© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Elmas dolgu nedir?

Elmas dolgu nedir?

“İpek gibi pürüzsüz, pamuk gibi lekesiz, 18’lik gibi dipdiri bir cilt” derken isteklerimiz bir türlü bitmiyor. Yıllar hızla akıp giderken biz bu yılların arkasından hep 20’li yaşlardaki gibi bakmak istiyoruz. Hep canlı, hep keyifli, hep mutlu olmak istiyoruz, ama bunun için de en çok önem verdiğimiz hususlardan birisi nasıl göründüğümüz oluyor. Zira dış görünümümüzden memnun olduğumuzda her şey gözümüze çok daha güzel görünüyor, hayatı ve çevremizdekileri çok daha fazla seviyoruz.

Her ne kadar “mühim olan dış güzelliğidir” gibi bir klişeyi hepimiz zaman zaman kullanıyor olsak da, dış görünüşümüze verdiğimiz önemi yadsımak mümkün değil. Kim göz kenarlarındaki kazayağı görüntüsüne bayılıyor olabilir ya da kim cildinde güneşten veya yaşlılıktan oluşan lekeleri çok seviyor olabilir ki? Yanıtımız kesinlikle çok net, hiçbirimiz yılların etkisini yüzümüzde, ellerimizde, boynumuzda veya hiçbir yerimizde görmek istemiyoruz. Madem öyle biz yine estetik ve tıp dünyasının bizlere sunduğu imkanlara bir bakalım. Elbette bizim cildimizin ihtiyacını karşılayacak, cildimizde oluşan hasarları onaracak bir yöntem karşımıza çıkar.

Maalesef ki, her geçen gün güneşin zararlı ışınları, iş ve sosyal yaşamdaki stres, düzensiz, sağlıksız beslenme ve düzensiz uyku gibi pek çok olumsuz faktör cilt yaşlanmasına, cildin nemini kaybetmesine, daha cansız ve mat görünmesine sebep oluyor. Bundan kaçış yok gibi görünüyor. Çünkü yaş aldıkça ciltte kollajen ve elastik lifler azalır, cilt elastikiyet kaybı yaşar ve kırışıklıklar oluşur. Bunların hepsi için çok etkili bir çözüm var. İşte elmas dolgu da bu problemlerle savaşabilmek için 12,5 mg IPN-like teknolojisi ile üretilmiş çapraz bağlı hyalüronik asit ve çok güçlü antioksidanlardan biri olan sorbitol içeriyor. Cilt sorunlarının yok edilmesi için çok etkili olan elmas dolgu tam da cilt yaşlanmasını önleme, yaşlılık izlerini hafifletme, hatta silme gibi hususlardan bahsederken aklımıza geliyor. Henüz yeni yeni tanınır olan elmas dolgu işlemi çok tatmin edici sonuçlar vermekte, bizleri cilt kusurlarından kurtarabilmektedir. Bilenler daha detaylı öğrensin, bilmeyenler de haberdar olsun diye elmas dolgudan biraz bahsedelim.

Elmas dolgu nedir?

Bir tür yaşlanma karşıtı, yaşlanma etkilerini yok edici uygulama olarak elmas dolgu son dönemlerde ön plana çıkıyor. Şöyle başlayalım; ilerleyen yaş ile birlikte cildimizin gençlik iksiri olan hyalüronik asit miktarı azalmaya başlar. İşte hyalüronik asit miktarı azaldıkça da ciltte ince çizgiler oluşur, cilt nem ve elastikiyet kaybı yaşamaya başlar. Hatta cilt doğal rengini kaybeder ve mat bir görünüm alır. Kesinlikle hiçbirimiz bunları istemiyoruz. Madem istemiyoruz, o zaman yeni bir alternatif olarak elmas dolgu var.

Elmas dolgu; çok güçlü bir antioksidan ve nemlendirici olan Sorbitol ile cildin zamanla kaybettiği suyu, nemi geri kazanmasına yardımcı olur. Cildin genç, dinç ve diri kalmak için ihtiyaç duyduğu nemi ve parlaklığı geri kazanmak için elmas dolgu yaptırmak öneriliyor. Elmas dolgu ile ciltteki ince kırışıklıklar açılır, yılları görünür kılan etkiler azalır. Elmas dolgu kesinlikle ciltte tek uygulamada farkı hissettiriyor. Elmas dolgunun ciltte en başarılı olduğu husus cilde nem ve canlılık katmaktır. Nemini ve canlılığını yitirmiş ciltte yaşlanma sürecini geciktirmek için elmas dolgu için geliştirilmiş hyalüronik asit ve patentli antioksidan kombinasyonu cilt altına uygulanır.

Her yaşta genç ve güzel görünmek mümkündür!

20’li yaşlarda cilt çok güzel ve canlıyken, 30’u geçip 40’lara, 50’lere gelindiğinde hiçbir şey eskisi olmuyor. Cildimize baktığımızda memnun olmadığımız pek çok kusur ortaya çıkıyor. Oysaki basit dokunuşlarla, küçük uygulamalarla ileriki yaşlarda da genç, güzel görünmek mümkün. Bunun için öncelikle 20’li yaşlardan itibaren düzenli olarak cilt bakımı yapmak ve yaş ilerledikçe estetik ve tıp alanında bizlere sunulan hizmetleri takip edip onlardan yararlanmak önerilir.

45’i geçip 50 yaşlarına gelen kadınlar menopoza girişle birlikte pek çok açıdan sorunlar ya da eskisine göre farklılıklar yaşamaktalar. Her şeyden önce kadının hormonsal dengesi değişiyor ki, tüm vücut sistemlerini, hatta tüm hücreleri hormonlar yönetiyor. Elbette bu hormonsal değişimler vücuttaki her yere olduğu gibi cilde de olumsuz etkiler getiriyor. Özellikle de menopoz sonrasında kadınların vücudundaki hormon düzeylerinin yaşadığı doğal azalmanın etkisi altında yaşlanma süreci çok daha hızlanıyor. Bu hızlı yaşlanma süreciyle başa çıkabilmek aslında hiç de kolay değil. Bu dönemde kadınlar ciltlerinde gerçekleşecek olumsuz değişimin etkilerini azaltabilmek için, yaşlanmanın etkileriyle savaşmak için doğru ürün ve prosedürlerin güvenli ve etkili bir şekilde kullanılması çok önemlidir.

45 yaşından sonra cilt çok daha hassas olur!

Yaş ilerledikçe cilt, kendi dokusunu, direncini, nemini kaybeder, fark edilir derecede daha ince, hassas ve daha kırılgan olur. İlerleyen yaş cildin elastikiyeti ve alt katmandaki yağı kaybolur, ciltte daha derin kırışıklıklar ve içi boş alanlar ortaya çıkar. Böyle olunca da yaşlılık etkileri daha belirgin hale gelir, cilt de her geçen gün daha fazla kurur. Ciltte özellikle de göz çevresi, yanaklar, yüzün alt kısmı, boyun ve eller bu sorunlardan etkilenebilir. Madem öyle, yaş 45’e varmadan bu sorunların önlemini almak lazım. Var olan cilt sorunlarını da küçük dokunuşlarla onarmak gerekiyor.

Ciltte ilerleyen yaşın etkilerini silmek için son dönemlerin popüler uygulaması olan elmas dolgu, güçlü antioksidan ve nemlendirme etkisi ile bizlerin yardımına koşuyor. Elmas dolguda uygulanan Sorbitol sayesinde cildin yıllar içinde kaybettiği su geri kazanılıyor, cilt nemini geri kazanıyor. Hepsi yıllar içinde ortaya çıkan cilt tonu eşitsizlikleri, ince kırışıklıklar, boyun ve dekolte bölgesi kırışıklıkları, yüz ifadeleri sırasında oluşan dermal çizgiler gibi pek çok sorunun tedavisinde elmas dolgu kullanılmaktadır.

Elmas dolgu nasıl yapılır?

Cilt sorunlarını onarma işlemi olan elmas dolguda; acı, ağrı minimum, alınan başarı ise maksimumdur. Elmas dolgu işleminden 20 -30 dakika öncesinde bölgeye lokal anestezik krem uygulanır, uygulama alanı antiseptik ile temizlenir ve işlem için hazırdır. Elmas dolgu maddesi istenen bölgedeki cildin altına çok ince iğnelerle 0.5 -1 santimetre aralıklarla uygulanır. Bu işlem sadece 15 dakika sürer. İşlem sonrasında ciltte morarma olmaması için özeli bir krem uygulanır ve kişi ertesi gün işine, normal yaşamına geri dönebilir.

Elmas dolgunun faydaları nelerdir?

 • Cilde kaybettiği nemi tekrar kazandırır.
 • Cilde parlaklığını geri verir.
 • Cilt tonunu eşitler.
 • Cilt yapısını ve dokusunu iyileştirir.
 • İnce kırışıklıkları giderir.
 • Cildin elastikiyetini geri kazandırır.
 • Ciltte yaşlanma belirtilerini giderir.
 • Boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklıkları tedavi eder.
 • Mimikler sırasında görünen dermal çizgileri giderir.
 • Ellerin üzerinde oluşan çizgileri giderir.
 • Aknelerden kaynaklanan çukur tarzı izleri düzeltir.

Elmas dolgu ile dudakların formu düzeltilir ve geliştirilir!

Elmas dolgunun  dudaklara özel formu dudaklar için özel olarak tasarlanmıştır. Tek bir uygulamada kişinin ağzının şekli güzelleşir, dudak bölgesindeki ince çizgilerin görünümü azalabilir. Dudaklar daha yumuşak, sağlıklı ve iyi görünümlü olur.

Elmas dolgu ile yüz yeniden modellenir!

Yüzdeki hacim kaybı yüz yaşlanmasına sebep olan en önemli sebeplerdendir. Yüze özel hazırlanan yüksek yoğunluklu hacim kazandırıcı hyaluronik asit jelleri yüze hacmini geri kazandırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir