Gözaltını iyileştirmek için ipuçları

Gözaltını iyileştirmek için ipuçları

Gözaltı, yüzümüzün tıpkı dudaklar gibi aslında en dikkat çekici yeridir. Bakımı cildimizin geri kalanına göre biraz fazla emek ister. Çünkü gözaltı çok daha naziktir ve dış etkenlere karşı çok daha hassastır. Yüzümüze her gün sabah, akşam sürdüğümüz nemlendiricilerin de gözaltı bakımı için yeterli gelmediği bilinir. Ancak rengi solmuş, hatta hafif morarmalar olan, şişmiş ya da içe çökmüş gözaltımızla da çekici ve dinç görünmek mümkün değildir. Madem öyle öncelikle gözaltını dış etkenlerden koruyucu önlemleri alalım, sonra da gözaltımızda yılların ya da yorgunlukların veya soğuk, sıcak havanın yarattığı olumsuz etkilerden kurtulalım. Ama öncelikle gözaltı bakımının günlük cilt bakım rutininin ayrılmaz bir parçası haline getirmek lazım, tabi biraz fazla özen göstermek lazım.

Konsantre bakım ürünleri kullanılmalı!

Gözaltları vücudumuzdaki en hassas bölgelerden birisidir. Bu sebeple de gözaltının bakımı da ekstra özen ister. Gözaltındaki kırışıklıklar ve kazayağı görünümünü hedef alan birkaç ürünü içinde barındıran konsantre kremler, maskeler ve serumlar çok etkili bir bakım sağlar. Konsantre ürünler ilk kullanımdan itibaren etki etmeye başlar, kırışıklıkların görünümünü azaltır ve göz çevresine gençlik, canlılık kazandırır. Özellikle de yaşlılıktan ya da yorgunluktan fazla hasar görmüş gözaltı için konsantre ürünler en doğru seçim olur.

Hafif ve ince dokulu serumlar olmalı!

Gözaltı bakımında kullanılan ürünlerin kısa sürede etkisini gösteriyor olması çok önemlidir. Zira sabah uyandık, işe gitmemiz lazım, ama gözaltlarında minik mor toplar var. İşte bu olmadı, hemen bir saat içinde gözaltını daha aydınlık ve dinç hale getirecek serumlar işimize yarar. Özellikle de selüloz içeren hafif ince dokulu serumlar göz çevresini nemlendirerek canlandırıyor.

Maskeler olmazsa olmaz!

Tüm vücut bakımında olduğu gibi gözaltı bakımında da maskeler vazgeçilmezdir. Her gün değil elbette, ancak haftada bir, örneğin hafta sonları gözaltlarını konsantre maskelerle şımartmak tüm hafta daha canlı ve aydınlık gözaltı için çok lazım. Özellikle de bitkisel bazlı aktif bileşenlerden oluşturulmuş konsantre maskelerle 15 dakika gibi kısa bir süre içinde gözle görülür sonuçlar elde etmek mümkündür. Haftada bir gözaltına maske uygulamayı alışkanlık haline getirerek kırışıklıkları, ince çizgileri ve kaz ayaklarını zayıflatmak, zamanla hepsini silmek çok kolay.

Gözaltı maskelerinin pek çoğunda bulunan salyangoz salgısı özü bu hassas ve her türlü etkiye açık olan alanları güçlendirmekte, canlandırmaktadır. Salyangoz salgısı özü içeren hidrojel maskeler gözaltını nemlendirir ve canlandırır, yumuşak ve koruyucu bir bariyer oluşturur.

Jeller gözaltını canlandırır!

Gözaltı bakımında ve onarımında son birkaç yıldır ön plana çıkan ve çok etkili olan ürünlerden birisi de jellerdir. Gözaltını aydınlatıcı etkisi çok yüksek olan jeller sadece 5 – 10 dakika içinde gözaltının aydınlatılmasını ve var olan renk tonu dengesizliğinin giderilmesini sağlıyor. Jeller düzenli kullanımda göz çevresindeki hassas cildi tazeler ve canlandırır, özellikle de anti-hiperpigmentasyon bileşenler içeren jeller güçlü bir karışımla gözaltında mikrosirkülasyonu artırarak cildi aydınlatıp tazeliyor.

Hindistancevizi yağı gözaltı için çok önemli!

Elbette ki, gözaltı bakımı ve de onarımı için piyasada çok çeşitli ürünler, maskeler, serumlar, kremler bulunuyor. Bunların pek çoğu da gerçekten çok faydalı ve etkili oluyor. Ancak bunları satın almak için yeterli maddi imkanı olmayan ya da bu tür paketli ürünler yerine bildik, tanıdık ürünler kullanmak isteyenler için çok basit, ama çok etkili bir önerimiz var: Hindistancevizi yağı! Evet, besleyici, nemlendirici, canlandırıcı ve renk tonu eşitsizliklerini giderici etkileri ile akşamları yatmadan önce gözaltına sadece hindistancevizi yağı ile minik minik masajlar yapmayı alışkanlık haline getirmek daha canlı ve sağlıklı bir göz çevresine sahip olmanın en basit yoludur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir