Şüphesiz her kadının kendine yakıştırdığı bir makyaj tarzı, bu tarza uygun makyaj malzemeleri vardır. Ancak bazen dahil olunan etkinliğe göre ya da günlük hayattaki seçimlerde giyim tarzıyla yapılan makyaj uyum sağlamayabilir. Bu da ya giyim tarzını ya da makyajı absürt hale getirir. İşte bu nedenle giyim tarzına göre makyaj yapmak ya da kozmetik ürünlerini stil çeşitliliğine göre seçmek büyük önem taşır. Bu yazımızda en temel üç giyim tarzı üzerinden kullanabileceğiniz makyaj malzemeleri ve uygulayabileceğiniz makyaj stillerini ele aldık. Siz de tarzınızı yansıtacak makyajı bu içeriğimizde keşfedebilirsiniz!

https://www.pazarium.com.tr/kozmetik

Minimal Giyim İçin Sade Makyaj

Kıyafet seçimlerinizi en iyi tanımlayan tarz en fazla birkaç renkli, detaysız ve iddiasız parçalardan oluşan minimal giyimse, tabi ki makyajınız da en az kıyafetleriniz kadar sade olmalı. Örneğin fondöten, kapatıcı, pudra gibi makyaj malzemelerinin hepsinin bir arada kullanıldığı yoğun bir cilt makyajı size göre değil. Bunun yerine makyaj bazı üzerine ince bir tabaka halinde sürebileceğiniz bir fondöten ve pembe renkli hafif bir allık yeterli olacaktır. Aynı şekilde ruj ve göz makyajı seçimlerinde de yine iddialı olmayan tercihler yapmalısınız. Toprak tonlarında bir ruj, ince bir çizgiden oluşan eyeliner ve iki kat maskara; pratik bir şekilde uygulayabileceğiniz kozmetik ürünleri arasında.

Feminen Tarza İddialı Makyaj

Seçtiğiniz kıyafetlerle feminenliğinizi ön plana çıkarıyorsanız makyaj konusunda son derece özgürsünüz demektir. Yoğun bir makyajın çok yakıştığı feminen stilde kusursuzluk da önemli hale gelir tabi ki. Bu nedenle cilt makyajı için seçeceğiniz kozmetik ürünleri oldukça zengin bir çeşitlilik sunmalıdır. Makyaj bazı, fondöten, kapatıcı, aydınlatıcı ve pudra vazgeçilmeziniz olmalı, allığınız ise şeftali tonlarını barındırmalıdır. Cildinizin yoğunluğunu destekleyecek iddialı bir göz makyajı için far paletinizdeki renklerin farklı tonlarıyla ombre dokunuşlar yapabilir, dilerseniz ince bir eyeliner çekebilirsiniz. Rujunuz ise feminenliğinizin en güzel göstergesi olarak bordo ve kırmızı tonlarına sahip makyaj malzemelerinden biri olmalıdır.

Bohem Stile Özel Yokmuş Gibi Makyaj

Salaşlığı, rahatlığı, üstüne bir şeyler geçirip dışarı çıkmayı sevenlerdenseniz; doğal makyaj sizin için ideal bir seçim! Geçtiğimiz dönemlerde yokmuş gibi makyaj adıyla trend olan doğal makyaj için ihtiyaç duyacağınız kozmetik ürünleri de son derece az. Bu yok gibi makyaj gözlerde ve yüzün diğer belirgin alanlarında yoğunlaştığı için cilt makyajı için bir kat fondöten kullanmanız yeterli. Daha sonra göz kapaklarınıza açık toprak renginde far sürüp renklendirebilir ve bir kat maskarayla göz makyajınızı bitirebilirsiniz. Bu stilde kullanabileceğiniz en önemli makyaj malzemelerinden biri, kaş kalemidir. Yüzün en dikkat çekici noktalarından biri olan kaşlarınızı kaş kalemi ile ön plana çıkarabilir ve doğal bir görünüm sağlayabilirsiniz.

İster günlük hayatınızda ister özel günlerinizde seçtiğiniz kıyafetlerle yansıttığınız tarzınızı makyajınızla da desteklemek için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm kozmetik ürünlerini Pazarium’da bulabilirsiniz. Geniş bir renk paletine sahip makyaj malzemelerinin farklı stillere uygun ürün seçeneklerini dilerseniz Pazarium’un online kataloğu üzerinden inceleyebilir; giyim tarzınıza en uygun alternatifleri keşfedebilirsiniz!