemiyorsanız (hastalık, negatif enerji de olabilir), yeterince güçlü değilseniz iyi bir seçim olmayabilir. 

Bir Ferrari arabanız var ama siz yeterince iyi bir şoför değilsiniz diyelim. O arabayı çarpabilirsiniz, büyük bir kaza yapabilirsiniz. Yaşam çiçeği formu da, ustalık gerektiren, çok güçlü bir formdur. Bu nedenle, onu bedeninizde taşımak için, onu taşıyabilecek güçte, enerji alanlarında, fiziksel ve ruhsal güçte olmanız gerekir. O zaman, elbette taşıyabilirsiniz. 

Yine de, uzun süre bedeninizde, kalıcı bir şekilde taşımanızı önermiyorum. Kolye olarak taşıyabilir, dekorasyonda taşıyın ama üzerinize dövme yaptırmayın. 

Metatron Yıldız Dövmesi

 “Altı köşeli yıldız”, “David Yıldızı” olarak da bilinen, izleri Mu kıtasına kadar uzanan, çok güçlü bir semboldür. 

Yukarı bakan üçgeni eril, aşağı bakan üçgeni dişidir. Bedenimizde de eril ve dişil enerjiler var. Eril ve dişil enerjilerin hizada olması gereken güçte ve dengede birleşmesidir. Dolayısıyla, bunu dövme olarak kullanabilirsiniz. Ancak, sembolün günümüzde çok daha dinsel anlamları da var. 

İsrail Hükümeti’nin bayrağında olduğu için, bedeninize dövme olarak yaptırmak ister misiniz bilmiyorum ancak bu formdan çıkışlı, metatron küpü üç boyutlu hali, Merkaba Yıldızı’nı bedeninize yaptırabilirsiniz. 

Merkaba enerjisi; dengeleyici, bedensel olarak hazırlıklı olmadığımız, zayıf olduğumuz kişilerde bile rahatlıkla kullanabileceğimiz bir semboldür.

Şamanların Erk Hayvanları Dövme Yaptırılır Mı?

Sibirya bölgesinde yaşatan Türk Şamanların ya da kuzey ve güney Amerika’da yaşayan Şamanların inanışına göre; doğa ve doğa elementleriyle birlikte olmak önemlidir. 

Doğa güçlerine, elementlere, doğanın ruhlarına, nehrin ruhuna, hayvanlara çok saygı duyduklarını biliyoruz. Töz olarak o hayvanın ruhuyla bağlantı kurup, güç hayvanımız olarak öne çıkan o hayvan hangisiyse onun değerlerini bedenlerimize almak. 

Dileyim ki kartal görüyorsunuz, diyelim ki yunus ya da kelebek görüyorsunuz… Her bir erk hayvanının farklı anlamları var. Bana gelen sorulardan biri de, “Erk hayvanımı vücuduma dövme yaptırabilir miyim?” oluyor. Elbette, yaptırabilirsiniz ama Erk hayvanınız hayatınız boyunca tek bir hayvan olmuyor. 

Benim erk hayvanım, 20’li yaşlarda kartaldı. Ben, daha derin enerji alanlarıyla çalışmaya başladıkça değişti. Aslına bakarsanız, bütün hayvanlar erk hayvanınız olabilir. Neye ihtiyacınız varsa; yunusun, timsahın, ayının ihtiyacımız olan güç özelliklerini aktive edebiliyoruz.  Bunun dışında, tabi ki, istediğiniz erk hayvanını bedeninize dövme olarak yaptırabilirsiniz. 

Nokta Dövmeleri

Bir nokta, iki nokta gibi noktalar Mu Uygarlığı’nın çok kullandığı sembollerdir. Bu noktalar, on noktaya kadar gidiyor. Elbette, bunların anlamlarının ne olduğunu iyice öğrenerek bedeninizde taşıyabilirsiniz. 

Om Sembolü Dövmesi 

Benim de bileğimde olan bir sembol. Hint inanışında, maneviyatında çok kullanılan bir sembol. Söylenen o ki; om, hiçbir şeyin olmadığı, evrenin bile olmadığı, yaşamın olmadığı o sonsuz boşlukta her şeyden önce var olan ve o söylendiğinde yaşamı ve kainatı yaratan ilk sözcük olarak bilinir. Mantralarda da çok kullanılır. 

Kozmik olarak, var olan ilk sözcüktür ve sonsuza kadar var olacak tek sözcüktür. Bu nedenle, tüm kainatı kapsadığı söylenir.

Ankh Sembolü Dövmesi

Mısır öğretilerine meraklıysanız, Ankh sembolünü dövme olarak yaptırabilirsiniz. Antik Mısır’da; tanrıların, tanrıçaların ve daha sonraları firavunların mezarlarında ve ellerinde çok gördüğümüz bir semboldür.

Çok güçlendiren, yükselten, üst bilinçlere açan, beden enerjisini yükselten bir semboldür. Bedeninizde taşımak isterseniz, dövme yaptırabilirsiniz. 

Burçlar Dövme Olarak Yaptırılabilir Mi?

Elbette, yaptırabilirsiniz. 

Lotus Çiçeği Dövmesi 

Yoga felsefesi ve om’dan bahsetmişken, Hint kültürlerinde çokça yeri olan, sembolik olarak da pek çok anlamı olan bir semboldür. 

Nilüfer çiçeği olarak kültürümüzde bildiğimiz bu çiçek, aslında insanı sembolize eden dekoratif bir figür olarak karşınıza gelse de; aslında, insanın özünü, gelişimini sembolize eder. Çamurun içinde doğar. Bu nedenle, lotus çiçeğinin tohumu siyahtır ve çamurun içinde yetişir.

Köklerini orada bırakır ve suyun yüzeyine kadar yükselir. Yukarı geldiğinde, çiçeğini verir ama kökleri çamurdadır. Bir insanın cevherini, çamurun içinden de çıkarabilmesini gösterir. İnsan kusurlu varlıktır, tekamül yolunda, erdemli insan olma yolunda ve dünya üzerindeki derslerini alarak hep iyide kalmayı tercih ederek, iyi insan olmayı, aydınlanmayı, Nirvana’ya ulaşmayı hedefler. 

Lotus çiçeği, bizim için bunu sembolize eder. Lotus dövmesinin kökenlerine gittiğimizde, Mu kıtasına kadar gideriz. Mu yazıtlarında, Meksika’daki Maya tabletlerindeki araştırmalarda, o tabletlerde de yine lotus çiçeğini görüyoruz. 

Lotus, kendimizi hatırlatan, “kim olduğunu bilmek”, kendi özüne giderken ustalaşmak yolunda, kendimizi hatırlatacak güzel bir semboldür. Kendi bedenime dövme olarak yaptırmasam da, size önerebilirim. 

Yantralar Dövme Yaptırılabilir Mi?

Yantra dediğimiz şey, aslında çok kadim, kişiselleştirilmiş olarak kullanılması gereken bir geometri sanatı aslında. Yantra geometrisi de dediğimiz; Hintlilerin karmik sistemi içerisinde, kişinin doğum haritasına göre, gezegensel olarak zayıf ve kuvvetli olan bütün gezegenlerin, sadece o kişinin tablosuna göre planlanmasından sonra, ona özel bir yantranın tasarlanması gerekir.

Dolayısıyla; kısmet, bolluk, sağlık aşk gibi yantraları elbette kullanabiliriz. Ancak, Yaşam Çiçeği sembolünde dediğim gibi, kontrol edemeyeceğimiz etkileri olabilecek her şeyi bedenimizde kullanmaktan imtina etmeliyiz diye düşünüyorum. 

Yantraları dövme olarak yaptırmadan önce, bir vedik astrolog ile, bir yantra uzmanı ile, ne yaptığını bilen biriyle harita çalışması yaptıktan sonra yaptırmanızı öneririm. 

Dövme Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Çok fazla seçenek var. Farklı alfabeler var, Sanskrit alfabesi, Kabalist cümleler, Arapça cümleler elbette yazılabilir. Yukarıda da bahsettiğim gibi, bu tamamen sizin neye ihtiyacınız olduğuyla, yolunuzun nasıl gideceğiyle ilgilidir. 

Uzun vadeli bir yol planı çizmelisiniz. Şimdi olduğunuz yerden 10, 20 yıl sonra bu dövme bedeninizde kaldığınızda aynı hissi taşıyabilecek misiniz diye bakmanız lazım. Dövmeleri yaptırırken, biraz buna bakmak lazım. 

Ruhsal çalışmalarınız devam ediyorsa, zaten kendi ihtiyacınız olan dövmeler otomatik olarak size kendini gösterecektir. Elimden geldiğince, bilgim yettiğince, sembolleri size dövme olarak anlatmaya çalıştım. Bana göre dövme; bedeninizde ihtiyacınız olan bir şeyi yaptırmanızdır, bir trend olmamalıdır. 

Sevdiğiniz yazarları, büyük liderlerin imzalarını koymak belki şimdi hoşunuza gidiyor olabilir; ancak, bundan 20 yıl sonra da sizi ifade edeceğini, güçlendireceğini, yolunuzu açacağını düşündüğünüz sembolleri vücudunuza yaptırmak daha iyidir. Bugünlük benden bu kadar. Hoşça kalın…