Herkesin özel pilates dersi alma fırsatı olmayabiliyor. Bu durumda evinizde ufak değişiklikler yaparak pilates için uygun bir ortam yaratabilirsiniz. Tabi ki bir antrenör ile çalışmanız daha iyi olacaktır. Ancak ilerleyişinizi sürdürmek ve ders alamadığınızda geri kalmamak için evde çalışmalarınıza devam etmeniz gerekir.

Gün içinde çok yoğun olabilir ve sabahları kalktığınızda hemen kısa seanslar halinde pilates yapmak isteyebilirsiniz. Bu durumda ihtiyacınız olan tek şey fitness matı olacaktır. İster bir profesyonelden öğrendiğiniz hareketleri devam ettirmek isterseniz de uzaktan ders alma yoluyla pilates yapıyor olun, evinize alacağınız bazı malzemeler ile duruşunuzu düzeltebilir, dengenizi arttırabilir ve merkezinizi güçlendirebilirsiniz.

Evde pilates yapmak için gerekli 10 malzemeyi ve sizler için seçtiğimiz ürün önerilerine aşağıda göz atabilirsiniz.

Delta Unisex Pilates Minderi & Yoga Mat

Pilates yaparken, özellikle de plank gibi yerde yapacağınız egzersizleri kalın ve yumuşak bir zeminde yapmanız en iyisi olacaktır. Delta’nın bu pilates matının boyu 180 cm, genişliği 60 cm ve kalınlığı 10 mm olduğu için hareketleriniz sırasında size ekstra destek ve konfor sunar. Bu matı yalnızca pilateste değil, aynı zamanda yoga ve aerobik gibi egzersizlerde de kullanabilirsiniz. Sırt askısı bulunan bu ürünü egzersizinizi tamamladıktan sonra rulo haline getirebilir ve sırt askısı ile kolayca saklayabilirsiniz. Ayrıca askıları sayesinde istediğiniz yere rahatça taşıyabilirsiniz. Alt tabanı tırtıklı olan ve bu sayede kaymayı önleyen matı uzun yıllar kullanabilirsiniz.


Delta Elite Ds Pilates Egzersiz Topu

Egzersiz topu yalnızca pilatese özel olmasa da merkez kaslarınızı çalıştıracağınız zaman çok faydasını görebilirsiniz. Egzersiz topu ile karın kaslarınızı zorlayabilir ve bu sayede tüm vücudunuzu çalıştırabilirsiniz. İhtiyacınıza göre farklı boyutlarda alabileceğiniz Delta Elite egzersiz topunu pilateste yapacağınız harekete göre iç bacak, sırt ve ısınma egzersizleri için de kullanabilirsiniz. Egzersizinizi evin dışında yapacak olmanız durumunda kolay taşınma imkanı sunan bu egzersiz topunu istediğiniz yere taşıyabilir ve sağlıklı kalabilirsiniz.


Delta 3’lü Pilates Bandı 

Pilates bantları basit olduğu kadar oldukça etkili spor aletlerinden bir tanesidir. Egzersizinize ekstra direnç eklemek ya da hareketi daha zor hale getirmek için pilates bantlarını kullanabilirsiniz. Delta 3’lü pilates bandı 3 farklı direnç seviyesi sunduğu için hareketlerinizi dilediğiniz ölçüde zorlaştırabilirsiniz. Bu bantlardan mavi renk olanı hafif sertlik, kırmızı renk olanı orta sertlik ve mor renk olanı ise yüksek sertlik sunuyor. Sizin için uygun olan düzeyi bulmak için önce en kolay dereceden başlayın ve sonrasında alıştıkça daha ileri seviyelere geçin.


Delta Dura-Strong Pilates Çemberi

Pilates çemberleri oldukça ilginç görünen spor aletleri olmakla birlikte vücudunuzun dengesini geliştirme konusunda oldukça işe yaramaktadır. Bu çemberler sayesinde ihtiyacınız olan direnci elde edebilir ve normalde çok fazla aktif olmayan kaslarınızı harekete geçirebilirsiniz. Delta’nın 38 cm çapında olan bu pilates çemberi ile kol, göğüs, iç ve dış bacaklar, bel, kalça ve karın kaslarınızı çalıştırabilirsiniz. Tutacaklarından rahat bir şekilde kavrayabileceğiniz bu pilates çemberi ile şekillendirilmesi zor olan yan kasları da etkin bir şekilde çalıştırabileceksiniz.


Delta Unisex Tırtıklı Foam Roller 

Foam roller ile pek çok hareket yapabilmeniz mümkün. Bu nedenle pilates matından sonra en çok ihtiyacınız duyacağınız şey bir foam roller olacaktır. Foam roller, vücudunuzun düzgün bir şekilde durmasına yardımcı olur. Merkez kaslarınıza yönelik egzersiz yaparken hareketlerinizi daha zor hale getirmek ve denge duygunuzu geliştirmek için bu spor aletini kullanabilirsiniz. Delta foam roller dayanıklı bir ürün olduğundan dolayı evde ya da spor salonunda rahatça kullanabilirsiniz.


AVESSA Deluxe 3’lü Pilates Seti

Pilates matına, çemberine ve egzersiz lastiğine ayrı ayrı para vermek istemiyorsanız, Avessa’nın bu setine göz atabilirsiniz. Set içerisinde bulunan pilates matının kalınlığı 10 mm olduğu için hareketleriniz sırasında vücudunuz iyi bir şekilde desteklenir. Kaliteli malzemeden yapılmış olan matı uzun süreler kullanmanız ve istediğiniz yere taşımanız mümkün. Set içerisinde yer alan pilates çemberi ve egzersiz bandı ise çeşitli pilates hareketlerinde kullanılmak üzere tasarlamış. Evde pilates hareketlerinizi çeşitlendirmeniz için tasarlanmış olan bu set ile ihtiyacınız olan çoğu şeyi  karşılamış olacaksınız.


USR Lastikli Bosu Topu

Sıkılaşma ve denge aleti olarak da geçen bu top, pilates ve fitness egzersizleri için özel olarak tasarlanmıştır. Bosu topu, dışardan bakıldığında normal top gibi görünse de altını çevirdiğinizde sert bir yüzeyi olduğunu görürsünüz. Bu tasarımı sayesinde üzerinde egzersiz yapmak zordur ve daha iyi bir şekilde denge kurmanızı gerektirir. Usr’nin kaymayan ve mat yüzeyli bir tasarıma sahip olan bosu topunu denge çalışmaları için kullanabileceğiniz gibi kas geliştirme ve rehabilitasyon için de kullanabilirsiniz.


Sportline Spor Reformer

Reformer pilates seviyorsanız ve evde pilates deneyiminizi bir adım öteye taşımak istiyorsanız evinize reformer alabilirsiniz. Reformer kullanılarak yapılan hareketler daha çeşitli olabiliyor ve hareketlerin etkinlikleri de normal pilatese göre değişiklik gösteriyor. Sportline reformer’ın gövdesi ağaç kavuğundan yapıldığından ve metal parçaları krom kaplama olduğu için dayanıklıdır ve uzun süreli kullanım sunar. Özel malzemeyle kaplı olan barın eskimesi halinde kılıfı değişebildiği için ürünü uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz.


Under Armour Kadın Armour Spor Sütyeni

Spor sütyeni pilates için olmazsa olmaz şeylerin başında gelmese de bu sütyenler sayesinde çok daha rahat hareket ettiğinizi ve hareket özgürlüğünüzün olmadığını hissedeceksiniz. Under Armour’un bu spor sütyeni çeşitli egzersizlerde kullanılabilmekle birlikte pilateste de oldukça işinize yarayacaktır. Hareket kabiliyetini arttıran tasarımıyla ekstra havalandırma sunan bu sütyen ile pilates sırasına çok rahat bir şekilde hareket edebilir ve istediğiniz hareketleri kolayca yapabilirsiniz.


Skechers Spor Şortu

Rahat bir şekilde spor yapmak için gereken şeylerden bir tanesi de tayt ya da şort seçimi olmaktadır. Pilates yaparken tercihiniz şorttan yanaysa Skechers’ın bu spor şortuna şans verebilirsiniz. Skechers spor şortu hafif, pürüzsüz ve nefes alabilen bir kumaşa sahip olduğu için pilateste ya da başka herhangi bir egzersiz sırasında sizi kısıtlamayacaktır. Yüzde 55 pamuk ve yüzde 45 polyester içeren ve yumuşak yapıya sahip olan bu şortun regular olarak tasarlanan kalıbıyla çok rahat edeceksiniz.