Herkesin bir dünya yıldızı vardır.

Dünya yıldızı, bilinçli canlıların Toprak Anayla olan bağlantısıdır.

Dünya yıldızı bizi vücudumuzda tutan dayanak noktasıdır. Dünya yıldızı, Toprak Ana ve bu boyutla olan bağlantımızdır.

Bebek dünya üzerinde ilk nefesini aldığında bilinçli yaşamın gücünü dünyada tutan dünya yıldızı gelir. Öldüğümüzde dünya yıldızı durur. Dünya yıldızı ölmez, bunun yerine yeniden doğuş döngüsünde tekrar doğmamızı bekler. Hayatlarımız boyunca yalnız bir tane dünya yıldızına sahip oluruz. Papatuanuku, yani Toprak Ana her birimizi ayrı ayrı tanır. Her birimiz için bir dünya yıldızı yarattığı zaman bilinçli yaşamdaki ilk anımızı bilir. Bizim yaşamlarımızı ve yükselişimizi takip eder. Bizi tanır, biz ona aitiz. Onun çocuklarıyız. Onun kalbindeyiz.

dünya yıldızı çakrası
dünya yıldızı çakrası

Dünya yıldızına genelde çakra denir. Ancak onu üstat çakra olarak düşünebiliriz. Çünkü öldüğümüz zaman her şey çakralarımızdan ona doğru yüklenir. Tekrar doğduğumuzda ve dünya yıldızına yeniden bağlandığımızda yanımızda taşıdığımız tüm karma ve geçmiş yaşamdan kalan yükleri çakralara yükler.

Öldüğümüz zaman Papatuanuku dünya yıldızını, varlığımızın bu değerli yönünü bizler tekrar enkarne olana kadar güvende tutar.

Dünya yıldızı, Toprak Anamızın bedeninde ayaklarımızın yaklaşık 15 cm altındadır. Hatta dünya yıldızının daha aşağıda durduğu durumlarda şifa çalışmaları yapılabilir. Dünya yıldızının renkleri bazen ruh ışınının rengini yansıtır, bazen de yansıtmaz. Bazı dünya yıldızları iki renklidir, bazıları renk değiştirir, bazıları değiştirmez. Çoğunun şekli küçük piramitler şeklinde üçgenlerdir, kimileri ise küre, koni ve kare prizma şeklindedir. Bazıları iyi durumda değildir, çatlakları vardır ve hatta içleri boştur. Daha yüksek titreşimlere yükselirken ve yeniden doğuş döngüsünde kopmaya yönelik olarak bilinçli yolculuğumuza başlarken dünya yıldızımızın rengi gümüşe dönmeye başlar. Gümüş rengi, kişinin Toprak Ana ile olan ilişkisinin yeni bir aşamaya geçtiğini ve yeniden doğuş döngüsünden çıkma potansiyeline sahip olduğunu gösterir.

Dünya üzerindeki her bir insan ruhsal evriminde yeniden doğuş döngüsünün ötesine yükseldiğinde Toprak Ana bizi dünya yıldızımızdan serbest bırakmak için öne çıkar. Yükselişimiz sırasında dünya yıldızımızın ipini keser.

Şu anki dünya yıldızınızın rengi ve şekli yükseliş bilgilerinizde yer almaktadır.