Emma Stone’un güzellik evrimi

Emma Stone’un güzellik evrimi

Amerika’nın ünlü aktrislerinden olan Emma Stone 6 Kasım 1988 tarihinde doğdu. Gerçek adı Emily Jean Stone olan Emma, oyunculuk kariyerine 11 yaşındayken başladı. Şimdiye kadar özellikle komedi filmlerinde aldığı rollerle akıllarda yer eden Emma Superbad, The House Bunny ve Zombieland gibi çeşitli gençlik filmlerinde rol aldı. Ayrıca 2010 yapımı olan Easy A filminde oynadığı rol ile Altın Küre’ye aday gösterildi. 2014 yılında ise kara komedi tarzında olan Birdman filminde oynayan Emma Stone bu film ile ilk kez Oscar’a aday gösterildi. 2016 yılında ise hepimizin severek izlediği La La Land filmi ile ilk Oscar’ını kazanmış oldu. Bu filmlerin ardından 2018’de Maniac dizisinde başrol oyuncularından olan Emma Stone, dizideki performansıyla dikkatleri üzerine çekti. Aynı yıl Emma The Favourite isimli tarihsel dramada oynayarak yine Oscar’a aday gösterildi.

Uzun zamandır oyunculuk alanında kendini geliştiren Emma Stone ekrana ilk çıktığı günlerden beri fiziksel görünümünde değişiklikler yaşadı. Gelin şimdi Emma Stone’un güzellik evrimine birlikte göz atalım.

Emma Stone’un 17 yaşındayken verdiği bu pozda daha esmer olduğunu görüyoruz. Bugünki görünümden bir hayli farklı olan Emma’nın esmer teni pek de doğal durmuyor. Ayrıca şimdiki haline kıyasla daha geniş bir burnu ve daha ince dudakları olduğunu da bu fotoğrafta görebiliyoruz. Perçem kullanmayı seven Emma’nın burada göremesek de o dönemde çok ciddi akne sorunları varmış.

Kahverengi saçlar ve esmer ten denedikten bir yıl sonra Emma’yı sarışın olarak görüyoruz. Emma’nın saçında üstler daha sarı renklerdeyken saç uçlarında kızılımsı tonlar denenmiş. Henüz 18 yaşında olduğu için yüzü şimdikinden daha dolgun görünen Emma, henüz burnundan da bir estetik ameliyat geçirmemiş. Dişleri de bugün olduğundan farklı görünen Emma’nın kaşları ise o dönemde moda olduğu gibi ince alınmış.

2008 yılına geldiğimizde Emma saçlarını daha koyu renklerde kullanmaya başlamış. Perçemlerini yanda kullanmayı seven Emma’nın saç modeli tam da o yılları yansıtıyor. Burnundan ise ufak bir müdahale geçirmiş gibi görünüyor. Makyajının altından çilleri görünen Emma’nın bu fotoğrafında dikkat çeken bir diğer nokta ise göz ve kaşları arasındaki mesafenin muhtemelen estetik müdahalelerle artmış olması gibi görünüyor.

2009 yılında ise Emma’nın tarzı tamamen değişmiş görünüyor. Saçlarında koyu kestane kullanan Emma yeni kahkülleri ve dalgalı saçları ile dikkat çekici görünüyor. Ancak tek değişiklik bununla sınırlı değil. Tarzında yarattığı değişiklikle geçirdiği estetik müdahaheleri gölgeleyen Emma’nın burnu daha küçük görünürken gözleri ise daha belirgin duruyor.

2010’a geldiğimizde Emma’nın yine farklı bir tarz denediğini görüyoruz. Saç ve makyaj trendlerini yakından takip eden bir ekiple çalıştığı belli olan Emma şimdi de saçlarında sarı rengi denemiş. Yıllar içinde pek çok farklı saç rengi deneyen Emm’nın saçları ise hala sağlıklı görünüyor. Severek kahkül kullanan Emma’nın burnu daha küçük dururken gözleri de ön plana çıkmış görünüyor.

Sarışın olarak geçirdiği bir yıldan sonra Emma’yı tekrar kızıl olarak görüyoruz. Kuşkusuz ki kızıl Emma’nın kullandığı ve ona en çok yakışan renklerin başında geliyor. 2011 yılında makyajında da daha cesur hamleler deneyen Emma’nın rujunu taşırarak sürdüğünü görüyoruz. Ancak daha dolgun görünen dudaklarının sırrı sadece ruju olmasa gerek.

2013 yılına geldiğimizde ise yine sarışın Emma ile karşılaşıyoruz. Bu saç rengini daha önce de deneyen Emma rengi kendine yakıştırmış. Kaşlarında ise değişiklik yapmaya gitmiş gibi görünüyor. İnce kaşları bırakıp onları kalınlaştırmaya başlayan Emma’nın bu yeni ve iddalı görünüşü ona yeni bir hava katmış.

2014’te ise Emma saçlarını kısa kestirip onları yine kahkülle kullanmayı seçmiş. Makyajını sade yapmayı tercih eden Emma’nın kısa bob kesim saçları ona en çok yakışan modellerden bir tanesi. Ayrıca saçlarında ombre de kullanan Emma son derece iddialı görüntüsüyle göz kamaştırıyor.

2015 yılına geldiğimizde saçları uzayıp onları lob kesim olarak kullanan Emma mavi göz kalemini kendine çok yakıştırıyor. Ancak kaşları önceki yıllara baktığımızda tekrar incelmiş gibi görünüyor. Dudakları ise daha da dolgunlaştığı halde Emma dudak dolgusunun abartılmadan da kullanılabileceğini kanıtlıyor.

2016’da ise Emma’yı koyu saçları ve teniyle görüyoruz. Battle of the Sexes isimli filmin çekiminde Billie Jean King’i canlandıran Emma rol gereği saçlarını koyu renge boyamış. Ayrıca çok fazla bronzlaştırıcı sprey kullandığı belli olan Emma’daki en büyük değişiklik ise dağınık ve kalın duran kaşları olmuş.

2017 yılında Emma’yı tekrar sarı saçlarıyla görüyoruz. Bu saç rengini kullanmasının nedeni ise Maniac dizisindeki rolü için. Her ne kadar bu saç rengi onu biraz soluk gösterse de makyaj ile durumu kurtarmış gibi görünüyor.

2018’de ise yine tanıdığımız Emma’yı görüyoruz. Kızıl saç sanki onu kendi doğal rengiymiş gibi taşıyor. Saç rengi ile uyumlu göz farı ve sade tonlarda kullandığı ruju ile muhteşem görünüyor.

Son olarak 2019 yılında Emma kızıl saçlarından yine vazgeçmiyor. Saçlarını uzatan Emma onları dalgalı yaptığı doğal görünümü ve ilginç göz makyajıyla yine göz kamaştırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir