Herkese merhaba! Bugün, vedik astrolog sevgili Ayşen Tok ile birlikte önümüzdeki günlerde bizi nelerin beklediğinden bahsettik. Onun kıymetli bilgilerini kaçırmanızı istemediğim için, onunla canlı yayında bir sohbet gerçekleştirdik. Gelecek günlerde bizi nelerin beklediğini öğrenmek için okumaya devam edin… 

Önümüzdeki Günlerde Bizi Neler Bekliyor?

“Ne güzel bir Mart geçiriyoruz” derken, bir gece ansızın neler oldu öyle? Öncelikle, bütün Avrupa ülkelerinin İstanbul Sözleşmesi ile bir olarak İstanbul’da yaptıkları, devletin kadına ve kadına yönelik şiddete, çocuğa, kadının arkasında durması gerektiği noktada sağlamış olduğu garantörlükten ayrılmış olması, büyük bir hayal kırıklığı oldu. Bu garantörlükten ayrılması, birçoğumuzu korkuya sevk etti. Ancak burada, çok değişik öngörülerden de bahsedeceğiz… 

Satürn’ün Oğlak seyri başladığından beri, kaçıncı Merkez Bankası değişimi… Neden, gözlerimiz ısrarla bankalara doğru yöneldi? Gökyüzünden bunu bize getiren nedir? 

Ahmet Davutoğlu’nun altını çizerek söylediği “1990’lı yılları yaşıyoruz” sözlerinin altında yatan astrolojik terimler nedir? “1991, 1992 yıllarında yaşanan olayların aynadan yansıması, benzerlerini yaşayacağız” derken, bunu bize yaşatan gezegen hangisidir? Türkiye hangi dönemeçlerden geçiyor? HDP kapanacak mı? Bu yayında, tüm bu sorulardan bahsettik… 

İstanbul Sözleşmesi’nin Feshedilmesi 

Sözleşmenin feshedilmesi, devletin koruma garantisinden ayrılması gibi yorumlanabilir; ki, bugün paylaşılan tepkiler bu yöndedir. 

Ancak, Türkiye natal haritasının 8.evinden geçen bir Satürn var. 7.ev yöneticisinin Ketu ile bir teması var. Türkiye natal haritasının 7.ev yönetici gezegeni, 2022 yılının Nisan ayına kadar Ketu ile temas kuruyor. 7.ev, hukuksal ve anayasal konuların irdelendiği alandır. 7.ev ayrıca, yabancı ülkelerle yaptığımız anlaşmaların irdelendiği alandır. 

İstanbul Sözleşmesi feshedildi. Bunu çok normal karşılamak gerekiyor… Bu yaşanılan olay, gökyüzü göstergesine göre tamamen oturtturulabilir. 7.evin yönetici gezegeni Jüpiter, şu anda Ketu ile temas haline. Bu, bir kayıp anlamına geliyor. Burada, biz bu enerji ile yanlış kararlar alırız. 

Jüpiter’in Ketu ile temas kurması; anayasa mahkemelerinde değişiklik demektir. Ve bu, 2022’e kadar devam ederken; anayasada, seçim yönetmeliğine yönelik veya HDP’nin kapatılması gibi konular ön plana geldi. 

Bu konuda, Ayşen Tok; HDP’nin kapatılacağını ve anayasa maddelerinin değiştirileceğini öngörüyor. İstanbul Sözleşmesi’nin feshedilmesi, kadının arkasından devletin çekilmiş olması gibi algılanabilir. Ancak, kadınları ve çocukları ilgilendiren çok önemli yasa değişiklikleri olacağını da öngörüyor. Kendisi, idam kararı beklediğini belirtiyor. İdam kararının, anayasal olarak hukuka işleneceği maddeler bekliyor. 

Sınırları İlgilendiren Gelişmeler

Türkiye Natal Haritası’na göre, Türkiye’nin sınırlarını ilgilendiren, 4.ev burcu Başak burcunda, çok güçlü bir dolunay var. 

Doğu sınırları, Güney sınırları ve Batı’daki komşumuz Yunanistan… Yunanistan ve İtalya’nın haritası Kandaka Satürn’ü yaşıyor. Eğer bir deprem beklenecekse, Yunanistan üzerinden bekleyelim diyor. 

Diğer tarafa bakarsak… Daha önceki yayınımızda, “Biden seçilmiş olabilir ancak Mart ayı itibariyle çok spesifik hatalar yapacak” demişti. Bu hatalarla birlikte, geçtiğimiz haftalarda kendisi büyük bir çam devirdi. “Putin katildir” dedi. Putin de kendince cevaplar verdi. 

S-400 meselemiz var, sınırlarda Azerbaycan, Rusya ve Türkiye’nin yapmış olduğu bir anlaşma var. Bu anlaşmada, “Suriye’ye yönelik ortak bir hamlede bulunabiliriz” diyorlar. Ayşen Tok, oralarda bir operasyon beklediğini dile getiriyor. 

Restoranlar Kapanacak Mı?

2022 yılının Nisan ayına kadar bir tahkik var önümüzde. Bazı olayların, bazı gezegen süreçlerinde, süreci ne yazık ki uzun ve ızdıraplı oluyor. 

2020 yılının Eylül ayı itibariyle Ketu’nun Akrep burcuna geçişi, Rahu’nun Boğa burcuna geçişi ve Ketu’nun natal Jüpiter ile temas kurması, bizim adımıza, ülkemizdeki olaylar adına, Milli Eğitim Bakanı ve Sağlık Bakanı’nı ön plana alıyor. 

Milli Eğitim ve Sağlık bakanı, 2022 yılının Nisan ayına kadar çok fazla gündem olmaya devam edecek ya da kabinede bir bakan değişikliğine gidilecek. 

Merkez Bankası’nın başkanının değişmesi, gökyüzü tablosuna göre tam üzerine oturan bir enerji. İstanbul Sözleşmesi’nin feshedilmesi de oturuyor. 

Kralın Ölümü Ne Anlama Geliyor?

Daha önceki yayınımızda, Ayşen Tok; “kralın ölümü gerçekleşecek” demişti. Bu konuşmamızda bunu bir kez daha dile getirdi…

Gökyüzünde, bir yıl içerisinde 4-5 kez güneş ve ay tutulması gerçekleşir. Bizim için önemli olan güneş tutulmasıdır. 

2018 yılında yaşanan Yengeç burcu güneş tutulmasının dekanat açılımı; “nehirlerin denizlere, denizlerin nehirlere kavuştuğu noktadan üreyecek mikrop, veba gibi bir ölümcül virüs” diyordu. 

Geçtiğimiz yıl ve 2021 yılının başındaki güneş tutulmasının dekanatı da; “Kralın ölümü gerçekleşecek” diyor. Ancak, her bir güneş tutulmasının enerjisi, 2.5 yıla yayılır. 

“Kralın ölümü gerçekleşecek” demek, dünyada monarşik bir sistemin devrilmesi demektir. Koronavirüs’ün bitmesi demektir. Kağıt paranın tükenmesi, dijital paraya dönmek demektir. “Kralın ölümü gerçekleşecek” demek, “Trump ölecek ya da Biden ölecek” demek değildir. Burada, fiziki anlamda bir devlet başkanından bahsedilmiyor. 

Jüpiter ve Ketu Temasına Dikkat!

Bu teması baz alarak, “okullar açılmasın” demişti. Bilim Kurulu üyelerinden, “çocuklarda da virüsün değişik bir versiyonu görüldü” gibi açıklamalar gelmeye başladı. Hiç buna dikkat ettiniz mi?

Biz 2020 Mayıs’ta Türkiye’de ikinci dalgayı yaşarken, Amerika’da okullar açılmıştı. Sonrasında, 12 yaş ve üzeri çocuklarda ciddi vakalar görüldü. Şimdi, onun bir benzeri Türkiye’de de yaşanıyor. Bu konu çok önemli…

Jüpiter ve Ketu, Türkiye’nin natal haritasına göre kavuşum yaşıyor ama bu enerji Türkiye’deki çocukları, gençleri ve eğitim kurumlarını daha çok alakadar ediyor. 

Biden’ın Kandaka Satürn’ü yaşıyor olması; Mart ayı itibariyle spesifik hatalar yapmaya başlayacağının göstergesidir. Amerika’da da ciddi olaylar bekliyor. Amerika, Haziran ayıyla birlikte küt diye gündeme gelecek. 

Restoranlar Kapanacak Mı?

Mayıs ayı itibariyle; Satürn retrosu başlayınca, Jüpiter retrosu başlayınca, öyle güzel bir yaz geçireceğiz ki! Mayıs, Haziran, Temmuz ve Ağustos, bol bol güneşleneceğimiz, denize gireceğimiz, eğlence alanlarının, seyahatlerin, turların, o kadar güzel geçeceği bir zaman dilimi ki! 

2021 yılının Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos aylarında bu ülkede turizm patlaması yaşanacak. Neden mi? Kova burcuna geçen bir Jüpiter var. Bu aylara dikkat edin. Yaşayacağınız bu dört aylık dilim; 2021 Kasım- 2022 Kasım arasındaki o bir yıllık Kova Jüpiter seyrinin fragmanı olarak hayatınıza yansıyacak. 

2021 yılının Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos aylarında, uluslararası arenada devam eden hukuksal meselelerimiz Türkiye’nin lehine sonuçlanacak. 2021 Kasım-2022 Kasım arasında, Jüpiter Türkiye’nin 9.ev alanından geçerken; basın, yayın, iletişim ağları ve uluslararası arenada, ülkemize yönelik yaşanacak olan her gelişme çok önemli olacaktır. 

Erken Seçim Öngörmüyor!

Türkiye natal haritasına göre seçimleri 2023’te öngörüyor. 2023’e kadar da anayasa maddelerindeki değişikliği mutlak surette öngörüyor. 

2021 Mayıs’tan Sonra Koronavirüs’ü Konuşmayacağız

Bilim Kurulu, Kovid’deki gevşemeyi, pandemideki vaka sayısının düşüşünü, bizim rahatlamamızı aşıya bağlayacak. Gerçi, aşıların daha 2.dozu da gelmedi. Orada da bir sıkıntı var. 

Ay düğümleri ve Neptün karesi devam ediyor. Astrologlar bu karenin anlamını bilirler; “aldanma, gecikme, değişim” demektir. Aşının ikinci dozu gelecek, ilk dozu olanlar ikinci dozu vurulacak. Koronavirüs bir sürü mutasyona uğradı. Nasıl olacak bu iş? Aşı, virüsün ilk haline göreydi. Buralar da manidar… 

Bilim Kurulu, “aşıları yaptırdık, koronavirüse mola verdik” diyecek. Aşı, evet faydasını göreceğiz. Ancak biz, virüste bir nebze molayı iki tane gezegenin retrosu esnasında yaşayacağız. 

Geçen yıl da Satürn retrosunda Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos aylarında bu kadar virüs yoktu. O zamanlar bir sınav veriyorduk ve bu sınavın neresinden geçeceğimizi bilmiyoruz. Ancak şimdi, Mayıs itibariyle bizlere özgürlük getirecek. 

Ekonomik Açıdan Türkiye Rahatlayacak Mı?

Ayşen Tok, çok rahat edeceğini öngörüyor!

Nisan ayında, borsa ön plana çıkıyor. Bugüne kadar, özellikle yabancı yatırımcılar, Türkiye’deki banka faizlerinin yüksekliğinden dolayı, bütün yatırımcılar yatırımlarını TL üzerinden değerlendirdiler. Nisan ayı itibariyle, döviz ve altında yukarı bir yön bekliyor. Ancak, Merkez Bankası’ndaki rezerv açığını Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos aylarında yurt dışından gelecek turistlerle kapatacağımızı öngörüyor. 

Türkiye’de güzel projeler de devreye giriyor. Bu projeler de, hem kaybolan itibarı biraz daha toparlatacak hem de güzel yatırımlar olacak. Oradan yüzümüz gülecek gibi. 9.ev alanı, aynı zamanda Türkiye’nin THY’nin, Türkiye üzerinde hava sahasını gösteren noktadır. 9.evdeki bu Jüpiter geçişi, bir ayağının yurt dışında olduğu birçok aktiviteyi gündeme getirir. Bu geçiş, Vedik Astroloji’de şansın o ülkeyle birlikte olması anlamına gelir. 

Mayıs’ı bir görelim, bakın ne güzel şeyler olacak!

2021’deki 5’in Sırrı Ne?

Numerolojik olarak, 5 rakamındaki bir yıldayız; 2+0+2+1=5. 

5 rakamı, Merkür yönetiminde bir rakamdır. Süreç içerisinde özgürlüğü çağrıştırır. Bunu, fiziki olarak da algılayabilirsiniz, özgürlük adına çırpınış olarak da algılayabilirsiniz. 

5 rakamının bir tek tehlikeli bir noktası vardır; halkı polis ile karşı karşıya getirir. İsyan enerjisi vardır. 5 rakamı, bir ülkenin gençlerini temsil eder. Türkiye natal haritasına göre, Merkür’ün temsil ettiği konular da sınırlarımız ve muhalefet partileridir. 

5 rakamı yaşanırken, muhalefet partilerinin mevzularıyla ön plana gelmesi de son derece normaldir. Bu konular üzerinde isyan gözlemlenebilir. Nisan, Mayıs, Temmuz ve Ağustos aylarında, Türkiye natal haritasındaki ay düğümleri ile transit ay düğümleri arasında kare görünüm var. Bu çok önemlidir. 

O kare görünüm; üniversiteler, din adamları, dini mekanlar, dini cemaatler diyor. O kare görünüm, kriz yaratır. Bu da, Eylül ayına kadar sürecek olan bir krizdir. 

Diğer Öngörüleri Neler?

  • 2023 yılına gelene kadar, ülke natal haritası üzerinden İngiltere ile ortak bir kader yaşayacağız. 
  • 2021 yılının ikinci yarısı itibariyle, 2022 yılının en çok konuşulacak ülkesi Ukrayna’dır. 
  • Yıl içerisinde, Rusya ile ortak bir operasyon bekliyor. 
  • Deprem enerjisi, hem dünya üzerinde hem de ülkemiz üzerinde 2021-2022 yılında sık sık tekerrür edecek türden bir enerjidir. 
  • 28 Mart Dolunayı’nda yıldızlar ısrarla doğu ve güney bölgeleri işaret ediyor. Deprem enerjisi kadar, Türkiye maden ocaklarını aktif ediyor. Ve, sınırları işaret ediyor. 
  • Artan vakalar nedeniyle, yeniden yaptırımlarla karşılaşabiliriz. 

Ülkemiz için zor bir dönem ama tüm dünya olarak zor bir dönem. Bizim ülkemizde, en ağır bedeli sağlık çalışanları ve esnaf arkadaşlarımız ödedi. Sıcak para dönmeli ki, ekonomi canlanabilsin. Mayıs ayında, kendisiyle yeniden konuşacağız. 

Çok güzel bir Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos geçireceğiz. İstanbul Sözleşmesi, evet kötü. Devletin, kadının garantörlüğünden çekilmiş gibi algılanıyor, ancak Ayşen Tok anayasa değişikliği ile birlikte kadın ve çocukları koruyacak maddelerin de yeniden anayasada yer alacağını düşünüyor. Kıymetli bilgiler için çok teşekkürler. Mayıs ayında tekrar öngörülerinden bahsedeceğiz…