Bazen odadan odaya dolaştırabileceğiniz kablosuz bir hoparlörünüz olmasını istersiniz. Bazen de telefonuzu kabloyla takmanızı gerektirmeyen bir bluetooth hoparlör. Hatta Alexa veya Google Asistan ile ses kontrolü sağlayan bir hoparlör de güzel olurdu. Aşağıda bu imkanları sağlayacak olan en iyi hoparlörler var.

Google Home Max

Google Home Max

Google Home Max, Google Asistan’ın tüm faydalarından yararlanıyor. Havayı kontrol edebilir, zamanlayıcı kurabilir, evinizdeki akıllı eşyaları kontrol edebilirsiniz. Bunun yanında ileri düzey ses kalitesi sayesinde diğer akıllı asistan hoparlörlerin büyük kısmının önüne geçmeyi başarıyor. Cihazı test edenler derin bas sesleri ve güçlü çıktısından çok etkilendiler. Ancak fişe takılı olduğu için tek bir yerde durması gerekiyor.

Google Home Mini

Google Home Mini

Google Home Max için henüz biraz erken olduğunu düşünüyorsanız, Google Home Mini oldukça uygun bir fiyata onun tüm yeteneklerini sağlıyor. Sesi de oldukça yeterli durumda ve bir ofis veya yatak odasını doldurabilir. Google Home Max gibi fişe bağlanması gerekiyor.

JBL Clip 2

JBL Clip 2

Bu hoparlörü çantanıza takabilir, banyoda camlara asabilir, havuzda şezlongunuza yerleştirebilirsiniz. IPX-7 üstüne gelen su damlalarından etkilenmiyor ve sekiz saatlik bir pil ömrü olduğu söyleniyor. Ayrıca boyutlarına oranla çok iyi bir ses kalitesi var.

Bose SoundLink Color II

Bose SoundLink Color II

Bu Bose hoparlörün sekiz saatlik pil ömrünün olduğu iddia ediliyor ve suya dirençli bir ürün. Hafif miktarda yağmurda sıkıntı etmiyor ama elbette sağanak yağışa direnmesi imkansız. NFC’si olan telefonlar ile eşleştirmesi kolay. Tek yapmanız gereken dokundurmak.

Amazon Echo 2. Nesil

Amazon Echo 2. Nesil

Bu hoparlörün ses kalitesi ve görüntüsü muhteşem. Amazon Alexa’nın tüm faydalarını sağlıyor ve bunlar arasında zamanlayıcı kurma, müzik oynatma ve hatta ev bakımı için tavsiyeler dahi var. Sesinizle bir oynatma listesini açabilir veya bluetooth ile bağlanabilirsiniz. Ancak fişe takılı olması gerekli.

Ultimate Ears MEGABLAST

Bu hoparlör bir sonraki mangalınızda yanınızda olabilir. 16 saate kadar dayanan pil ömrü var ve ses kalitesi de çok yüksek. Ayrıca Amazon Alexa ile çalışabiliyor. Yani sesinizle müzik oynatabilir, Amazon’dan alabilir ve hatta ışıklarınızı bile kontrol edebilirsiniz. IPX7 derecelendirmeye sahip olması, bir miktar su direncinin olduğu anlamına geliyor.

JBL Link 20

JBL Link 20 hoparlör

JBL aynı Google Home gibi özelliklere sahip ama onun taşınabilir versiyonu. Şarj olmadan 10 saat dayanabiliyor ve yemek yaparken zamanlayıcı kurmak, tariflere bakmak ve müzik oynatmak için kullanabiliyorsunuz. Sonrasında oturma odasına getirebilir ve Chromecast’ı kontrol edebilirsiniz.

Bose Revolve Soundlink

Bose Revolve Soundlink hoparlör

Gelecek buluşmanızda bu cihazı kahve sehpanıza koyabilirsiniz. Çok fazla yer kaplamıyor ve bir odayı dolduracak kadar ses üretebiliyor. 12 saatten fazla pil ömrü var ve bütün bir haftasonu çalmasını istiyorsanız bir üst modeli de mevcut.

Sonos One

sonos one hoparlör

Tüm evde bir ses sistemi oluşturmak istiyorsanız Sonos One en iyi seçenek. Dörde kadar setler halinde satılıyor ve bu hoparlörler tak başlarına yeterince güçlüler ama birbirlerine bağlanarak ses kontrolüne de sahip olan güçlü bir ses deneyimi yaşatabiliyorlar. Ayrıca diğer Sonos ürünleri ile de bağlantı kurabiliyor.

Apple Homepod

apple homepod hoparlör

Apple’ın amiral gemisi akıllı hoparlörü olan Homepod, çok iyi bir ses kalitesine sahip. Güçlü bir bası var ve çevreyi inceleyen teknolojisi ile adaptif bir şekilde müzik çalabiliyor. Apple Music ile entegrasyona sahip ve Siri’yi kullanıyor. Ayrıca Apple Music dışındaki platformlardan müzik çalmak isterseniz bluetooth yerine Airplay’i kullanmanız gerekli. Taşınabilir değil ancak zaten ana hoparlör olması için tasarlanmış.