Saçlarla uğraşmak her ne kadar daha çok kadınların yaptığı bir şey olsa da aslında günümüzde erkeklerde dış görünüşlerine daha çok dikkat ettiği için saçlar onlar için de özenilmesi gereken şeylerin başında geliyor. Pek çok erkek dış görünüşüyle alakalı övgüler duymayı ve beğenilmeyi sever. Özellikle son yıllarda uzun saçlara duyulan önyargılar da yıkıldığı için erkekler de en güzel uzun saç modellerine sahip olmanın yollarını arıyor.

Uzun saçlara sahip olmak istiyorsanız öncelikle uzun saçların kısa saçlardan daha çok özen ve bakım gerektirdiğini bilmeniz gerekiyor. Her ne kadar kısa saçlı erkekler sık sık kuaföre gitme gereği duyuyorsa da saçlarınız uzun olunca da bu sefer sağlıklı kalmaları ve dağınık durmamaları için yapmanız gereken şeyler bulunuyor. Saçınızla daha çok uğraşmanız gerekse de uzun saç doğru model bulunduğunda çoğu erkeğe yakışıyor. Uzun saçlarda nemliliği kaybetme, kırıkların oluşması gibi durumlarla sık karşılaşılsa da doğru bakımlar yapıldığında uzun saçlar kadınların da ilgisini çekiyor. Öyle ki saçlarınız uzun ve dağınık bile olsa doğru bir kesim ve duruşla kullandığınızda oldukça dikkat çekici bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Sizler için seçtiğimiz en güzel uzun saç modellerine göz atabilirsiniz.

Hareketli saçlar için katlı kesim

Uzun saçlı erkekler tarafından en çok tercih edilen modellerden bir tanesi önlerin kısa arkaların ise uzun bırakıldığı bu model oluyor. Saçların katlı kesildiği bu modelin güzel durmasını istiyorsanız beğendiğiniz bir saç şekillendirici ürünü saçlarınız temiz ve hafif nemliyken saçlarınıza uygulayın. Daha sonra kendi halinde kurumaları için bırakın. Saçlarınızda beğenmediğiniz yerler olursa düzleştirici yardımıyla üstlerinden geçebilirsiniz.

İddialı bir görünüm için üstten toplanmış atkuyruğu

Özellikle yaz aylarına yakışan bu saçlarla oldukça iddialı bir görünüme sahip olabilirsiniz. Bronz teninizle ve güneşten rengi açılmış saçlarınızla son derece uyumlu görünecek küçük bir atkuyruğu ile hoş bir yaz görünümü elde edebilirsiniz. Hem de saçlarınızı topladığınız için yaz sıcaklarında uzun saçlarınızı daha rahat kullanmış olacaksınız.

Doğal bir görünüm için sörfçü saçı

Sörfçü saçı olarak adlandırılan bu model de uzun saçlı erkekler tarafından en çok tercih edilen modellerin başında geliyor. Bu modeli elde etmek için saçınızla çok fazla uğraşmanıza da gerek yok. Tek yapacağınız şey uzattığınız saçlarınızı dağınık bir şekilde kullanmak olacak.

Geriye doğru taranmış atkuyruğu

Saçlarınız omuz hizasından aşağılarda bir uzunluktaysa özellikle yaz aylarında zor başa çıkıyor olabilirsiniz. Uzun saçlarınızı kontrol altında tutmanın en kolay yolu onları geriye doğru sıkıca tarayarak bir atkuyruğu yapmak olacaktır. Saçlarınızı kontrol altına almak için geriye doğru taradığınız saçlarınıza saç şekillendirici sürerseniz saçlarınızın şekli gün boyu bozulmadan duracaktır.

Yandan ayrılmış katlı kesim

Saçlarınızı çok uzun kullanmayı sevmiyorsanız bu model tam da size göre. Saçların katlı kesildiği bu model saça hacim kazandırıyor ve hareketli durmalarını sağlıyor. Özellikle genç yaşlardaysanız ve saçlarınız düzse bu kesim tarzınıza çok yakışacaktır.

Geriye doğru taranıp kulak arkası yapılmış saçlar

Saçların geriye doğru tarandığı bu model de erkekler tarafından sıkça tercih ediliyor. Saçlarınız ince ya da kalın olsun, onları geriye doğru tarayıp kulak arkası yaptığınızda havalı saçlara sahip olabilirsiniz. Üstelik saçlarınız uzun ya da kısa olsun, onları bu şekilde kullanabilir ve dilediğinizce şekil verebilirsiniz.

Katlı ve asimetrik kesim

Saçlarınız düzse bu modeli rahatlıkla kullanabilirsiniz. Burada önemli olan saçlarınızın katlı kesilmesi. Ancak saçlarınızın önünüze düşmesini istemiyorsanız ön taraflarını uzun bırakmanız gerekiyor. Ayrıca katları asimetrik kestirerek daha hareketli bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kalın saçlar için geriye doğru taranmış saçlar

Saçlarınız kalınsa onlarla başa çıkmayı zor buluyor olabilirsiniz. Kalın saçlar için bu model iyi bir tercih olacaktır. Ne uzun ne kısa olan saçlarınızı geriye doğru tarayıp saç şekillendirici bir ürünle sabitlediğinizde başa çıkılması zor saçlarınızı kontrol altına alabilirsiniz.

Uzun saç ve sakalın uyumu

Özgür bir imaj çizmek istiyorsanız saçlarınızı uzatabildiğiniz kadar uzatın. Sakal ve bıyık ile birlikte kullandığınızda ilgi çekici ve maskülen bir görünüme kavuşabilirsiniz. Bu modeli daha uzun ya da daha kısa saçlarla da kullanabilirsiniz.

Üst kısmı bağlanmış saçlar

Erkekler tarafından en çok tercih edilen modellerden biri de saçların sadece üst taraflarını bağlamak. Alt taraflarını serbest bıraktığınız saçlarınızın üst kısmını toplayarak genç bir görünüm elde edebilirsiniz.Bu sayede saçlarınız önünüze gelmeyecek ve uzun saçlarınızı daha rahat kullanabilirsiniz.

Dalgalı saçlar için küt kesim

Saçlarınız dalgalıysa küt kesilmiş bu modeli tercih edebilirsiniz. Bu model saçlarınızın doğal dalgasını ön plana çıkarırken sakal ve bıyıkla kullandığınızda son derece havalı bir seçim olacaktır.

Hacimli saç isteyenler için katlı kesim

Saçlarınızı uzun kullanmak istemiyor ancak çok kısa da olsunlar istemiyorsanız bu saç kesimini deneyebilirsiniz. Bu saç modeli için saçlarınızın önlerde daha kısayken yanlara doğru biraz daha uzun kesilmesi ve geriye doğru taranması gerekiyor.

Düz saçlar için ideal kesim

Saçlarınız düzse bu saç kesimi sizin için doğru tercih olabilir.Yandan ayırdığınız saçlarınızın üst kısımları çok kısa olmamak şartıyla alt taraflara göre daha kısa kesilebilir. Ne çok uzun ne çok kısa olan bu saç kesimi ile düzgün görünen saçlara sahip olabilirsiniz.

Kıvırcık saçlar için kısa kesim

Saçlarınız kıvırcıksa ve uzadıklarında dağınık bir görüntüye neden oluyorlarsa bu saç kesimini deneyebilirsiniz. Saç şekillendirici ile çok fazla özenmeden şekillendirdiğiniz saçlarınız hem kolay bir kullanım sunacak hem de saçlarınızın gün boyu kontrol altında kalmasını sağlayacaktır.