© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Ekipmansız yapabileceğiniz 5 üst beden egzersizi

Tatil sezonu yaklaşırken yılın bu zamanlarının ne kadar meşgul edici olduğunu da biliyoruz ve bu nedenle önünüzdeki takvim ne kadar dol olursa olsun en iyi şekilde hissetmenizi istiyoruz. Fitness yapmak karmaşık olmak zorunda değil ve sonuçları görmek için salona gitmeniz de gerekmiyor. 15 dakikalık bir ter dökme seansı bile size enerji verebilir ve günün geri kalanını fethetmenizi sağlayabilir. Bugün her yerde yapabileceğiniz beş ekipmansız hareketi göreceğiz. Bu egzersizler hızlı bir kardiyo atağı ile üst bedeninizi hedefliyorlar, böylece en iyi şekillendirme kombinasyonu yaratılıyor.

Bu üst beden rutinini seviyoruz çünkü hareketler ekipman gerektirmiyorlar ve yer ihtiyaçları da az. Öğle arasında, odada, evde veya otel odasında bile yapabilirsiniz.

Her hareketi üç defa yaparak etkileyici sonuçlar elde edebilirsiniz.

Jab & Jab & Cross: Kol ve Karın Kaslarını Şekillendirip Kalp Ritmini Arttırın

Sol ayağınız sağ ayağınızın önünde bir boksör duruşu ile başlayın, ayaklarınız omuz hizasında açık olsun. Her iki elinizi de çene hizanıza çıkartın ve yumruklarınızı gevşek tutun. Sol ayağınızla biraz öne doğru gelirken sol elinizle yumruk atın. Ağırlığınızı sağ ayağınıza verin ve sol elinizle bir yumruk daha atın. Sonrasında arka ayağınızı biraz daha güç için öne doğru atarken sağ elinizle cross yapın. Her tarafa doğru 15 rep yapın.

Eğik T-Y: Kolları, Sırtı ve Karnı Şekillendirin

Ayaklarınızı kalça hizasında açın ve yarım squat pozisyonu alın. Kalçayı öne doğru eğdirin, sırtınızı düz tutun ve karnınızı sıkın. Kollarınızı öne yere doğru uzatın, sonra kulak hizasına kadar yukarı çıkartın. Kolları tekrar yere indirin ve doğrudan yanlara kaldırın ve tekrar aşağı indirin. Bu tek repti. Toplamda 15 rep yapın.

Tricep Şınav: Tricepleri, Göğsü ve Absleri Şekillendirin

Eller doğrudan omuzlarınızın altında olacak ve dizlerin yerde olacağı şekilde bir şınav pozisyonu alın. Bedenin omuzlardan dizlere kadar düz olmasını sağlayın ve karnınız da sıkılı olmalı. Dirseklerinizi yanlara doğru yakın tutun ve göğsünüzü yere indirin, sonra tekrar kendinizi yukarı kaldırın. 15 rep yapın.

Omuz Plank: Omuz ve Karnınızı Çalıştırın

Plank pozisyonunda başlayın, omuzlarınız bilek hizasında olsun. Sağ elinizi sol omzunuza dokundurmak için sağ kolunuzu kaldırın ve sonra kolu başlangıç pozisyonuna döndürün. Aynısını diğer kolla da yapın. 15 rep yapın.

Plank Jack: Tüm Karnı ve Omuzları Şekillendirin ve Kalp Ritmini Arttırın

Plank pozisyonunda başlayın ve omuzlarınız bilek hizasında olsun. Ayaklar yanyana dursun ve baştan ayağa kadar düz durun. Ayaklarınızı matınızın kenarlarına zıplayarak atın ve sonra ortaya alın. 15 rep yapın.

One thought on “Ekipmansız yapabileceğiniz 5 üst beden egzersizi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Nur YİĞİT dedi ki:

    Programa katılıyorum ☝️