“Eğer evreni anlamak istiyorsanız, enerjiyi, frekansı ve titreşimi düşünün” diyen Nikola Tesla’ydı. Mikroskobik düzeyde her şey enerjidir ve her şey sürekli hareket halindedir, belirli bir frekansta titreşir. Bu, madde için değil, aynı zamanda kişisel frekansımız için de geçerlidir.

Titreşim frekansımızın yaşanmış deneyimimizi bilgilendirebileceği bir sır değildir. Sadece kötü bir ruh halindeyken, motive ve umutlu hissetmenin genellikle çok daha zor olduğunu; ancak iyi bir ruh halindeyken, daha fazlasını daha kolay yapma eğiliminde olduğunuzu bir düşünün.

Kendimiz de dahil olmak üzere her şeyin bir titreşim frekansı olduğu göz önüne alındığında, belirli şifa yöntemlerinin nasıl hissettiğimizi etkileyebilecek frekansları olduğu mantıklıdır.

Titreşimsel şifa meditasyonu nedir?

meditasyon
meditasyon

Titreşimsel enerji şifası yeni değildir (bu kavram yüzyıllardır şamanlar ve ruhsal öğretmenler tarafından benimsenmiştir), ancak son zamanlarda daha yaygın hale gelmiştir. Aynı zamanda ruhsal titreşim, harmonik şifa ve titreşim tıbbı olarak da adlandırılır.

Reiki, sesle şifa, kristal çalışması, aromaterapi, çiçek özleri ve Duygusal Özgürleşme Tekniği [EFT] (parmak vuruş -tapping-) vb. dahil olmak üzere birçok yöntem ve araç, titreşimsel şifa çerçevesinde değerlendirilir.

Titreşimsel şifa yöntemlerini kullanmanın bedeni uyumlu hale getirmeye yardımcı olabileceğini ilk elden öğrendim ve bunu yapmanın en sevdiğim yollarından biri de kendi sesimi mantralar ve dualarla kullanmaktır.

Titreşimsel şifa yöntemlerinin faydaları.

Titreşimsel enerji şifasının amacı, vücudun enerjilerini dengeye doğru harekete geçirmektir. İster duygusal acıyla çalışmak ister sadece daha dengeli hissetmek istiyor olun, titreşiminizi daha yüksek bir seviyeye yükseltebilir ve titreşimsel şifa araçlarıyla bu seviyeyi koruyabilirsiniz.

Şimdi, topraklama ve güç geliştirmek için araçlara her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Bu fikri dünyanın şu anki durumuna uyguladığımızda, çevremizdeki kaosun ortasında sakinliğe bağlanmamıza yardımcı olan titreşimsel şifanın gücünü ilk elden görebiliriz.

Cevapları orada bulacağımızı düşünerek kendi dışımıza bakıyor ve kendimize nasıl inanacağımızı ve güveneceğimizi öğretemediğimiz için bilmeden gücümüzü açığa çıkarıyoruz. Bu yüzden sürekli bir endişe ve umutsuzluk döngüsünde takılıp kalırız. Enerji ve titreşimle çalışmak, kendi gücünüzü geri kazanmanın bir yoludur.

Bedeni sesle nasıl uyumlu hale getirebiliriz?

Sesli ilahinin bedeni uyumlu hale getirebildiği gibi, mantraları, duaları ve sutraları tekrarlamak da zihne huzur getirebilir. Sesiniz zihinsel, duygusal ve ruhsal süreçlerinizi değiştirmek için güçlü bir araçtır.

Yakında çıkacak olan Sarsılmaz İç Barış Oracle Kart Destemi yarattığımda, endişe, stres ve hayal kırıklığını hafifletmeye yardımcı olmak için şefkatli eylemler dediğim titreşimsel şifa meditasyonlarını dahil etmem gerektiğini biliyordum. İşte güvertedeki favorilerimden biri:

  1. Bu aktivasyon meditasyonunu yaparken şu kelimeleri tekrarlayın: “Sevgi ve ışığın sevgili Evrensel destek sistemi, lütfen tüm negatif enerjiyi, düşünceleri ve algıları uzaklaştırın. Ben güvendeyim ve güvendeyim.”
  2. Yüksek benliğinizin enerjisini, başınızın üstünden akan en görkemli altın-beyaz ışık olarak hayal edin. Beyaz kristalize ışığın tüm bedeninizi sıcak, sevgi dolu bir mevcudiyetle doldurduğunu ve tüm varlığınızı kapladığını hayal edin.
  3. Herkese sevgi gönderirken kalbinizden çıkan beyaz ışığı görün.
  4. Işığın sizi daha fazla sevgiye, barışa ve uyuma açmasına izin verin.
  5. Bu sözleri yüksek sesle üç kez tekrarlayın: “İçimdeki ışığı kabul ediyorum. Olduğum mükemmel aşkı kabul ediyorum.”

 

Tekrarlanan mantraları görselleştirmelerle eşleştirmek, kendinizle bağlantı kurmanın ve istediğiniz zaman kişisel titreşiminizi yükseltmenin harika bir yoludur. Ve kendi ışığınızı bulup kullandıktan sonra, bu ışığı başkalarıyla paylaşmak daha kolay hale gelir.