© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Düz saçlılar için pratik ve şık saç modelleri

Dümdüz ve hacimsiz saçlar herkes için zor, aslında çabuk yağlanır ve hep yapışık durup kadınların modlarını düşürür. Düz saçlar genellikle kolaylıkla şekil almalarına rağmen çabucak bozulurlar. Aslında bu saçın yapısıyla da alakalı bir durumdur. Eğer saçlarınız düzse ve artık pırasa gibi saçlarla dolaşmaktan sıkıldıysanız aşağıdaki Hollywood yıldızlarının saç modellerine göz atabilirsiniz.

Gwyneth Paltrow

Uçlarını hafifçe dalgalandırmak, düz saçlıların aslında saçı dolgun göstermek için yapabileceği muhteşem bir hiledir. Hep düz saçlarıyla görmeye alışkın olduğumuz Paltrow, saçını hacimlendirmek için yapılacak en pratik modelle karşımızda. Zaten düz olan saçlarınızın uçlarına, duştan çıktıktan sonra besleyici bir ürün uygulayın ve havalandırarak kurutun. Hem pratik hem de sağlıklı görünen saçlara böylece kavuşabilirsiniz.

Jourdan Dunn

Oyunculukta da başarılı olan melez güzel Dunn, düz saçlarını kısa kestirerek aslında doğru boy tercihiyle de saçlarına hacim vermiş. Aslında siz de duştan çıktıktan sonra saçlarınızın hacim kazanmasını istiyorsanız çok az köpükle saçlarınızı şekillendirip, geniş bir fırçadan yardım alarak kurutabilirsiniz.

Lucy Liu

Düz saçları güzel göstermenin en iyi ve belki de en derli toplu yolu elbette ki at kuyruğudur. Hem asil hem doğal hem de çok seksi! Aynı fikirde değil misiniz? Ayrıca saçları şakaklardan gererek topladığınız için yüzü daha uzun gösteriyor. Siz de Lucy Liu gibi canlı bir görünüm sahibi olmak isterseniz, saçınızı eliniz yardımıyla düzensiz şekilde yukarda toplayıp bağlayabilirsiniz. Geride kalan ya da arada çıkan tutamları lastiğin içine almaya dikkat edin.

Naomi Campbell

Upuzun ve düz saçlarınız varsa saçlarınızı ortadan ikiye ayırmak isteyebilirsiniz. Bu yüzünüzü tam anlamıyla bir portre havasına büründürüyor ve çok şık bir hava katıyor. Campbell gibi muhteşem görünmek için saçlarınızı geniş bir fırçayla tarayın ve düz saçlar için önerilen bir bakım ürünü kullanın. Kabarmaması için gün içinde düzenli olarak taramak isteyebilirsiniz.

Jennifer Aniston

Dünyanın en iyi düz saç stili hilelerinden birini öğrenmek üzeresiniz aslında! Evet: Saçı nereden ayıracağınızı bilmek çok önemlidir. Yüzün şeklini değiştirmek veya saça daha farklı bir hacim vermek için saçınızı her zaman ayırdığınız doğal yönün aksine doğru tarayın. Ayrıca geniş bir fön fırçası yardımıyla kurutmak işinize yarayacaktır.

Kendall Jenner

Saç boyu, saçın yapısı ve şekli kadar önemli, bunu artık öğrenmelisiniz! Kendall Jenner da son zamanlarda bunun farkına varmış ve saçına hacim kazandırmak istemiş olacak ki, saçlarını omuz hizasında kestirip, daha farklı bir havaya büründü. Çok düz saçlarınız varsa ve basık görünmekten şikayet ediyorsanız, saçınızı havalandıracak boyda kestirmeyi deneyin. Unutmayın saçı aşağı çeken ağırlığıdır aynı zamanda.

Kerry Washington

Bir diğer önerimiz şüphesiz ki en çok düz saçlılara yakışıyor! Tahmin edin nedir? Elbette kahkül! Düz saçları hareketlendirmenin ve ayrı bir hava katmanın en pratik yolu kahküller ve perçemlerdir. Ancak önemli olan noktayı unutmamak gerekir: Kuaförünüzden asla kahkülleriniz tam kaşınızın üstünde bitecek şekilde kesmesini istemeyin! Ayrıca kahkül düzeltmek için saçınızda daima ufacık bir tarak taşıyın.

Jennifer Lopez

Gelelim en çetrefilli kısma: Saç rengi! Düz saçlara hacim vermek için elinizden geleni yaptınız ve hala mutsuzsunuz diyelim. O halde belki de saç rengini değiştirmek size iyi gelecektir. Saçınızdan bir ton açık balyajlar veya belli belirsiz ışıltılar saçlarınızı hacimli gösterebilir; unutmayın! Ayrıca perçemler de saçı daha haraketli gösterebilir. Biraz perçem ve biraz ışıltının kurtaramayacağı saç yoktur.

Bella Hadid

Yarım at kuyruğu veya topuzlar, düz saçlılar için gün içinde hayat kurtarır. Bir etkinliğe davetliyseniz, gün içinde önemli bir toplantınız varsa ya da iş çıkışı şık bir mekanda birşeyler içecekseniz, bu model sizi kuaföre gitmekten kurtaracak ve saçınıza özenilmiş ama doğal bir hava katacaktır. Ayrıca tüm ilgiyi yukarıya doğru toplayacağından saçlarınızı, hacimsiz görünmekten kurtaracaksınız.

Julianne Hough

Saçlara hacim kazandırmak için kısacık kestirdiniz ama bir yere davetlisiniz; işte o zaman hafif dalgalar işinize yarayabilir. Ayrıca çok seksi göründüğünü de kimse inkar edemez! Saçlarınızı tutam tutam ayırıp geniş çaplı bir maşa yardımıyla dalgalandırın. Bakımlı ve hacimli saçlara kavuşmak işte bu kadar basit!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir