Birbirinden renkli ev boyama fikirleri

Birbirinden renkli ev boyama fikirleri

Evinizde değişiklik yapmak istiyor ancak mobilyalarınızı değiştirmek istemiyorsanız, duvarların rengini değiştirmeye başlayarak evinizde büyük değişiklikler meydana getirebilirsiniz. Her ne kadar süreç zorlu gibi görünse de istediğiniz sonucu elde ettiğiniz zaman kendinizi mutlu hissedeceksiniz. Ancak evinizin duvarlarını boyarken seçtiğiniz renkler daha sonradan pişman olmamanız noktasında büyük önem taşıyor.

İster koyu ister açık renklerden hoşlanın, evinizin eşyalarına ve göz zevkinize uyacak tonları mutlaka bulabilirsiniz. Bunun için de evinizin değişik odalarında kullanabileceğiniz renklere hazırladığımız bu rehbere göz atabilirsiniz.

Salon için Boyama Önerileri

Yeşil renk, yenilenmenin rengidir. Bize doğayı hatırlatan yeşil ve tonları, oturma odanız için seçebileceğiniz en güzel renklerden biridir. Eğer evinizde bitki ve çiçek beslemek için yeriniz yoksa yeşil renk odanızın ihtiyacı olan enerjiyi ona sağlayacaktır. Yeşil ortama hem ferah bir görünüm sağlar hem de nötr renklerden sıkılanlar için müthiş bir tercihtir.

Oturma odanızın duvarlarında grinin tonlarını kullanmak odanın daha geniş görünmesini sağlayacaktır. Modern görünümüyle gri renk, hem yeni eşyalarınızla hem de nostaljik parçalarla uyum sağlayacaktır. Odanızın tek renk ve sıkıcı görünmesinden kaçınmak istiyorsanız da duvarlarınızda renkli yağlı boya tablolar ya da dijital baskılar kullanabilirsiniz. Gri nötr renkler arasında yer alsa da oturma odasına en çok yakışan renklerin başında geliyor. Oturma odalarında kullanabileceğiniz canlı renklerin yanında griye de şans verebilirsiniz.

Mavi renk, oturma odası için biraz riskli gibi görünse de bu rengi kullandığınızı gören misafirleriniz renk zevkinize bayılacaklar. Mavi rengin oturma odasında rahatlatıcı bir etkisi olacaktır. İstediğiniz tonlarda mavi rengi, kahve ve krem rengi eşyalar gibi nötr renklerle kombinlediğinizde ortaya oldukça şık bir görüntü çıkacaktır. Oturma odanızda özellikle tahta eşyalar kullanmayı seviyorsanız mavi ilk tercihiniz olmalıdır. Mavi renkli duvarlara sahip olan bir oturma odası her zaman düzenli ve temiz görünecektir.

Bej rengi risk almayı sevmiyorsanız kullanabilirsiniz. Tasarımda sadelikten hoşlanıyorsanız da bej renk sizin için kurtarıcı olacaktır. Minimalist dokunuşlar tercih edenlerin sıkça kullandığı bej rengin içine beyaz katarak değişik tonlar da elde edebilirisiniz. Bej renge boyanmış oturma odası duvarları odanıza şık ve klas bir hava katacaktır. Hangi rengi kullanacağınızdan bir türlü emin olamıyorsanız bej renge şans verebilirsiniz.

Oturma odasında siyah boya kullanımına şaşırmış olabilirsiniz. Başta bu fikir biraz fazla cesurca gelse de oturma odanızın duvarlarında siyah boya kullanmak oldukça beklenmedik ve şaşırtıcı olacaktır. Oturma odanıza dikkat çekmek istiyorsanız siyah rengi mutlaka denemelisiniz. Özellikle oturma odanız fazla güneş alıyorsa siyah boyalı duvarlar ışığın doğal bir şekilde yansımasını sağlayacaktır. Siyah bir oturma odasını istediğiniz gibi dizayn edin ve misafirlerinizin bu renge nasıl aşık olacağını kendi gözlerinizle görün.

Yatak Odası için Boyama Önerileri

Yatak odanızda buz mavisinin tonlarını kullanmak çok büyük bir fark yaratacaktır. Bu renk sayesinde hem gözleriniz yorulmayacak hem de yatak odanız sakin bir görünüme kavuşacaktır. Siz de yatak odanızı fotoğraftaki gibi açık mavi tonlara boyayabileceğiniz gibi mavinin başka tonlarına da şans verebilirsiniz.

Yatak odanızın duvarlarını soğuk bir bitişe sahip olan açık griye boyayabilirsiniz. Bu rengi en güzel şekilde tamamlayacak eşyalar ise birkaç parça antika eşya olacaktır. Antika eşayların yanında odanızda kullanacağınız zeytin ya  da yakut yeşili eşyalar da bir bütünlük oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Odanızın duvarlarında hareket istiyorsanız ve duvar kağıdı kullanmaktan çekiniyorsanız, dijital baskılar kullanarak odanızın daha hareketli görünmesini sağlayabilirsiniz.

Yatak odanızda daha canlı renkler istiyorsanız şeftali rengine şans verebilirsiniz. Bu canlı renk ile zıtlık sağlamak için ise duvarlarınıza siyah-beyaz tablolar asabilirsiniz. Şeftali rengi duvarlarla uyum sağlayacak ve eşyalarınızda tercih edebileceğiniz renkler ise çelik mavisi, gri tonları ve hatta kırmızı gibi iddialı renkler olabilir.

Bej, pek çok kişinin düşündüğünün aksine sıkıcı bir renk olmak zorunda değil. Tonlarına ve kullanım şekline göre yatarak odası için en iyi renk tercihlerinden biri olabilir. Soluk bej rengine boyadığınız yatak odası duvarları odaya bir sıcaklık katacaktır. Ayrıca yatak odasına girdiğinizde yaz-kış farketmeden kendinizi bir sahilde kumlarla çevrili şekilde hayal edebilirsiniz. Soluk bej rengine boyadığınız duvarlarla birlikte yatağınızda renkşi yastıklar tercih ederseniz son derece uyumlu bir görüntü elde edebilirsiniz.

Yatak odanızda iddialı bir şıklık yaratmak istiyorsanız kadife çiçeği rengi olan bu sarıyı tercih edebilirsiniz. Yeşil ve mavi renkteki eşyalarınızla güzel bir uyum sağlayacak olan bu renk sayesinde yatak odanızın son derece estetik görünmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca enerjik ve neşeli bir kişiliğiniz varsa ve sabahları gülümseyerek uyanıyorsanız kadife çiçeği rengi enerjinize enerji katacaktır.

Mutfak için Boyama Önerileri

Mutfak dolaplarınızı denizci mavisine boyamak mutfağınızın daha geniş görünmesini sağlarken bir yandan da mavi renk ruh halinizi yatıştıracaktır. Denizci mavisi siyah kadar kotu bir renk olmadığı için mutfağınızdaki diğer eşyalarla da kolayca kombinlenebilir. Dolaplarınızı denizci mavisine boyamak istemezseniz mutfak duvarlarınızda da bu renge şans verebilirsiniz.

Mutfağınızın güneş gibi parlamasını istiyorsanız sarının tonlarını deneyebilirsiniz. Hatta mutfak duvarlarınızı soluk sarı gibi bir renge boyamak odanızın daha ferah görünmesini sağlayacaktır. Soluk sarıya boyadığınız duvarlarla beyaz renkteki mutfak dolapları mükemmel bir uyum yakalayacaktır.

Adaçayı yeşili, bütün mutfak duvarlarınızı ve dolaplarınızı boyamak istemiyorsanız kurtarıcınız olacaktır. Mutfağınızda ufak ancak iddalı bir değişiklik yapmak isterseniz ve mutfağınızda kolon bulunuyorsa onu adaçayı yeşiline boyayabilirsiniz. Hatta aynı rengi mutfak raflarınızda da kullanırsanız son derece uyumlu bir görüntü elde edebilirsiniz.

Şarap kırmızısının, mutfakta kullanılmak için çok iddialı bir renk olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak zaten istediğiniz iddialı olmaksa bunu koyu bir kırmızı kullanarak başarabilirsiniz. Mutfak dolaplarına çok yakışan şarap kırmızısı ile mutfak tezgahlarınızda beyaz kullanarak göz yormayan bir görüntü elde edebilirsiniz. Hatta zeminde geometrik şekilli döşeme kullanırsanız mutfağınız göz kamaştıracaktır.

Mutfak duvarlarınızı ve dolaplarınızı hangi renge boyayacağınıza bir türlü karar veremediniz mi? Eğer durum böyleyse bilin ki tek bir renk üzerinde karar kılmanıza gerek yok. Mutfağınızı rengarenk boyayarak mükemmel bir uyum yakalayabilirsiniz. Duvarlarınızı, dolaplarınızı ve sandalyeleriniz farklı renklere boyayarak farklı renklerin bir arada meydana getirmiş olduğu uyumu yakalayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir