Kondisyon bisikletleri, evden çıkmadan egzersiz ve vücut yağı yakmanın en etkili yollarından bir tanesidir. Üstelik kondisyon bisikletleri ile bu faydaların yanı sıra kalbinizi, akciğerlerinizi ve kaslarınızı güçlendirebilirsiniz.

Diğer kardiyo ekipmanları ile karşılaştırıldıklarında eklemlere daha az baskı yapan bu aletler ile evde etkili bir şekilde egzersiz yapabilirsiniz. Piyasada çok sayıda ürün bulunduğu için ürün seçimini nasıl yapacağınıza karar veremiyorsanız, sizler için seçtiğimiz 10 kondisyon bisikletine ve özelliklerine aşağıda göz atabilirsiniz.

 

  1. Xiaomi Yesoul M1 Smart Spin Bike

Her alanda olduğu gibi kondisyon bisikletinde de akıllı bir ürünle karşımıza çıkan Xiaomi’nin Yesoul M1 bisikleti, evinde çok fazla yer olmayan kişiler için ideal bir tercih olacaktır. Bu kondisyon bisikleti ile bir yandan egzersiz yaparken bir yandan da ön taraftaki tutucuya tablet ya da telefon yerleştirerek uygulama yarımıyla egzersizinizi takip etmiş olacaksınız. Yaklaşık 33 kilogram ağırlığında olan bu cihaz 100 kg’a kadar yük taşıyabiliyor ve 155-188 cm aralığındaki kişiler tarafından kullanılabiliyor. Manyetik kontrollü direnç sistemine ve kayışla çalışma moduna sahip bu bisiklet ile ev egzersizlerinizi etkin bir şekilde yapabileceksiniz.

 

  1. Gymtech Mini Kondisyon Bisikleti

Gymtech’in bu kondisyon bisikleti alışık olduğumuz diğer bisikletlerden biraz daha farklı. Hem kol hem de bacak çalıştırmanın mümkün olduğu bu mini kondisyon bisikleti özellikle ofiste masanın altında kullanmak ya da evde televizyon karşısında otururken koltukta ya da sandalyede pedal çevirmek için doğru seçim olacaktır. LCD ekranda zaman, mesafe ve kalori gibi değerlerin görülebildiği bu bisikletin pedal direnci kademeli olarak ayarlanabildiği için her fitness seviyesine uygun direnç seviyesi belirlemek mümkün. Bu sayede yaşlılar için de kolayca ayarlanabilen bu mini kondisyon bisikleti, egzersiz aletinde ergonomiye önem verenler için doğru tercih diyebiliriz.

 

  1. Robo Dikey Kondisyon Bisikleti

Kondisyon bisikleti almak istiyor ancak çok pahalı aletler alıp sonrasında kullanmayarak bir köşeye atmak istemiyorsanız, uygun fiyatlı modeller ile evde pedal çevirmenin sizin için uygun olup olmadığını test edebilirsiniz. Rakipleri arasından fiyat avantajıyla sıyrılan Robo dikey kondisyon bisikleti, ayarlanabilir direnç programı sayesinde her seviyeye göre rahatlıkla ayarlanabiliyor. LCD ekranında zaman, mesafe, hız ve kalori gibi bilgilerin yer aldığı bu bisiklet, ayak kavrama bandı ve kaymaz kauçuk ayak başlıkları ile rahat bir şekilde kaymadan egzersiz yapmayı mümkün kılıyor. Maksimum ağırlık kapasitesi 120 kg ve kendi ağırlığı 12 kg olan bu bisikletin koltuk yüksekliği ise kişiye özel ayarlanabiliyor.

 

  1. Fit and Smart Fs-10 Dikey Manyetik Kondisyon Bisikleti

Biraz daha profesyonel ve çalışma sistemi farklı bisikletlere bakmak istiyorsanız, Fit and Smart Fs-10’a şans vermelisiniz. Manyetik olan bu bisikletin mekanik bisikletlerden farkı, disk aracılığı ile çalışmasıdır. Baskı ve sertliğin mıknatıs ile sağlandığı bu kondisyon bisikleti sürtünmenin önüne geçerek akıcı bir sürüş sağlıyor. Kendi ağırlığı 19 kg olup 100 kg yük taşıma kapasitesi bulunan bisikletin LCD ekranında süre, hız ve mesafe gibi bilgileri görebileceğiniz gibi elden nabız ölçmesi sayesinde nabzınızı da takip edebilirsiniz.

 

  1. V-Fit By Voit Manyetik Eliptik Bisiklet

Manyetik bisikletlerden devam edecek olursak ünlü spor malzemeleri firması Voit’in V-Fit modeline bakabiliriz. Manyetik disk sistemi sayesinde sessiz kullanım sunan bu bisiklet, eliptik olmasıyla bacakların yanı sıra vücudunuzun diğer bölgelerini de çalıştırmanızı sağlıyor. Hız, zaman, mesafe, kalori ve nabız gibi bilgileri kolayca görebildiğiniz ekrana sahip olan bu bisiklet nabız ölçümünü elden yapıyor. 90 kg’a kadar taşıma kapasitesi bulunan bisikletin direnç seviyesi ise 8 kademe olarak ayarlanabiliyor.

 

  1. Voit Oxycycle Kondisyon Bisikleti

Listemizde mini kondisyon bisikletine daha önce yer vermiş olsak da Voit’in bu bisikleti biraz daha farklı özelliklere sahip. Altındaki minderle birlikte gelen bu aletin zaman ve hızı kumandası ile kolayca ayarlanabiliyor. Ürünün fişe takıldığında pedalları otomatik olarak dönerek kullanıcıya kolaylık sağlıyor. Manyetik direnç özelliği sayesinde akıcı ve sessiz çalışan bu bisiklette yer alan LCD göstergede zaman, kalori ve çevrilen pedal sayısı gibi bilgileri rahatlıkla takip edebilirsiniz.

 

  1. Hattrick Spinal Yatay Bisiklet

Yatak kondisyon bisikletleri, kullanıcıların egzersizlerini en konforlu şekilde yapabilmeleri için tasarlanan spor aletleridir. Bunlarda genelde diğer bisikletlerin aksine arkalık bulunur. Özellikle bel sorunu olan kişiler yatak kondisyon bisikletlerini tercih edebilir. Hattrick Spinal, kullanıcıların en çok tercih ettiği bisikletlerden biri ve 120 kg’a kadar yük taşıma kapasitesi mevcut. Manyetik olması sayesinde evde ses çıkarmadan egzersiz yapabileceğiniz bu bisiklette 8 direnç ayarı bulunuyor. Egzersizinizi arkanıza yaslanarak rahatça yapabileceğiniz bu bisiklette yer alan LCD ekran ile ihtiyacınız olan bilgileri kolayca takip edebileceksiniz.

 

  1. Dynamic R980 Plus Manyetik Yatay Bisiklet

Yatay bisiklet bakıyor ve alternatifiniz olsun istiyorsanız, Dynamic R980 Plus’ın özelliklerine göz atabilirsiniz. LCD ekran ile hız, zaman, mesafe, kalori, nabız, ODO, RPM ve Scan bilgilerini görebileceğiniz bisikletin önündeki tutucuya telefonunuzu yerleştirebilirsiniz. Elden nabız ölçen bu bisiklet 115 kg’a kadar taşıma kapasitesine sahip. Selesini kendinize göre rahatça ayarlanabileceğiniz bu bisikletin pedal direncini 8 farklı şekilde ayarlayabilirsiniz.

 

  1. Xiaomi Yesoul V1 Pro (The Beast) 21,5″ Tabletli Profesyonel Spin Bike

Listemizde ilk sırada Xiaomi Yesoul’a yer vermiş olsak da daha profesyonel bir bisiklet arıyorsanız, V1 Pro modelinin özelliklerine göz atabilirsiniz. Maksimum yük taşıma kapasitesi 150 kg olan bu bisiklet egzersiz sırasında hiçbir şekilde gürültü çıkmayacağını vadediyor. Magnetron direnç sistemi sayesinde dışarıda bisiklet sürme keyfini eve taşıyan bu bisiklette bir de 21,5 inç boyutunda ekran bulunuyor. Ekranda kullanıcının antrenmanı, performansı ve kondisyonu hakkında eş zamanlı bilgiler yer alıyor ve Yesoul Sport uygulaması ile canlı destek sunuyor.

 

  1. Dynamic D960 Plus Manyetik Seleli Eliptik Bisiklet

Eliptik bisiklet bakarken alternatifiniz olsun isterseniz, Dynamic D960 Plus bakmanız gereken modeller arasında bulunmalı. Manyetik seleli bu eliptik bisiklet, 110 kg’a kadar taşıma kapasitesine sahip ve direnci 8 kademe olarak ayarlanabiliyor. Elden nabız ölçme özelliği bulunan bu eliptik bisikletin ağırlığı 30 kg iken disk ağırlığı ise 5 kg. LCD ekran ile hız, zaman, mesafe, kalori, nabız, ODO, RPM ve Scan bilgilerini görebileceğiniz bisikletin önündeki tutucuya telefonunuzu yerleştirebilirsiniz.