G noktası denince pek çok kişinin aklına kadınlar gelir. Adını 1900’lerin başlarında kadınların cinsel anatomisi üzerine çalışan Dr. Ernst Gräfenberg’den alan G noktası, bazı kadınlar açısından uyarılma durumunda yoğun hisler üretebilen bir noktayı ifade etmektedir. G noktası kadınlarla ilişkilendirilse de aslında erkeklerde de G noktasına benzer bir yer bulunuyor. Peki, erkeklerin G noktası nedir, nerede bulunur ve bu nokta nasıl uyarılır?

Erkeklerin G Noktası Nedir?

Erkeklerde bulunan G noktası, spermi korumak için meniyi üreten ve genelde boşalmayı destekleyen ceviz büyüklüğündeki prostat bezine verilen başka bir isimdir. Bazen P noktası olarak da isimlendirilen prostat, erkekler için oldukça hassas bir bölgedir.

Prostat, uyarıldığı zaman yoğun bir zevk verebilen pek çok sinir ucuna sahip bir bezdir. Erkeklerin pek çoğu prostat uyarılmasıyla orgazm yaşayabildiklerini söylemektedir.

Prostat orgazmını her erkek deneyimleyebilir. Ancak yalnızca prostatı uyarmanın orgazmı tetikleyip tetiklemediği tam olarak bilinmemektedir. Bununla birlikte pek çok erkek, seks sırasında prostat uyarımından zevk aldığını söylemektedir. Prostat uyarıldığında yaşanan orgazmların genelde yalnızca penisle gerçekleşen orgazmlardan daha derin ve daha yoğun olduğu söylenmektedir.

Erkeklerin G noktası Nerede Bulunur?

Erkeklerin G noktası olarak bilinen prostat, mesanenin altında, penis ile rektum arasındadır. Prostata erişmek ve prostatı uyarmak için rektumun içine parmakla yaklaşık olarak 10 cm girmek ve penis tabanına doğru baskı yapmak gerekir. Buradaki doku, iç rektal dokunun geri kalanından farklı olduğu hissedilebilir.

Erkeklerin G Noktası Nasıl Uyarılır?

Erkeklerde G noktasını uyarmak için şunları yapabilirsiniz:

Parmakla uyarın

Prostata ulaşmak için kayganlaştırıcı sürülmüş parmak ile anüse giriş yapılabilir. Rektumun ön duvarına doğru hissedilebilen prostata dairesel ya da ileri-geri hareketlerle nazikçe masaj yapmaya başlanabilir.

Prostata erişince nazik olmak önemlidir ve kayganlaştırıcı kullanmak gereklidir. Uyarım için parmakların ucu yerine uç kısımdaki etli kısmını kullanmak daha iyidir. Burada düzenli hareketler uygulamak, uyarımın en iyi şekilde olmasını sağlayacaktır.

Bununla birlikte anüste ve rektumda dışkı bulunabileceği için eldiven kullanmak önemlidir. Ayrıca öncesinde ve sonrasında temizliğe dikkat etmek, bakterilerin yayılmasını engellemek için önemlidir.

Mastürbasyon yaparken partnerinizden G noktasını uyarmasını isteyin

Kişinin kendi prostatını uyarması zordur. Bu nedenle partneriniz varsa mastürbasyon yaparken parmağı ile G noktanızı uyarmasını isteyebilirsiniz. Bu sayede her iki taraftan uyarım sağlamak mümkün olacaktır.

Perine bölgesi sayesinde dışarıdan masaj yapın

Prostata dışarıdan da erişmek mümkün. Bunun için anüs ile testisler arasındaki bölge olan perine bölgesine dışarıdan hafifçe yukarı doğru ittirerek masaj yapılabilir. Bu sayede prostat dolaylı olarak uyarılarak zevk almanızı sağlayabilir. Bununla birlikte zevk aldığınız yoğunluğu belirlemek adına başlarda yavaşça ve nazikçe masaj yapmanız önemlidir.

Rahatlayın

Prostat uyarımını ilk kez keşfettiyseniz, kendinize zaman tanıyın ve rahatlayın. Hangi dokunuşların ya da penetrasyonun size iyi geldiğini, hangilerinin gelmediğini ve cinsel hayatınıza neleri dahil etmek isteyip istemediğinizi anlamak için denemeler yapın. Prostat, hassas bir bölge olduğundan dolayı nazik hareketlerle başladığınızdan emin olun.

Özet Olarak

Erkeklerde G noktası, prostat için kullanılan bir terimdir. Prostat uyarımı ile çok daha farklı deneyimler yaşayabilir ve pratik yaparak nelerden hoşlandığınızı keşfedebilirsiniz.

Vücudunuzun güvende olduğundan emin olduktan sonra kayganlaştırıcı kullanmak ve temizliğe dikkat etmek dışında hiçbir kural bulunmuyor. Neyi sevdiğinizi bulun ve bunu yapın. Unutmayın, G noktasının uyarımı size hoş gelmiyorsa kendinizi zorlamanıza gerek yok. Yatakta deneyebileceğiniz başka çok sayıda eğlenceli şey var.

Kaynak: https://www.fatherly.com/life/where-is-the-male-g-spot