Göz altı morlukları kötü sabah olsa da gün içerisinde de kaybolmayabilir. Göz altı morluklarınızın kendi kendine geçmesini bekleyecek zamanınız yoksa ya da morluklara genetik olarak sahipseniz, kapatıcı gibi ürünlerle göz altı morluklarınızın görünümünü azaltabilirsiniz. Aynı zamanda kullanacağınız bazı bakım ürünleriyle göz altı morluklarınızın hafiflemesini sağlayabilirsiniz.

Göz altı morluklarınızı kapatmak ve daha az görünmelerini sağlamak için kullanabileceğiniz en iyi 10 makyaj ve bakım ürününe aşağıda göz atabilirsiniz.

  1. Cildinizi nazik bir şekilde temizleyin

Göz altı morluklarınızı kapatmaya geçmeden önce yüzünüzü yağ ve kirden arındırmak için temizlemeniz gerekir. Bunun için nazik bir temizleyici kullandıktan sonra cildinizi soğuk suyla durulayabilirsiniz. Soğuk suyla durulama yaptığınızda cildinizdeki şişkinlikleri azaltabilir ve morlukları azaltabilirsiniz.

Cildinizi ve göz çevrenizi nazikçe temizlemek için Bioderma Sensibio Foaming Gel’i kullanabilirsiniz. Hassas ciltler için özel olarak geliştirilmiş olan bu temizleyiciyi hafif nemli olacak şekilde tüm yüzünüze uyguladıktan sonra soğuk suyla durulayarak cildinizi bakıma ve makyaja hazır hale getirebilirsiniz.

 

  1. Göz kremi kullanın

Yüzünüze krem kullanırken göz altlarınızı unutmayın. Göz altları için özel olarak tasarlanmış göz kremlerini makyajdan önce kullanarak makyajınızı daha kolay ve daha güzel bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Dermoskin Göz Çevresi Bakım Kremi, içerisindeki etken maddeler ve güçlü antioksidanlarla göz çevrenizi iyileştirmeye yardımcı olur. Göz çevresinde mimik kırışıklıklarını giderme, nemlendirme, nem bariyerini güçlendirme, kolajen sentezini arttırma gibi faydaların yanı sıra koyu renkli halkaların renginin açılmasına da yardımcı olan kremi cildinizi temizledikten sonra göz makyajınıza geçmeden önce kullanabilirsiniz.

 

  1. İhtiyaç duyduğunuzda göz çevresi maskesi kullanın

Özellikle çok yorulduğunuzda ya da uykusuz kaldığınızda göz altlarınızın normalden çok daha fazla koyu göründüğünü fark edebilirsiniz. Böyle zamanlarda her zaman kullandığınız bakım ürünlerine ek olarak bakım yapacak başka ürünlere ihtiyaç duyabilirsiniz.

Garnier Nem Bombası Kağıt Göz Maskesi, göz çevresi için özel olarak geliştirilmiş formülüyle göz altı torbalarıyla savaşmaya ve koyu halkaların görünümünü azaltmaya yardımcı olur. İçerisinde bulunan portakal suyu ve hyaluronik asit ile hem nemlendirme hem de aydınlık bir görünüm vadeden maske ile anında daha aydınlık bir göz çevresine kavuşabilirsiniz.

 

  1. Göz altlarınız çok koyuysa kremden önce serum kullanmayı deneyin

Göz altı morluklarınız, göz altında bulunan damarların görünmesinden kaynaklanıyorsa göz altı için özel olarak geliştirilen serumları kullanarak damar görünümünün azalmasına yardımcı olabilirsiniz. Göz kreminden bir önceki adım olarak kullanabileceğiniz serumları hem sabah hem de akşam kullanarak göz altı morluklarınızın görünümünü hafifletebilirsiniz.

The Purest Solutions Göz Altı Bakım Serumu’nu hem gündüz hem de gece birkaç damla şeklinde uygulayarak göz altı morluklarınızı azaltmanız mümkün. Göz altınızın aydınlık ve dinlenmiş görünmesine yardımcı olacak bu serum ile göz altlarınızı makyaj öncesi hazır hale getirebilir ve daha aydınlık görünmelerini sağlayabilirsiniz.

 

  1. Uzun süre kalıcı makyaj için göz makyaj bazı kullanın

Makyaj bazını ister tek başına ister fondöten öncesi uygulayarak kullanabilirsiniz. Makyaj bazı ile cildinizin daha pürüzsüz hale gelmesini ve makyajınızın daha uzun süre kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

Nivea Make Up Expert Mat Makyaj Için Nemlendirici Makyaj Bazı 50 ml + Göz Makyaj Bazı seti ile makyaj bazını yüzünüz ve göz çevreniz için ayrı ayrı uygulayabilirsiniz. Göz makyaj bazı ile göz çevrenizin gün boyu nemli kalmasına yardımcı olabilir ve göz makyajınızın daha uzun süre kalıcı olmasını sağlayarak koyu halkaları tüm gün gizleyebilirsiniz.

 

  1. Fondöten uygulayın

Cilt tonunuzla ve cilt tipinizle uyumlu bir fondöten kullanın. Fondöteni kapatıcıdan önceki adım olarak uygulayacağınız için çok yoğun bir şekilde sürmenize gerek yok. Fondöten kullanmanızdaki amaç, cildinizdeki kusurları hafifçe saklayarak sonrasında kapatıcıya daha az ihtiyaç duymaktır.

L’Oréal Paris True Match Bakım Yapan Fondöten’in cildinize uygun rengini aldığınızda cildinizdeki kusurları gizleyerek doğal ve kusursuz bir göünüm sağlar. İçerisindeki bileşenler sayesinde cildi nemlendirmeye de yardımcı olan bu fondöteni kapatıcıdan önce kullandığınızda cildinizin daha canlı görünmesini sağlayacak ve kapatıcınızı daha az kullanmaya ihtiyaç duyacaksınız.

 

  1. Cildinizden bir ton açık kapatıcı kullanın

Kapatıcı ile göz altınızdaki koyu halkaları gizlemek için kapatıcıyı burnunuzun kenarından gözlerinizin kenarına doğru uygulayabilirsiniz. Sonrasında parmağınız ya da fırça yardımıyla cildinizle bütünleşene kadar dağıtmalısınız.

Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcı, göz altılarına uygulandığında ince çizgilerin ve koyu halkaların gizlenmesini ve cilt tonunun eşitlenmesini sağlar. Sünger ucuyla kolayca uygulanan kapatıcının cilt tonunuzdan bir ton açığını seçerek göz altlarınızın çok daha aydınlık görünmesini sağlayabilirsiniz.

  1. Tüm malzemeleri iyice karıştırın

Kapatıcınızı cildinizde görünmeyecek hale gelene kadar bir fırça ya da sünger yardımıyla uygulayın. Kapatıcı olduğu hala belli oluyorsa yüzünüzde başka bölgelere makyaj yaptıktan sonra göz altlarınıza tekrar dönmeyi deneyin.

Nascita Oval Yapılı Kapatıcı Fırçası ile kapatıcının cildinizle bütünleşmesine yardımcı olabilirsiniz. Toz ve likit bazlı kapatıcıların cilt ile bütünleştirilmesinde kullanılabilen bu kapatıcı fırçasını göz altınız dahil olmak üzere yüzünüzün çeşitli bölgelerinde kullanabilirsiniz.

 

  1. Göz pınarlarınıza krem rengi ya da beyaz göz farı uygulayın

Göz pınarlarınıza açık renkte bir göz farı uyguladığınızda gözlerinizin çok daha aydınlık görünmesini sağlayabilirsiniz. Burada yaratacağınız aydınlık, ilgili koyu göz altı halkalarından uzaklaştırmaya da yardımcı olacaktır.

Flormar Mono Eye Shadow 01 ile göz pınarlarınızın çok daha aydınlık görünmesini sağlayabilirsiniz. İpeksi parlak görünüm sağlayan bu göz farı ile farınızın topaklanmasından korkmadan tüm gün boyu kalıcı makyaj elde edebileceksiniz.

 

  1. Aydınlatıcı kullanın

Elmacık kemiklerinize aydınlatıcı uygulayarak ışığın yansımasını ve göz altlarınızın daha parlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Aydınlatıcıyı isterseniz cildinizde koyu göründüğünü düşündüğünüz başka bölgelere de uygulayabilirsiniz.

Pastel Stardust Highlighter Aydınlatıcı No: 320’yi cildinizde ön plana çıkarmak istediğiniz bölgelerde kullanabilirsiniz. Elmacık kemiklerinizin üzerine de uygulayabileceğiniz aydınlatıcı ile çok daha aydınlık ve parlak bir görünüm elde edebilirsiniz.