Gözaltı morluklarını bu süper maskeyle yok et

Gözaltı morluklarını bu süper maskeyle yok et

Herkese merhaba! Bazı günler, yorgunluktan sizin de gözlerinizin altı morarıyor mu? Bu konuda şanslıyım, ben çok fazla göz altı morluğu yaşamıyorum ama göz altı morluklarının nasıl giderileceği ile ilgili çok fazla soru alıyorum. Ben de, kendi tarifim olan ve çok hızlı etki eden bir göz altı morluğu ve bir de göz altını besleyici iki farklı maske tarifini sizlerle de paylaşmaya karar verdim!

Göz Altı Bakımı

Ben küçükken, annemin bir kitabı vardı. Bu kitapta, mutfakta bulunan malzemelerle evde cilt bakım tarifleri vardı ve onlar benim çok aklımda kaldı. Koyu renk göz altlarının pek çok farklı sorunu olabilir. Bütün vücudumuzun çevresinde kan damarları ve kılcal damarlar vardır.

Gözlerinizin altındaki kılcal damarlar gözünüze yakınsa ve cildinizin göz altındaki derisi biraz daha inceyse, göz altlarınız mor görünebilir. Göz altı morlukları, böbreklerle ilgili bir problemi de işaret ediyor olabilir. Hormonal ya da yorgunluktan da olabilir.

Probleminiz ne olursa olsun, bu tarif göz altlarını besleyecektir.

Bu tarifte, badem kullanıyoruz. Badem, kozmetik sektörünün çok kullandığı bir malzemedir. Badem yağı, aromaterapide de cilt besleyici, nemlendirici ve cildi koruyucu etkileri ile pek çok üründe kullandığımız bir şeydir. Biz, bu tarifte bademin kendisini kullanacağız. Onun dışında, probiyotik içeriği ile yoğurda da yer vereceğiz.

Bu bakım, iki aşamadan oluşuyor. Önce; koyu lekeleri gidermek için hem besleyici hem canlandırıcı hem de hücreleri aktive edici bir göz maskesi hazırlayacağız. Sonrasında da nemlendirici ve onarıcı etkili bir maske hazırlayacağız.

Koyu Halkalar İçin Maske Tarifi

Malzemeler

• 2 yemek kaşığı dövülmüş çiğ badem
• 1 yemek kaşığı yağlı yoğurt

Nasıl Yapılır?

• Dövülmüş ve un haline getirilmiş bademleri bir kaseye alın.
• İçerisine yoğurdu da ilave edin ve güzelce karıştırın.

Karışımı temiz göz altı çevresine sürün ve 3-4 dakika bekletin. Bekledikten sonra, karışım biraz daha katılaşmış hale geliyor.

Katılaştıktan sonra, hafif dairesel hareketlerle masaj yaparak cildinizden çıkartın. Aynı uygulamayı, 3-4 kez tekrarlayın.

Karışımı dilerseniz bir makyaj pamuğuna koyarak da göz çevresine yedirebilirsiniz. Uygulamayı yaparken, birazcık sert davranmanızı öneriyorum. Buradaki hedef, göz altındaki ince derinin olduğu bölgeye masaj yapmak ve peeling haline getirdiğimiz badem ununun etki etmesi.

Uygulamayı; göz altlarınız çok koyuysa, etkisini görene kadar haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

Besleyici Maske Tarifi

Malzemeler

• 1 yemek kaşığı yeşil çay
• 1 tatlı kaşığı yoğurt
• 1 tatlı kaşığı bal

Nasıl Yapılır?

• Malzemeleri bir kapta birleştirin ve güzelce karıştırın.
Bu tarifte sade yeşil çay kullanmanızı öneririm. İlk maskeyi yapıp temizledikten sonra hemen arkasından bu maskeyi doğrudan ya da bir makyaj pamuğu yardımıyla uygulayabilirsiniz. Karışımı uyguladıktan sonra 10 dakika kadar bekletmenizi öneririm. Daha sonra temiz bir pamuk yardımıyla bölgeyi temizleyin.
İlk tarifte, badem unuyla peeling yaptığınız göz altındaki deriyi beslediniz ve yoğurtla birlikte aynı zamanda orada kan akışını hızlandırdınız. Bir yere kan geliyorsa; oraya oksijen gelir, oradaki doku ve cilt beslenir, yeni hücreler oluşur ve oradaki problem giderilir.
İkinci maske ile de bölgede canlılık ve nem sağlanır. Bal; hem mikrop öldürücü hem bakteri öldürücü hem de yara ve yanıklara kullanılan, her derde deva bir malzemedir. Cilt bakımlarında da yoğun nemlendirme özelliği ile tercih edilir.
İki adımdan oluşan bu göz çevresi bakımını haftada 1-2 kez uygulayabilirsiniz. Bugünlük benden bu kadar. Evde kendi malzemelerinizle yapabileceğiniz doğal bakım uygulamalarım devam edecek. Şimdilik hoşça kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir