Saçlarınızı yıkadıktan bir süre sonra saçlarınızın söndüğünü ve hacmini kaybettiğini düşünüyorsanız, saçları hacimli ve canlı göstermek için tasarlanan ürünlere göz atabilirsiniz. Bu ürünler sayesinde saçlarınızı ağırlaştırmadan hacimli hale getirebilir ve her bir saç telinin belirginleşmesini sağlayabilirsiniz.

Piyasada saçlara hacim katmayı vadeden pek çok saç ürünü bulunsa da bunlar arasından seçim yaparken kendi saç tipinize göre hareket etmeniz gerekir. Örneğin, saçlarınız dalgalı ya da kıvırcıksa sprey formundaki ürünlere yönelebilirsiniz. Daha pürüzsüz saçlar içinse kurutmadan önce köpük formundaki ürünleri kullanabilirsiniz.

Hacimli ve canlı saçlar için seçtiğimiz en beğenilen 10 saç ürününe aşağıda göz atabilir ve saç tipinize uygun olanlarını saçlarınızı uygulayarak hacimli ve harika görünen saçlar elde edebilirsiniz.

  1. Vichy Dercos Neogenic Saç Tellerine Hacim Veren Şampuan 

Saçlarınız inceyse hacimli saçlar elde etmek için saçlarınızın yoğunlaştırılmaya ihtiyacı olabilir. Vichy’nin yoğunlaştırıcı teknolojiye sahip bu şampuanı en ince saç tellerine dahi etki ederek saçların daha yoğun hale gelmesini sağlayarak hacim, güç, tutunma, gövde ve yoğunluk özelliklerini bir arada sunar. Anında hacimli ve yoğun saçlar için kullanabileceğiniz bu şampuan ile saçlarınız daha parlak ve daha kolay şekil alır hale gelecek.

  1. OGX Biotin & Kolajen Sülfatsız Şampuan 

Saçlarınız ve saç deriniz hassassa hacimli saçlar elde etmek için sülfatsız şampuanlara bakabilirsiniz. OGX’in bu şampuanı içerisinde bulunan biotin ve kolajen özleri ile saçlarınızı beslemeye ve daha dolgun görünmelerine yardımcı olacak. Sülfat içermeyen formülü ile saçlarınızı derinlemesine temizleyecek bu şampuanı kremi ile birlikte kullanarak daha hacimli ve dolgun saçlar elde edebilirsiniz.

 

  1. Kerastase Resistance Volumifique Bain Volume İnce Telli Saçlar İçin Hacim Şampuan

İnce telli saçlar için özel olarak tasarlanmış olan bir şampuanla devam edecek olursak Kerastase’ın saçları içten güçlendirerek hacim sağlayan bu şampuanına bakabiliriz. Saç liflerinde genişleme sağlayacak saçları gözle görülür şekilde hacimli hale getiren şampuan bunu yaparken elektriklenme ve kabarmaları engelleyerek saç şeklinizin uzun süre kalıcı olmasını sağlar. İnce telli saçları hacimlendirmek üzere tasarlanan şampuan aynı zamanda içerisindeki selülöz pudrası ile saçın yapısını kalınlaştırır ve bu sayede daha hacimli bir görüntü elde edilmesini sağlar.

 

  1. Batiste Orijinal Kuru Şampuan

Duş sonrası saçlarınız yağlandığı için çok çabuk sönüyorsa ancak saçlarınızı sürekli yıkayarak yıpratmak istemiyorsanız, Batiste markasının kuru şampuanına bakabilirsiniz. Saç köklerinize sıkarak uygulayacağınız şampuanla masaj yaparak ve sonrasında saçlarınızı kökten uca tarayarak anında daha hacimli saçlar elde edebilirsiniz. Çabucak yağlanan ve bu nedenle hacmini kaybeden saçlara sahipseniz, Batiste kuru şampuan ile saçlarınıza anında hacim kazandırabilirsiniz.

 

  1. Batiste XXL Ekstra Hacim Veren Şekillendirici Kuru Şampuan 

Saçlarınızın ekstra hacme ihtiyacı varsa Batiste’nin XXL ekstra hacim vadeden bu kuru şampuanına bakabilirsiniz. Yağlanmış ve sönmüş saçlardaki fazla yağı anında gidererek saçları canlandırmayı ve saçlarınıza hacim kazandırmayı vadeden bu şampuan ile saçlarınızı yıkamadan daha temiz ve daha ferah hissedebilirsiniz. Yalnızca bir dakika içerisinde uygulayabileceğiniz kuru şampuanla anında hacimli ve dolgun görünen saçlara kavuşacaksınız.

 

  1. OGX Hacim Verici Bamboo Fibers Bakım Kremi 

Saçlarınıza bakım yaparken onları hacimlendirecek bir krem arıyorsanız, OGX’in içerisinde bambu lifleri ve soya proteinleri bulunan bu kremine bakabilirsiniz. Bambu lifleri ve soya proteinleri ile saçlarınızın daha dolgun ve daha kalın görünmelerini sağlayabilirsiniz. Zayıf telli saçlar için özel olarak tasarlanmış olan krem sayesinde saçlarınızı kökten uca güçlendirerek eskisinden çok daha hacimli saçlar elde edebilirsiniz.

  1. Elidor Saç Kremi 7/24 Şekillendirici Bukle Yapılandırıcı

Biraz da dalgalı ve kıvırcık saçları hacimlendirmek için tasarlanan ürünlere bakarsak Elidor’un bu saç kremi bukleleri ağırlaştırmadan belirginleştirmeyi vadediyor. Bukleleriniz için kullandığınız ürünler saçlarınızın sönmesine ve hacimlerini kaybetmesine neden oluyorsa Elidor’un bukle yapılandırıcısı ile 24 saat boyunca canlı, hacimli ve kontrol altında olan saçlar elde edebilirsiniz.

 

  1. Bioblas Kolajen Keratin Şampuan 360 ml + 115 ml Sıvı Saç Kremi

Saçlarınızın hacimsizliği dökülme kaynaklıysa bu soruna yönelik bir çözüm bulmanız gerekir. Saçlarınızı derinlemesine beslemek ve hacimsiz ve yıpranmış saçlarınızı canlandırmak ve onlara ekstra hacim ve dolgunluk kazandırmak için Bioblas’ın şampuan ve sıvı saç kreminden oluşan bu setine bakabilirsiniz. İnce ve hacimsiz saçları güçlendirmeyi vadeden ve kolajen ile keratin içeren bu set ile saçlarınızı daha hacimli hale getirebilirsiniz.

 

  1. Organix Dolgunlaştırıcı Biotin & Kolajen Şampuan 385 ml + Biotin & Kolajen Bakım Kremi 385 ml

Saçlara hacim kazandırmak için tasarlanan setlere devam edecek olursak Organix’in şampuan ve saç kreminden oluşan setinin de sıkça tercih edildiğini görüyoruz. Kalın ve dolgun saçlar elde etmek için B7 vitamini, kolajen ve hidrolize buğday proteini içeren şampuan ve saç kremi ile saçlarınız daha hacimli hale gelecektir. İçerisinde sülfat bulunmadığı için hassas saç diplerinde de kullanılabilen bu set ile saçlarınız canlı ve hacimli olacak.

 

  1. Schwarzkopf Bonacure Volume Şampuan 250 ml+ Krem 150 ml+ Köpük 200 ml

Scwarzkopf Bonacure’un bu seti ise ince ve zayıf telli saçlar için geliştirildi. Saçlardaki elektriklenmeyi önleyen ve saçların kalınlaşmasını sağlayarak daha dolgun saçlar elde edilmesini sağlayan bu setin şampuanı ile saçlarınızı yıkadıktan sonra saç kremi ile saçınıza fazladan nem kazandırabilirsiniz. Son olarak köpüğü ile saçlarınızdaki karışıklıkları açabilir ve köpüğün içerisindeki malzemeler ile saçlarınızın fön ve maşa gibi ısıl işlemlere karşı korunmasını sağlayabilirsiniz.