Eylül 2021 astrolojisinin yazın sonunu getirmesiyle birlikte ve Merkür’ün son retro dönemine girmesiyle birlikte bu ay kozmik ufukta değişiklikler görünüyor. Bu ay gerçekleşecek olan gezegen açıları sosyal çevremizden aşk hayatımıza kadar her şeyi etkileyecek. Bu nedenle Eylül ayı içerisinde gerçekleşecek büyük astrolojik olayları takviminizde işaretlemeyi unutmayın.

Eylül ayına Başak burcu hala oldukça etkiliyken başlıyoruz. Başak’ın pragmatik enerjisi 6 Eylül yeniayı sırasında doruğa ulaşacak. Başak burcunun topraklanmış enerjisi hayatlarımıza netlik getirmemize ve rutinlerimizi oluşturmamıza yardımcı olur. Bununla birlikte aşk gezegeni Venüs’ün duygusal Akrep’e geçmesi ve aksiyon gezegeni Mars’ın Terazi’ye geçmesi ile Eylül ortalarında enerjimizde bazı sarsıntılar hissedebiliriz.

Sonbaharın ilk günü olan 22 Eylül’de Terazi sezonunun başlamasıyla aşk hayatımız ile sosyal hayatımız öncelik kazanacak. Eylül’ün yaklaşık son on günlük kısmında Terazi’nin hava enerjisi ilişkilerimize uyum ve anlayış getirmeye yardımcı olacak. Bunun en azından 27 Eylül’de Merkür retro dönemine girene ve dengemizi bozmaya başlayana kadar mümkün olacağını söyleyebiliriz.

Başak Sezonu ve 6 Eylül Yeniayı

Eylül ayının ilk birkaç haftası düzenlenmeye, iyilik halimize ve rutinlerimizi iyileştirmeye odaklanacağız ve bunlar, Başak sezonunun çoğunluğunu meşgul edecek. Güneş’in bu enerjisini evinizi toplamak, beslenme alışkanlıklarınızı iyileştirmek ya da kendinizi toksik ilişkilerden arındırmak gibi şeyler için kullanabilirsiniz. Ne amaçla kullanırsanız kullanın, Başak sezonu hayatınızın her bir köşesindeki tozları temizlemek ve bu sayede hayatınızın gerçekten ışıldaması için ideal bir zamandır.

6 Eylül yeniayı ile birlikte Başak’ın toprak enerjisi ile bir kez daha kutsanmış olacağız. Bu yeniay sırasında Güneş ile Ay, Başak burcunda hizalanacak ve aynı zamanda öngörülemeyenlerin gezegeni Uranüs ile üçgen oluşturacak. Uranüs ile olan bu üçgen bizi heyecan verici bir gelecek için uygulanabilir planlar yapmaya teşvik edecek olan ilerici ve umutlu bir hava verecek. Bunun yazın son yeniayı olduğunu düşündüğümüzde özellikle kişisel niyetler belirlemek için şanslı bir zaman olduğunu söyleyebiliriz.

Aşk Gezegenleri ile İlişkiler Değişiyor

Aşk gezegenleri Venüs ve Mars, Eylül ortasında burç değiştiriyor ve özellikle ilişkiler söz konusu olduğunda özel hayatlarımızdaki enerjiyi tamamen değiştiriyor. 10 Eylül’de Venüs’ün Akrep burcuna geçmesiyle aşk, yoğun bir şekilde duygusal ve çok samimi hale gelecek.  İlişkilerimizde derinlik ve dönüşüm olması için can atacağız ve yüzeysel duygularla tatmin olmayacağız. Bu dönem, arzularımızın özünde bulunan gerçeği bulmak için aşkın derinlerine dalmamızı gerektiren bir zamandır.

Venüs’ün Akrep burcuna geçmesinden yalnızca birkaç gün sonra 14 Eylül’de Mars, Terazi burcuna geçiyor; bu sayede Terazi sezonu başladığında içinde bulunacağımız hava enerjisini önden deneyimliyoruz. Azimli ve coşkulu Mars, tatlı ve diplomatik Terazi’de enerjisini tam olarak gösteremeyeceği için istediğiniz şeyler konusunda cansız olmaktan ya da ilişkilerinizde pasif-agresif olmaktan kaçının. Bu geçişin olumlu bir yanı cinsel hayatımıza daha fazla denge getirebilecek olmasıdır. Bu sayede yatak odasında karşılıklı zevk alma yaşayıp yaşamadığımızdan emin olabiliriz.

20 Eylül’de Rüya gibi Bir Dolunay Bizi Bekliyor

Eylül dolunayı (Hasat dolunayı olarak da bilinir) romantik ve hassas Balık burcunda gerçekleşirken bu ayın doruk noktasının bazı büyük duyguları uyandıracağını göreceğiz. Dolunaylar, duygular üzerinde normalde de ağırlık yapsa da bu dolunayın Balık burcunda gerçekleşmesiyle kendimizi daha da duygusal hissedeceğiz. Balık dolunayı, yazın son dolunayı olduğu için önümüzde bulunan değişiklikleri sindirmek için kalbimizde daha fazla yer açmak adına yaz ayı boyunca taşıdığımız duygusal yüklerin bir kısmından kurtulmamız gerekiyor.

Terazi Sezonu ve 22 Eylül Sonbahar Ekinoksu

Hayatımıza biraz denge getirmemizin zamanı geldi. 22 Eylül’de Güneş’in Başak burcundan ayrılıp Terazi’nin bölgesine girmesiyle birlikte 2021 Terazi sezonunu başlatıyoruz. Terazi burcunun enerjisi sosyal, romantik ve adalet odaklıdır. Bu nedenle ortaklıklarımızda daha fazla çaba göstermemizin zamanı geldi. Aynı zamanda hayatınıza ve çevrenizdeki dünyaya daha fazla huzur ve uyum getirmeye çalışabilirsiniz.

Bu astrolojik başlangıç aynı zamanda sonbaharın resmi olarak ilk günü olan sonbahar ekinoksu ile aynı zamana denk geliyor. Evet, yaz bitti! Ekinoks sırasında Terazi sezonunun dengeli titreşimleriyle güzel bir şekilde hizalanan mükemmel derecede eşit olan gece ve gündüz saatlerine sahip olacağız. Sonbahar ve kış ile birlikte günlerin kısalmasıyla kişisel dengenizi bulmak ve sosyal bağlantılarınızı güçlendirmek için iyi bir zaman olacak.

27 Eylül Son Merkür Retrosu

Merkür retrosu olacağını haber vermek hoş olmasa da bu retronun 27 Eylül ila 18 Ekim arasında Terazi burcunda gerçekleşeceğini söylemek gerek. Bu retro ile birlikte aşk hayatımızda yanlış anlamalar yaşayabilir ya da ilişkilerimizde çözülmemiş olan sorunların tekrar gözden geçirilmek üzere tekrar ortaya çıkmasını bekleyebiliriz. Kesin kararlar vermeden önce bakış açımızın dengeli olmasını sağlamalı ve olaylara her yönden bakmaya çalışmalıyız. Çünkü Merkür retrosu ile mantıklı düşünme yeteneğimiz çarpıtılabilir.

Ancak neyse ki 2021’in son Merkür retrosunu yaşamış olacağız. Yani önümüzdeki birkaç haftayı atlattıktan sonra en azından bir süreliğine rahat edebiliriz.