Herkese merhaba! Benim işi iyi yaşam. Sizlerle bedensel, ruhsal ve zihinsel olarak iyi hissedeceğiniz ipuçları paylaşıyorum. Bu yazıda da, bedensel olarak kendinizi iyi hissedeceğiniz bir formülden bahsedeceğiz. “Gözaltı kararmaları ve morlukları ile ilgili neler yapabiliriz?” diye çok sormuştunuz. 5 dakikada etki edecek gözaltı kararmaları için muazzam bir maske tarifi ile karşınızdayım!

Gözaltı kararmalarının pek çok farklı sebebi olabilir. Öncelikle, hormonlarınıza baktırmanız gerekiyor. Gözaltı morluklarınız genetik olabilir. Gözaltındaki morluklar, genellikle yüzeye yakın kılcal damarları işaret ediyor. Ya da, böbrek üstü bezlerine ve böbrek sorunlarına işaret ediyor. Eğer, böyle bir sorununuz yoksa ve yine de şikayetçiyseniz, bu maskeyi uygulayabilirsiniz. O nedenle, herhangi bir sağlık probleminiz ve alerjiniz yoksa bu ürünleri uygulayın. Bu ürünleri hazırladıktan sonra, elinizin iç kısmına sürerek ve 20 dakika bekleyerek alerji testi yapmanızı öneririm.

Malzemeler

Limon, salisilik asit içerir. Salisilik asit; ince ince soymaya, parlatmaya, vücudu arındırmaya yönelik bir içeriktir. Kahve, kafein içeriği ile bölgedeki lenfatik akışı hızlandırır ve bölgedeki dokuyu canlandırır. Karbonat, beyazlatıcı özelliğe sahip. Süt de hem laktik asit içerir hem de nemlendirme ve besleme özelliğine sahiptir.

  • 1 tatlı kaşığı karbonat
  • 1 çay kaşığı kahve
  • ½ limon suyu
  • 2 tatlı kaşığı süt

Kahveyle karbonatı karıştırın ve limon suyunu sıkıp tekrar karıştırın. Üzerine sütü de ilave edip güzelce karıştırın. Ardından, temiz cilde bir fırça yardımıyla uygulayın. Temizledikten sonra tonik ya da gül suyu ile sürün. Bu maskeyi, kararma olan bölgelere haftada 1-2 kez uygulayabilirsiniz. İki ay sonra etkisini göreceksiniz!

Yüz maskesi seti önerim; Lurrose Yüz maskesi seti